Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем аларма на 146-ца

  1. #1
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default Проблем аларма на 146-ца

    Продължават простотиите,които ми се случват след като ми разбиха колата....днес си изтървах дистанционно за алармата(централно и имобилайзер) и сега нито мога да я заключа нито отключа нито нищо....дистанционно уж го събрах и свети при натискане,но до там...ни звук ни нищо...
    като сложим и факта,че резервното го загубих преди 2 години...става чудесно...
    Алармата ми е от преди 4 години (май ми я слагаха в технополис Шумен) ако не се лъжа...и нямам идея даже каква марка беше и т.н...
    Та хора помагайте?Какво да правя сега....може ли да се прави ново дистанционно или!?!?
    Живея във Варна и нямам идея към кого да се обърна,а колата си стои долу и няма мърдане...ужас...

    Благодаря Ви предварително!

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  2. #2
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Най-вероятно си му повредил излъчвателя. Това че свети, не значи че работи

    А с ключа не можеш ли да я заключиш
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  3. #3
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Най-вероятно си му повредил излъчвателя. Това че свети, не значи че работи

    А с ключа не можеш ли да я заключиш
    Не мога...явно от централното не ми дава да завъртя
    Най-вероятно съм го повредил,но по-вероятно сега не знам какво следва....чета из форуми и сайтове и навсякъде-хоп нова аларма....малко нерентабилно ми звучи
    Но най-лошото е,че сега нито мога да я отключвам,нито заключвам нито нищо...
    Някакви идеи....

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Извади релето на централното - на таблото с бушоните е най-голямото. Така поне ще можеш да си я заключваш с ключа. И бягай при алармаджия.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Извади релето на централното - на таблото с бушоните е най-голямото. Така поне ще можеш да си я заключваш с ключа. И бягай при алармаджия.
    Пробвах да я заключа като махнах акумулатора,но уви пак не дава да въртя ключа...

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  6. #6
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 16-02-2019 at 21:28.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  7. #7
    Младши алфист hkoko's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Ст.Загора
    Posts
    29

    Default

    Алармаджиите могат да ти обучат друго дистанционно към алармата още повече ,че е слагана в БГ.А за заключването по твоята логика като ти падне акумулатора трябва да спиш в колата да я пазиш.Вземи вд40 и смазвай наред ключалките.
    Last edited by hkoko; 10-09-2011 at 08:05.

    Romeo 146 1,4 97г.

  8. #8
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Слагай една нова аларма,има по 70-80 лв с монтажа,според мен ще ти излезе по-евтино от това да ти паснат ново дистанционно,а с ключа трябва да се отключва и заключва,независимо има ли аларма или не,най-вероятно патрона е заминал.

  9. #9
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by r_s_n_ View Post
    Слагай една нова аларма,има по 70-80 лв с монтажа,според мен ще ти излезе по-евтино от това да ти паснат ново дистанционно,а с ключа трябва да се отключва и заключва,независимо има ли аларма или не,най-вероятно патрона е заминал.
    Днес ходих в Бош Сервиз във Варна и общо взето в понеделник ще слагаме нова...а ключалката е да си е*е майката...успях да заключа колата и сега е под въпрос дали ще мога да я закарам в понеделник,защото.....не мога да я отключа сега
    За 70-80лв ще се намери ли аларма като сегашната ми с имобилайзер и два бутона за отключване

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  10. #10
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by Litex View Post
    Днес ходих в Бош Сервиз във Варна и общо взето в понеделник ще слагаме нова...а ключалката е да си е*е майката...успях да заключа колата и сега е под въпрос дали ще мога да я закарам в понеделник,защото.....не мога да я отключа сега
    За 70-80лв ще се намери ли аларма като сегашната ми с имобилайзер и два бутона за отключване
    Ако имаш възможност снимай дистанционното и качи или ми прати една снимка,ще гледам да ударя едно рамо занимавам се с авто-аларми.

  11. #11
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    Quote Originally Posted by Litex View Post
    Днес ходих в Бош Сервиз във Варна и общо взето в понеделник ще слагаме нова...а ключалката е да си е*е майката...успях да заключа колата и сега е под въпрос дали ще мога да я закарам в понеделник,защото.....не мога да я отключа сега
    За 70-80лв ще се намери ли аларма като сегашната ми с имобилайзер и два бутона за отключване
    отключваш от пасажерската страна но и като краен вариант можеш да влезеш през багажника.
    точка

  12. #12
    започва да се пристрастява Litex's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    98

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    отключваш от пасажерската страна но и като краен вариант можеш да влезеш през багажника.
    Само от багажника мога,но засега ме е срам да правя тези изпълнения пред сума хора)) Пасажерската също не иска да се отваряхаха

    _____________________________
    Алфа Ромео 146 1.6 Boxer`96

  13. #13
    започва да се пристрастява snuk's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Варна
    Age
    40
    Posts
    62

    Default

    Тоше, ако искаш върви при тези момчета http://klu4ar.net/index.php?page=75 , могат да ти обучат дистанционно за 25 лева май беше. На мен поне за толкова ми го направиха. А май могат и на място при теб да дойдат.
    145 QV

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •