Results 1 to 12 of 12

Thread: alfa 145 1.9 jtd за първа кола

  1. #1

    Default alfa 145 1.9 jtd за първа кола

    Здравей те ! Скоро ще взема кола и съм се ориентирал към алфа 145 1.9jtd . Преди години бащата имаше 2.4 150кс и от там се разболях на тема алфа ,че сега и аз искам да карам такава кола , но имам няколко въпроса :
    1 Какви са разходите за масло и маслен филтър ?
    2 Колко гори колата при нормално каране 90/100км/ч
    3 Също се интересувам да ли колата е пъргава и доставя кеф от карането ?

    4 Здрава ли е колата по отношение на ходова част и какви пробле са характерни за колата с този мотор ?

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Според мен е добър избор.
    Двигателят е стабилен и ако е поддържана до момента грамотно,не би трябвало да има проблем.Все пак - задължително през диагностика!
    Хубаво масло и филтър - грубо около 100лв.
    Мойта е 156-ца и средният разход е 5,4.
    Гарантирам ти,че мотора е достатъчно пъргав,а при желание(и средства),може да се мапне до около 140нр.
    С окачването опит нямам,но до колкото знам е старото фиатско(като на Типото),а от него нямам лоши впечатления.Освен това е и по-евтино за поддръжка.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Окачването 1 към 1 със Типо, поне отпред отзад не съм гледал, но там и проблеми не съм имал.
    145 1.7 16V Boxer


  4. #4
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Да си изкажа и аз моето лично мнение като долу-горе млад шофьор . Определено става за млад шофьор , кара се много лесно и се паркира много лесно . За кола от този клас си е стабилна , разбира се може да се желае повече (има за целта спортно окачване и нископрофилни гуми) . Макар да бях скептично настроен за жтд-то отначало , извън града доста ми допадна . Мотора не се чува при тези скорости 90-120 и си има достатъчно тяга да изпреварва на 5-та . В града обаче ми се стори малко мудна . Не става за каране тип "пръв на светофара"
    За масло и филтри може да ти стигнат 100-тина лева . Примерно Selenia TD 1л е около 11.50-14 лв .

    Ако попаднеш на читав екземпляр ще останеш доста доволен . При тест огледай състоянието на маркучите около кулера и турбината (турбопътищата) , че на тези години е нормално да се понацепят и се спъва колата . Като цяло е доста здрав мотор и окачването също .
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    колега ако смяташ че ще можеш да караш тази кола със 90-100 извън града разхода ти ще е кам 4.5 максимум, но повярвай ми тя се мъчи с тази скорост

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Coyota View Post
    колега ако смяташ че ще можеш да караш тази кола със 90-100 извън града разхода ти ще е кам 4.5 максимум, но повярвай ми тя се мъчи с тази скорост
    Чак пък да се мъчи ......
    Виж,мъката от сърбежа над подметката е друг въпрос
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Sliven
    Posts
    251

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Чак пък да се мъчи ......
    Виж,мъката от сърбежа над подметката е друг въпрос
    Не ме питай как съм издържал като я засичах да карам със 100-110 и някои ГОЛФУ 2-ка на газ ме мине Стискам зъби

  8. #8

    Default

    Да питам колко цола е колата ?

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by алфа View Post
    Да питам колко цола е колата ?
    Я пак ...!!!
    Джантите са 14-ки,ако за тава питаш.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10
    Roadrunner error145's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    161

    Default

    Въпреки, че съм отскоро алфист да споделя и аз мнение. Преди половин година си купих моята 145 1.9 JTD и съм страшно доволен от количката. Много динамичен мотор, съчетан с красиво излъчване на купето. За разхода: 7,5-8/100 градско. Извънградско не съм я засичал. Доволен съм си от нея. Иначе маслото и филтрите ми бяха около 100-тина лева като маслото ми е 10W40 на Mobil за дизелови двигатели. Ако много ти харесва, няма какво да се чудиш- взимай!

    ---------- Post added at 11:46 ---------- Previous post was at 11:45 ----------

    Може и 15ки да са. Зависи.
    ALFA ROMEO 145 1.9 трактор '99

  11. #11

    Default

    Да питам да ли има резултат след чип-тунинга, спортен въздушен филтър и генерация ?

  12. #12
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Резултат винаги има. Зависи от много неща.

    А ти още не си взел колата, а вече мислиш за тунинг? Има много други неща които трябва да свършиш преди това - като за начало поне обслужване и едни гуми. Остава да я накичиш с "тунинг" елементи и си готов за алфаджия и за една друга тема.

    И да те посъветвам - вземи попрочети малко из раздела. За всичките ти въпроси досега има пиииисано писано, само желание да имаш да четеш. Ама нали по-лесно е наготово...
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •