Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Договорих Алфа 147, какво смятате?

  1. #1

    Default Договорих Алфа 147, какво смятате?

    Здравейте, вчера попрочетох няколко теми и останах с впечатление, че най-добрият избор за 147-ца е JTD 140 к.с.?
    Договорих тази колица и в събота ще ходя да я плащам. Какво смятате?

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...803&f1=details

    МЕжду другото, от лявата страна на волана, защо ръчките са 2? Едната е за фаровете, а другата?
    Last edited by Capolavoro; 07-09-2011 at 23:48.

  2. #2
    Cuore Sportivo max_paynec's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    71

    Default

    Другата е за автопилота, ако мога така да го нарека (автоматично поддържа зададена скорост, ако не се лъжа м/у 30 и 190км/ч). И аз съм със 147ца 1,9 ЖТД и за сега никакви оплаквания за конкретната не знам, сам преценяш.
    "Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you."
    — Jeremy Clarkson

  3. #3
    Младши алфист Mordread's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Велико Търново
    Posts
    23

    Default

    Тая кола я гледах преди месец (събота 13 август). Не знам сега как е, но тогава беше... доста зле,а и не ми се струва логично да се е подобрила. Цялата беше пребоядисана май, а и по качеството на боята ми се струва, че е правоно в България доста набързо. Имаше следи от удар вляво. Две от джантите имаха сериозни поражения (буквално отчупени парчета). Оригиналното СД беше отскубнато и май беше забучен касетофон. Предна дясна врата имаше някакъв проблем, защото тапицерията тогава беше леко отлепена. Също помня, че тогава забелязахме, че част от едни от болтовете по двигателя бяха "български", което тотално ни отказа тогава да говорим дори за цена с човека.

    Искрено се надявам нещата реално да не са толкова апокалиптични и всъщност колата нищо да й няма.

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Capolavoro View Post
    Здравейте, вчера попрочетох няколко теми и останах с впечатление, че най-добрият избор за 147-ца е JTD 140 к.с.?
    Договорих тази колица и в събота ще ходя да я плащам. Какво смятате?

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...803&f1=details

    МЕжду другото, от лявата страна на волана, защо ръчките са 2? Едната е за фаровете, а другата?
    Тая кола е на поне 300 000+ км...
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5
    започва да се пристрастява Pandev's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Blagoevgrad
    Posts
    30

    Default

    Да не те плаша.. но и на мене ми се гледа на доста километри колата !
    Поздрави !
    Alfa Romeo 156 04" 2.4 20v M-Jet Progression

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    "Ово йе стандарт" - повечето печки на пазара са на по 125 000, е има някои и на 128000 - вземи с теб някой да и прочете километража поне
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  7. #7

    Default

    Я светнете и нас как разбирате по снимките,че колата не е на 125 ами на 300 хилки,че ми стана интересно?
    Uno 1.?i EX
    Tipo 1.?i

  8. #8
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Погледни волана де - за 125 000 км. трябва да е като нов. Ако е от Италия, вкарана със сигурност е над 250 000.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  9. #9
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Да ви се чуди човек...волана трябвало да е като нов....ами ако е сменен?Все пак на 1 гайка се държи?
    Освен това мойта кола е на близо 250,000км, ако влезнете вътре няма да й дадете и 100,000....това със салона е много относително
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Да ви се чуди човек...волана трябвало да е като нов....ами ако е сменен?Все пак на 1 гайка се държи?
    Освен това мойта кола е на близо 250,000км, ако влезнете вътре няма да й дадете и 100,000....това със салона е много относително
    Напълно си прав, освен това умните търговци знаят много добре къде и какво да пипнат така, че "врътката" да мине и единствения вариант е "лаптопа" и кабела под мишница. Много зависи за какво е ползвана колата, виждал съм коли на сравнително малко километри (реални), които вероятно са карани предимно градско и салоните им са в ужасно състояние (качваш се, караш малко, слизаш, пак се качваш), и други на двойно повече километри, но явно карани повече по магистрали с перфектно запазени салони. Тука в случая под въпрос са 125 000 км - наскоро обикалях с един приятел, който си смени колата и наистина всички напудрени и излъскани печки показваха между 120 и 130 000 км - той взе една щото мнооого държи на външния вид и после като прочетохме километража....
    Другия проблем е направената кола - търговецът ти обяснява как като е направена се качваш и караш вместо тепърва да ходиш по тенекеджии. Това е така, само че всеки търговец е абонат на разни "майсторчета", които му правят проблемните коли бързо и евтино - стовара им направо от автовоза 2-3 -4 коли те ги разкостват направо на двора, поизчукват ги криво ляво, китват, зарязват ги отвън, хваща ги нощната влага, вали ги дъждец, а кита пропуска вода, която стига до изшлайфаната до голо ламарина и колата започва да ръждясва преди още да е боядисана. След това се боядисват с най-евтините бои, лакират се с лак, който след 1-2 години започва да пожълтява в най-добрия случай или направо да се лющи, пастира се, полира се и отива да се продава "леко ударена, ама направена и ти няма да се занимаваш" ... пропуснах да спомена, че през това време през колата минават тия с километражите, тапицерите и тя става "кукла"
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  11. #11
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Да ви се чуди човек...волана трябвало да е като нов....ами ако е сменен?Все пак на 1 гайка се държи?
    Освен това мойта кола е на близо 250,000км, ако влезнете вътре няма да й дадете и 100,000....това със салона е много относително
    Е да, ама тоя не е. Личи си на снимката. И що да ни се чуди човек ? Ами ако не е сменен по твоята логика?
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by white_shark View Post
    Я светнете и нас как разбирате по снимките,че колата не е на 125 ами на 300 хилки,че ми стана интересно?
    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Да ви се чуди човек...волана трябвало да е като нов....ами ако е сменен?Все пак на 1 гайка се държи?
    Освен това мойта кола е на близо 250,000км, ако влезнете вътре няма да й дадете и 100,000....това със салона е много относително
    Тей Тей, а я сега си отговорете кой бунак че и италиянски ще даде доста повече пари за да си купи дизел и видиш ли ти ще го продаде в разцвета на силите му на 125 000км?
    156 2.4JTD 136+ PS

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Тей Тей, а я сега си отговорете кой бунак че и италиянски ще даде доста повече пари за да си купи дизел и видиш ли ти ще го продаде в разцвета на силите му на 125 000км?
    Има колега, малко са ама има, на една дори се наложи да и врътнат километража напред, щото беше на 12 години и ..... 20 000 км и никой не смееше да я погледне дори
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  14. #14
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    леле тука се начетох на мнения въртят се километражи напреде, четат се километражи като вестници ...
    Към бъдещия колега - във форума се продава една много красива за мен 147-ца мисля че ника на колегата беше TMAX, цената и е супер, а колата преди това, ако не бъркам беше на друг колега от форума и изглежда подържана и гледана алфичка

    Ето я колата - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=63164
    Last edited by nastybg; 08-09-2011 at 12:35.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by nastybg View Post
    леле тука се начетох на мнения въртят се километражи напреде, четат се километражи като вестници ...
    Към бъдещия колега - във форума се продава една много красива за мен 147-ца мисля че ника на колегата беше TMAX, цената и е супер, а колата преди това, ако не бъркам беше на друг колега от форума и изглежда подържана и гледана алфичка

    Ето я колата - http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=63164
    Е да то тая може да я вземе без да я гледа дето се вика, ама и цената е 2000 нагоре...
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •