Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 44

Thread: НЕ ПАЛИ Алфа 146 1.6 TS 16V

  1. #16
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Ifoo View Post
    Благодаря ви за мненията в момента съм във Варна ходих до алфа центъра който е в началото на Варна и питах за тая част която ме интересуваше... нова струва 1445 лв. мисля да видя 2-ра ръка... за тези релета пред акумулатора ги махах и бяха намазани с електропроводима смазка (нещо такова) и контактуват добре обаче незнам дали работят... а този датчик на коляновия вал къде точно се намира и горе-долу колко струва... A и ако не е от тоя компютър нормално ли е след като пробвам да запали и не запали тоя компютър да издава стържещи звуци...
    Човек не се занимаваи със глупости.Просто си закараи колата на читав човек които да ти диагностицира точно проблема.Днеска си бил във Варна или още си там,ако си там свържи се със колегата pininfarina може би тои ще може да ти помогне със нещо,виж и какво ти е казал и kolev.Не се нахвърляи на сляпо.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  2. #17
    Младши алфист milodada's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    9

    Default

    Имам един приятел, който имаше същия проблем. Сменил си е въпросния датчик на коляновия вал и всичко му е наред сега. До колкото си спомням за цена беше около 100 лв нов не не съм 100% сигурен, беше преди 1 година. Успех колега

  3. #18
    Спонсор на КАТ Ifoo's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Разград / Варна
    Age
    31
    Posts
    23

    Default

    Не е от релетата... здрави са и ги почистих... ще провера и датчиците дано да я запаля и ще я занеса във Варна (дано да стигна) на хубава диагностика...

  4. #19
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    отново ти казвам колега. 1-вия ти проблем с гасненето вероятно е от датчика на коляновия вал. 2-рия ти проблем че не ти светват индикациите на таблото и не можеш да запалиш означава че имаш проблем или с релетата или с управлението им. действително проблема може и да е в ЕКУ-то но със смяната ще се вкараш във филм, тъй като то върви заедно с имобилайзера !!!
    датчика го остави чак за след като ти светва "инжекцията" на контакт.
    точка

  5. #20
    Спонсор на КАТ Ifoo's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Разград / Варна
    Age
    31
    Posts
    23

    Default

    Добре някой може ли да ми обясни къде се намира тоя датчик на коляновия вал в моя случай ? (имобилайзер нямам)

  6. #21
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Ifoo View Post
    Добре някой може ли да ми обясни къде се намира тоя датчик на коляновия вал в моя случай ? (имобилайзер нямам)
    Забоден е на блока на двигателя, откъм купето и чете въртенето на една шайба на самоя колянов вал.
    Датчика изглежда така - http://www.fashionnstyle2010.com/zdj...4%2011/ws4.jpg
    Иначе обкновенно той си заминава или отведнъж или като е топъл двигателя не винаги пали... но тогава свети чека на таблото.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #22
    Спонсор на КАТ Ifoo's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Разград / Варна
    Age
    31
    Posts
    23

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Забоден е на блока на двигателя, откъм купето и чете въртенето на една шайба на самоя колянов вал.
    Датчика изглежда така - http://www.fashionnstyle2010.com/zdj...4%2011/ws4.jpg
    Иначе обкновенно той си заминава или отведнъж или като е топъл двигателя не винаги пали... но тогава свети чека на таблото.
    Зад всмукателните колектори ли? Мерси колега
    Този чек да не е нещото като дюза ?
    Last edited by Ifoo; 16-09-2011 at 00:01.

  8. #23
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    е баш за тая дюза говорим. даваш контакт и трябва да светне. като завъртиш и запалиш- гасне. при тебе какво точно става.
    точка

  9. #24
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Забоден е на блока на двигателя, откъм купето и чете въртенето на една шайба на самоя колянов вал.
    Датчика изглежда така - http://www.fashionnstyle2010.com/zdj...4%2011/ws4.jpg
    Иначе обкновенно той си заминава или отведнъж или като е топъл двигателя не винаги пали... но тогава свети чека на таблото.
    то, ако не запалиш от 1ви път, винаги свети чека на таблото, докато не запалиш...
    и с датчика така...ако прави проблем само на загряла, после като запалиш-гасне чека...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  10. #25
    Спонсор на КАТ Ifoo's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Разград / Варна
    Age
    31
    Posts
    23

    Default

    Преди ми светеше постоянно не изгасва и не ще да пали обаче като я бутна запалва и изгасва чека и после си пали нормално докато сега вече не свети чека но и не пали... като дам на контакт сега светват всички лампи проверява си ги за момент и изгасват всички както си е нормално и не пали... днес ще сваля тоя датчик на колянов вал да го сменя и ако запали я карам веднага във Варна на хубава диагностика...

  11. #26
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    КОГАТО ДАДЕШ НА КОНТАКТ И НЕ ТИ СВЕТВА ЧЕКА "ДЮЗАТА" НА ТАБЛОТО , ТОВА ОЗНАЧАВА ЧЕ ЕКУ-ТО ТИ НЕ РАБОТИ.
    смени си датчика щом искаш, но колата ти няма да запали.
    точка

  12. #27
    Спонсор на КАТ Ifoo's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Разград / Варна
    Age
    31
    Posts
    23

    Default

    Днес я закачаха на нова диагностика на друг майстор и открили много грешки и 1 реле сменили и сега си пали... утре ще ходя до Варна и ще видя дали ще прави мизерии Мерси на всички колеги за оказаните съвети

  13. #28
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by Ifoo View Post
    Днес я закачаха на нова диагностика на друг майстор и открили много грешки и 1 реле сменили и сега си пали... утре ще ходя до Варна и ще видя дали ще прави мизерии Мерси на всички колеги за оказаните съвети
    Кои са открили какво са открили.Човек говори разбираемо.Какви грешки ти е записало екуто,какво е това реле за какво служи?Изказваи се докраи за да има по голям смисъл темата ти МОЛЯ.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  14. #29
    Спонсор на КАТ Ifoo's Avatar
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Разград / Варна
    Age
    31
    Posts
    23

    Default

    Казаха ми, че където съм откачал и закачал букси ( за ЕКУ-то и под капака на двигателя има едно цилиндрично май било нещо за оборотите ) и където съм откачал релетата да си ги прегледам (релетата пред акумулатора за 2-ра степен на перката климатика и др май беше за бенз. помпа) е насъбрал много грешки и са ги изчистили и са ми сменили релето на бенз. помпа и колата сега е самолет... вчера ходих до Варна днес се прибрах няма грешка... казаха ми, че тези релета били за смяна и било хубаво да си ги подменя и сега ще ги търся... Казаха ми да не откачам акумулатора защото пак правило грешки това вярно ли е ? Също така ми споменаха че можело да има някакъв лимит (примерно 200 000 запалвания и да я закачаш на диагностика) дали е така наистина И пак искам да благодаря на всички колеги за съветите

  15. #30
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    няма такова нещо с акумолатор...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •