Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 134

Thread: Техники на спиране

  1. #16
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Значи двигателя в състезателните коли не товари спирачките,щото е с олекотен маховик,а при обикновенните коли си е чист товар за спирачките ?!?
    там отново двигателя е товар, но първо е по-малък и второ спирачките са доста по-силни от тези в нормалните коли.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  2. #17
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    там отново двигателя е товар, но първо е по-малък и второ спирачките са доста по-силни от тези в нормалните коли.
    Добре тогава,обясни ми защо състезателите (или всеки човек който има повече понятие от шофиране) са толкова тъпи да подават ОЩЕ газ,сътоветно развъртат тия железа още повече и виж ги- в тоя момент пускат съеденителя?!!??! докато спират

    големи глупаци , товарят си допълнително още повече спирачките ......
    Last edited by abart_; 07-09-2011 at 16:23.
    146 Turbo

  3. #18

    Default

    тък не се споменава и изтърва ролята на серво апарата(нали за обик.коли говорим)във високите той помага доста и е по-ефикасен заради по големия вакум,отколкото на свободна -ниски обороти!
    Alfa 145 1.4 t.s

  4. #19
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ако приложим еднакво усилие върху педала - аз......
    Сори батка,ама не съм съгласен
    146 Turbo

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Сори батка,ама не съм съгласен
    аз също не съм съгласен!

    ---------- Post added at 16:27 ---------- Previous post was at 16:24 ----------

    точно затова твърдя и си е прието че колата спира по-добре и по-бързо на скорост отколкото на свободна-сервото както сам цитираш!
    Alfa 145 1.4 t.s

  6. #21
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Добре тогава,обясни ми защо състезателите (или всеки човек който има повече понятие от шофиране) са толкова тъпи да подават ОЩЕ газ,сътоветно развъртат тия железа още повече и виж ги- в тоя момент пускат съеденителя?!!??! докато спират

    големи глупаци , товарят си допълнително още повече спирачките ......
    не ме взимай на подбив, защото съм сериозен и това че на теб не ти изглежда нормално не означава че не е така.
    В състезателни условия не е изобщо проблем за спирачките, даже както ти казваш си подават газ и си сменят предавки надолу, но там се търсят вече съвсем други ефекти. Ние говорим за физиката на нещата и тя е неизменна.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #22
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Добре тогава,обясни ми защо състезателите (или всеки човек който има повече понятие от шофиране) са толкова тъпи да подават ОЩЕ газ,сътоветно развъртат тия железа още повече и виж ги- в тоя момент пускат съеденителя?!!??! докато спират

    големи глупаци , товарят си допълнително още повече спирачките ......

    Не съм го запомнил много точно , но подаване на газ в момент на спиране и завои е за балансиране тежеста на автомобила и така завоя се вземал с по голяма скорост. Не съм запомнил точно как беше ама нещо такова съм чувал от рали пилот.(може и да не съм чул правилно), а това може и да важи за автомобили 4х4 или само с задно

    Иначе аз съм доволен от събитието . Евала на всички.
    Last edited by BatVas; 07-09-2011 at 16:35.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Ние говорим за физиката на нещата и тя е неизменна.
    Абсолютно - а и е съвсем друг въпрос защо т.нр състезателни коли правят така, доколко това е така, и изобщо дали с всички е така.....а и дебело подчертах че говорим за улични коли все пак......

    Quote Originally Posted by Perdaha View Post
    аз също не съм съгласен!

    точно затова твърдя и си е прието че колата спира по-добре и по-бързо на скорост отколкото на свободна-сервото както сам цитираш!
    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Сори батка,ама не съм съгласен
    Всеки има право на мнение.....

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Хората дори му дават ОЩЕ междинна газ(на мотора),докато спират,що така ?
    П.П
    Предполагам не мислиш че подават газ докато хем спират, хем превключват, все пак само 2 крака са.......а ако има подаване на газ изобщо, то е възможно да е свързано с факта че имат турбо, което трябва да държи налягане, говоря малко наизуст, има стотици серии и видове състез коли който имат различни характеристики.....а ние говорим за не състезателни коли, на неделен тракдей....
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 07-09-2011 at 16:52.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    бъдещ "авиоинженер" MogaTa's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    170

    Default

    Чиста динамика, доста интересна тема.
    Ако може да я направят отделна, ще излезне хубава дискусия мисля!
    1986 Alfa Romeo Sprint ex.
    1993 Fiat Croma 2.5 TDI ex.
    1999 Citroen Saxo 1.0
    Never Give Up! Just keep walking... ®

  10. #25

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Идеята е че по време на спирането и двигателя се явява товар за спирачките, нищо че ти не му даваш газ.
    Не пишете глупости и ти и Николай, ще спираш на свободна по бързо, недейте ще Ви се смеят хората Физика момчета физика
    Готов съм с еднакви коли от 160-0 да направим тест Само от това че вкарам от 4 на 3 ще имам 10-15 м, а след като се вкара и 2 разликата ще е потресаваща
    Last edited by Jivko7777; 07-09-2011 at 17:01.
    156 2.4JTD 136+ PS

  11. #26
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Не пишете глупости и ти и Николай, ще спираш на свободна по бързо, недейте ще Ви се смеят хората Физика момчета физика
    Готов съм с еднакви коли от 160-0 да направим тест Само от това че вкарам от 4 на 3 ще имам 10-15 м, а след като се вкара и 2 разликата ще е потресаваща
    разлика може да имаш само с кола като моята с дърто на динозавър серво, което на празен ход няма достатъчно вакуум и по-малко спомага спирането ми!
    Но това с предавките няма как да вярно и е точно както ти каза - физика!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    разлика може да имаш само с кола като моята с дърто на динозавър серво, което на празен ход няма достатъчно вакуум и по-малко спомага спирането ми!
    Но това с предавките няма как да вярно и е точно както ти каза - физика!
    Добре по вашата логика бая ректори в университетите трябва да си подадът оставка щото явно глупости говорят
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #28
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Добре по вашата логика бая ректори в университетите трябва да си подадът оставка щото явно глупости говорят
    Защо - дай пример какво преподавано от тях не е вярно?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ако приложим еднакво усилие върху педала - аз......
    Говорим за стокови коли, а не такива дето са направени за професионалнално ползване, състезания и прочее.....


    За това причината е съвсем друга - сервото.....
    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Добре по вашата логика бая ректори в университетите трябва да си подадът оставка щото явно глупости говорят
    така е наистина мен са ме учили да спирам на скорост,с аргумента че колата спира много по-добре....да не казвам че спиране от рода на свободна ми го забраняваха даже !
    Alfa 145 1.4 t.s

  15. #30
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post


    П.П
    Предполагам не мислиш че подават газ докато хем спират, хем превключват, все пак само 2 крака са.......а ако има подаване на газ изобщо, то е възможно да е свързано с факта че имат турбо, което трябва да държи налягане, говоря малко наизуст...
    Не мисля,ами съм убеден техниката с натискане на 3-те педала едновременно не е някакъв космос - кво му е толкова чудното с двата крака да се натискат 3-те педала ?!?
    146 Turbo

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •