Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: НЕ ПАЛИ Алфа 146 1.6 TS 16V

  1. #1
    Спонсор на КАТ Ifoo's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Разград / Варна
    Age
    31
    Posts
    23

    Default НЕ ПАЛИ Алфа 146 1.6 TS 16V

    Здравйте колеги. Нов съм във форума, имам колата от почти 1 година. От време на време ми светваше дюзата на таблото и само върти и не пали, но като я бутна палеше. От оня ден насам почна да ми гасне и в движение и пак неще да пали и не светят никви лампи по таблото и на бутане неще да пали занесох я на диагностика и ми казаха, че е от една платка до двигателя където на нея има закачени две букси. Искам да попитам такава платка колко струва нова или някой ако има втора употреба за колко я продава. Мерси предварително
    Last edited by Ifoo; 11-09-2011 at 20:02.

  2. #2
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    колега това ти е компютъра на колата(ЕКУ-то) и малко ме съмнява да ето ,но не е изключено де,потърси второ мнение ако можеш
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

  3. #3
    Спонсор на КАТ Ifoo's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Разград / Варна
    Age
    31
    Posts
    23

    Default

    На диагностиката ми казаха че е от него.. преди ставаше като откача едната букса и +-са на акумулатора изчаквам малко закачам и пали... докато днеска отказа напълно бензиновата помпата не се чува казаха ми също че тази платка (ЕКУ-то) подавала ток на помпата и затова тя не работи... стартера си върти и като изключа тази платка (ЕКУ-то) издава странни звуци...
    Last edited by Ifoo; 11-09-2011 at 20:49.

  4. #4
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Много смела диагностика бих казал.Какви грешки е записала колата като си е закачил на диагностиката?
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  5. #5
    Болен алфист DerMeister's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    1,180

    Default

    По-скоро понеже не знаят какво й има на колата, са обвинили това сложно нещо компютъра. Там се случва черна магия.

    Провери си релетата пред акумулатора. Може да са зацапани.
    Алфа Ромео 146 1.6TS 1999
    Mazda 6 2.3 2005

  6. #6
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    да, наистина първо релетата виж.
    точка

  7. #7
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Аз бих погледнал датчика на разпределителния вал първо.....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    щом не светят никакви лампи на таблото, първо се проверяват и даже направо се сменят главните релета до акумулатора. има даже тема със снимки по въпроса.
    ако пак не се задействат релетата, проверява се дали екуто дава признаци на живот.
    след като колата запали, идва ред да се провери тоя датчик дали е в час.
    точка

  9. #9
    Запален алфист vlado_iv's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    47
    Posts
    475

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    щом не светят никакви лампи на таблото, първо се проверяват и даже направо се сменят главните релета до акумулатора. има даже тема със снимки по въпроса.
    ако пак не се задействат релетата, проверява се дали екуто дава признаци на живот.
    след като колата запали, идва ред да се провери тоя датчик дали е в час.


    Ако е датчика на вала,едва ли ще запалиш някога,че да го проверяваш след като запали.
    146 1.6V TS. 147 1.9 JTDm

  10. #10
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by vlado_iv View Post
    [/COLOR]

    Ако е датчика на вала,едва ли ще запалиш някога,че да го проверяваш след като запали.
    Koлега, аз доколкото знам тоя датчик се разваля постепенно, а и както е казал колегата горе, колата пали като поседи и изстинеСъщите симптоми имах аз като започна да зачестява с времето....смених датчика и се оправи...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  11. #11

    Default

    Да се включа и аз, нищо, че съм с боксер. И аз брах ядове с тоя датчик(на колянов вал, импулсен ли е какъв е). Когато е студена колата пали, като позагрее няма палене. Изгасна ми в движение с 100 км/ч. Няма палене с ключа, на скорост също не запали,наложи се аварийно спиране. След 30тина минути пробвах да запаля и запали и така до след 20тина минути , когато пак загря и изгасна. Докато се прибера датчика тотално се бе скапал и само въртеше и няма палене. Смених датчика с нов и проблема се реши.

  12. #12
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Ifoo View Post
    ... От време на време ми светваше дюзата на таблото и само върти и не пали, но като я бутна палеше. От оня ден насам почна да ми гасне и в движение и пак неще да пали и ...
    Моята имаше същите симптоми. На диагностика показа датчик колянов вал - сменихме го. Проблема се появи много скоро отново. Последваха датчик разпределителен вал, релета, дебитомер, отново датчик разпр. вал... и отидох на истинска диагностика. Оказа се недобре поставен датчик на коляновия вал. Оттогава (почти 2 г.) нямам проблем, а си имам работещ дебитомер в резерв. Така, че моя съвет е качествена диагностика при добър майстор, който разбира от Алфи.
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  13. #13
    Спонсор на КАТ Ifoo's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Разград / Варна
    Age
    31
    Posts
    23

    Default

    Благодаря ви за мненията в момента съм във Варна ходих до алфа центъра който е в началото на Варна и питах за тая част която ме интересуваше... нова струва 1445 лв. мисля да видя 2-ра ръка... за тези релета пред акумулатора ги махах и бяха намазани с електропроводима смазка (нещо такова) и контактуват добре обаче незнам дали работят... а този датчик на коляновия вал къде точно се намира и горе-долу колко струва... A и ако не е от тоя компютър нормално ли е след като пробвам да запали и не запали тоя компютър да издава стържещи звуци...
    Last edited by Ifoo; 13-09-2011 at 11:30.

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега, пак ти казвам. щом таблото ти не светва като дадеш контакт, значи нямаш захранване към или от еку-то /тая кутия която си извадил/ . датчика ти е последна грижа. върви на свестен майстор да ти каже къде точно е проблема.
    точка

  15. #15
    Спонсор на КАТ Ifoo's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Разград / Варна
    Age
    31
    Posts
    23

    Default

    Добре

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •