Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50

Thread: 1,8 ТС градско под 14,0 литра не пада

  1. #1
    започва да се пристрастява viksans's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Джунглата
    Posts
    50

    Default 1,8 ТС градско под 14,0 литра не пада

    какъв е проблема ?и нормално ли е с 10 лв газ,да минавам градско 55 км..(14 литра на 100 км)

  2. #2
    кривак детайлист -Bobby-'s Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    555

    Default

    Дай да почнем оттам - колко олово имаш в десния крак?
    В зависимост от това, ще продължим или не дискусията по твоя проблем.
    Две черни перли...

    Alfa Romeo 156 1.6 Twin Spark '99 | Renault 19 1.4 Energy '93

  3. #3
    започва да се пристрастява viksans's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Джунглата
    Posts
    50

    Default

    eeee нормално каране,просто мн ме учудва..един приятел има кола 170 коня с газов инжекцион,обаче не е алфа ромео и му дава 11 литра градско,това ме накра да се замисля

  4. #4
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    Този разход на газ ли е?Може да отидеш на диагностика като за начало да ти проверят лампда сондата и показанията на дебитомера.Ако разхода е на газ провери си филтрите на газовата единия трябва да е на изпарителя,другия след него трябва да се сменят по спомен на 10 000км,също така и въздушния филтър.Този разход не е нормален по принцип,но зависи в кой град караш и по колко седиш в задръствания.Това от мен сигурно колегите ще ме подкрепят диагностика на колата и при газаджия за дигностика и на нея.
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Нормално е колега, моята не пада под 16. Може да отидеш да ти я скопят малко - ще падне 1л и няма да върви. 14 газ не е чак такъв разход - все едно да ти гори 7-8л дизел Все пак ако искаш някаква препоръка за пестене в града не вдигай никъде над 2500оборота и ще видиш какъв ще е разхода, само да не превъртиш докато дойде време да зареждаш.

    пп и с 10лв газ замервания и изводи не се правят

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    Аз съм със същия мотор и този разход го правих зимата в Сф,в най-големия трафик.Сега лятото не съм я пробвал защото ме няма но може и да падне до 12 газ,но пак зависи къде се кара колата и колко тежи дясното краче.
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  7. #7
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    провери си първо газовата.Ако не си правил профилактика скоро направи си мини една диагностика.Ако разгледаш газовия раздел може да прочетеш патилата ми.А 14 разход не е толкова много.А и засичане се прави пълно- празно.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    Quote Originally Posted by viksans View Post
    какъв е проблема ?и нормално ли е с 10 лв газ,да минавам градско 55 км..(14 литра на 100 км)
    Ако маршрута ти е 3-4км. отиване и 3-4км връщане, даже е малко 14л.

  9. #9
    Запален алфист alfaa156's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Plovdiv
    Age
    32
    Posts
    289

    Default :)

    мойта е 1.6 и гореше 14 смених дебитомер и ламбда и са стабилизираха нещата :Д ся и да настъпвам шем повече върви хем забравям кога съм заредил :Д
    Alfa Romeo 156 - 1,6 ts - K&N air filter

  10. #10
    започва да се пристрастява viksans's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Джунглата
    Posts
    50

    Default

    значи,сменил съм филтрите на газовия инжекцион..само където не ми беше зацепен ремъка и ми го зацепиха,но мисля че трябва да ида да ми дигнат вървежа в високите,че така колата се мъчи в високите не върви и мисля че за това ми дава по голяма разход,защото аз я карам над 3000 оборота обикновенно..та незнам добре ли е..зле ли е ?! само знам че и дебитомера ми е тръгнал,защото я качвах на диагностика и ми казаха че мога да карам още някой месец

  11. #11

    Default

    Аз съм със същия двигател и на газ ми дава 12 при нормално каране до 3000 оборота само на моменти я настъпвам, а като я натискам като хората стига до 14. Но щом я караш над 3000 мисля че е нормално да ти даде тоя разход, но определено трябва да ти направят настройка да върви и във високите.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  12. #12
    започва да се пристрастява viksans's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Джунглата
    Posts
    50

    Default

    точно ,аз за това мисля че от тука идва проблема..защото като я натисна и леко се замисля във високите обороти,сякаш сместа не е обогатена и се мъчи малко

  13. #13
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Свиркай си с уста караш на газ какво се плашиш , аз мойта не съм я тръгнал да я засичам хем карам с 2.70 лева на литър бензин , ама то го правя щото ме боли сърцето, иначе що да не е нормален разхода ако си постояно в задръствания и я караш по-стабилно, иначе и аз имам съмнение , че тия алфи много горят, а хем са с 2 свещи на цилиндър, за извънградско съм много доволен, ама градско разхода е двоен, ей сега 1 приятел с Ягуар ХК8 4.2 298 коня ми вика , че градско му гори 11-12 ем как бре тфа алфите ли са такива лами или другите лъжат
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by CrazyElement View Post
    Свиркай си с уста караш на газ какво се плашиш , аз мойта не съм я тръгнал да я засичам хем карам с 2.70 лева на литър бензин , ама то го правя щото ме боли сърцето, иначе що да не е нормален разхода ако си постояно в задръствания и я караш по-стабилно, иначе и аз имам съмнение , че тия алфи много горят, а хем са с 2 свещи на цилиндър, за извънградско съм много доволен, ама градско разхода е двоен, ей сега 1 приятел с Ягуар ХК8 4.2 298 коня ми вика , че градско му гори 11-12 ем как бре тфа алфите ли са такива лами или другите лъжат
    Като не върви колата и гори защо да си свирка? По-добре да направи една диагностика и да я оправи Лами са си няма спор, но е нормално като в повечето време си в задръстване. Извънградско ми дава 7,5 и съм много доволен.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTDm 20v

  15. #15
    Pretorian Кайо's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    дома
    Age
    49
    Posts
    2,643

    Default

    И Алфите са лами и другите лъжат.
    За разхода 14/100 градско поне за мен е нормален но в Солунските задръствания с музика и климатик,както и при каране на къси разстояния.
    Alfa Romeo 159 2,4 Jtdm Q-tronic
    Citroen C2 1,6 Sensodrive

    Alfa Romeo 156 GTA Selespeed - EX
    Alfa Romeo 159 SW 2,4 Jtdm Q-tronic - EX
    Alfa Romeo 156 2,0 TS Selespeed - EX

    ....расоф ат, дърта кранта без зоб не пука!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •