Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 50

Thread: Машинка стъкло

  1. #16
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Мерси колега ще търся машинка.
    Alfa 166jtd,1999

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Има и вариант с който можеш да "закърпиш положението". Ако успееш да промениш положението на воденото зъбно колело спрямо изходната му ос. Така на крайните положения ще съответстват сектори с неизносени зъби, а секторът с износените зъби ще съответства на участък при който няма такова натоварване, че да почнат да прескачат.

    Но по-добрият вариант е да потърсиш здрава машинка.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    Запален алфист val_mcrae's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Карлово
    Posts
    167

    Default

    Трябваше да направиш малко снимки да видим и ние. Тракането накрая може да се получава и от раздалечаване на зъбите на машинката и зъбите на пластината в горно положение. Т.е. може проблема да е подобен на моя огледай всичко преди хукнеш за друга машинка!
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD

  4. #19
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Колега снимката е от твоята тема, понеже не направих снимки но в този участък забелязах че има износен зъб, а иначе планката е лепена може би от предишния собственик.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 023022280.jpg  
    Alfa 166jtd,1999

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Колега снимката е от твоята тема, понеже не направих снимки но в този участък забелязах че има износен зъб, а иначе планката е лепена може би от предишния собственик.
    Аз предположих, че има износени зъби на воденото колело от редукторчето (черната кутия на която е куплиран мотора). Ако там няма износване, то това означава, че трябва да смениш само тази метална планка на която забелязваш износени зъби.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Огледах зъбите на самото моторче и не видях износване. Имам познат работещ на ЦПУ ще го питам дали може да изреже една нова планка!
    Alfa 166jtd,1999

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Огледах зъбите на самото моторче и не видях износване. Имам познат работещ на ЦПУ ще го питам дали може да изреже една нова планка!
    Дори не е нужно изработването на нова планка. Ако участъкът с износения зъб са навари прецизно и после се обработи - това би решило проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Дори не е нужно изработването на нова планка. Ако участъкът с износения зъб са навари прецизно и после се обработи - това би решило проблема.
    И аз го мислех, ще пробвам и двата варианта и ще пиша какъв е резултата, и снимки ще направя.
    Alfa 166jtd,1999

  9. #24
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Като се заговорихме за стъклата, да Ви питам нещо.
    Понеже отскоро карам 166, все още не съм наясно с някои неща, дали така са конструирани или при мен има проблем.
    Като изключа от контакт или извадя ключа а забравя някой прозорец отворен, за да го затворя, трябва отново да дам контакт............Общо взето доста досадно и изнервящо. И при Вас ли е така?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #25
    Запален алфист nvladev's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Като се заговорихме за стъклата, да Ви питам нещо.
    Понеже отскоро карам 166, все още не съм наясно с някои неща, дали така са конструирани или при мен има проблем.
    Като изключа от контакт или извадя ключа а забравя някой прозорец отворен, за да го затворя, трябва отново да дам контакт............Общо взето доста досадно и изнервящо. И при Вас ли е така?
    Така е при доста коли. Всичко ти е наред!
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD /99/

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Явно ще го преправя, защото това го намирам за недомислено. Много лесно може да се направи така, че когато се заключи колата да се вдигнат отворените стъкла.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Като се заговорихме за стъклата, да Ви питам нещо.
    Понеже отскоро карам 166, все още не съм наясно с някои неща, дали така са конструирани или при мен има проблем.
    Като изключа от контакт или извадя ключа а забравя някой прозорец отворен, за да го затворя, трябва отново да дам контакт............Общо взето доста досадно и изнервящо. И при Вас ли е така?
    А при мен като върна от контакт, мога още около 30 сек. да управлявам само предните две стъкла и нагоре и надаол. Винаги ми е било интересно защо не и задните. Така ли трябва да е!
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  13. #28

    Default

    Да но това е само при тези от 2001г нагоре
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #29
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Колеги днес реших проблема, взех механизма и срязах заварките на въпросната планка, след като я свалих я обърнах в смисъл зъбите които са износени отидоха отзад където прозореца е свален а здравите при вдигнато положение, просто обърнах планката, надявам се да съм обяснил добре. След това зацепих планката и я залепих наново. Сега прозореца се затваря перфектно. Надявам се да е полезно за някой колега със същия проблем.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 0230222801.jpg  
    Last edited by Megadet; 14-09-2011 at 18:21.
    Alfa 166jtd,1999

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Колеги днес реших проблема, взех механизма и срязах заварките на въпросната планка, след като я свалих я обърнах в смисъл зъбите които са износени отидоха отзад където прозореца е свален а здравите при вдигнато положение, просто обърнах планката, надявам се да съм обяснил добре. След това зацепих планката и я залепих наново. Сега прозореца се затваря перфектно. Надявам се да е полезно за някой колега със същия проблем.
    Поздравления колега !

    Това само доказва за пореден път това, че с мисъл, сръчни ръце и най вече с желание - всичко се постига.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •