Page 3 of 33 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 494

Thread: Track day 2

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m View Post
    Аз мислих... мислих... и не разбрах защо.
    Ти ще споделиш ли?!

    Моето лично мнение е (което не трябва да се счита за меродавно), че сликовете за FWD колите се слагат отпред, а не отзад, защото колите с предно предаване по-често имат ясно изразено недозавиване, отколкото презавиване.
    И аз съм я мислил, и ако ще трябва да е човек само с два слика, в пъти е по добре да са отпред......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default

    Не е така защото сликовете като загрея държат като на релси и като почнеш да взимаш агресивно завоя street гумите отзад изпускат и вече си със задницата напред! Виждал съм хора с FWD коли който слагат сликове отпред, обаче след като направят няколко въртела на кроасана някой ги открехва да си сложат сликовете отзад и тогава всичко си идва на мястото!!
    Все пак независимо fwd или rwd ако искаш да правиш време - най-добрата комбинация е 4ри слика!!

  3. #33
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by 1912 View Post
    искам да попитам тъй като прочетох и разписанието за провеждането на състезанието и никъде няма да има примерно драг 400м нали ?
    Карб ще организира драг дей тази година. Виж програмата. Двете неща са различни

    ---------- Post added at 11:49 ---------- Previous post was at 11:40 ----------

    Quote Originally Posted by 1912 View Post
    искам да попитам тъй като прочетох и разписанието за провеждането на състезанието и никъде няма да има примерно драг 400м нали ?
    Карб ще организира драг дей тази година. Виж програмата. Двете неща са различни
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  4. #34
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Executer View Post
    Не е така защото сликовете като загрея държат като на релси и като почнеш да взимаш агресивно завоя street гумите отзад изпускат и вече си със задницата напред! Виждал съм хора с FWD коли който слагат сликове отпред, обаче след като направят няколко въртела на кроасана някой ги открехва да си сложат сликовете отзад и тогава всичко си идва на мястото!!
    Все пак независимо fwd или rwd ако искаш да правиш време - най-добрата комбинация е 4ри слика!!
    До някъде съм склонен да се съглася с теб. В случая обаче, ми се струва, че трябва внимателно да се претеглат плюсовете и минусите.
    Да, възможно е задницата да поднесе, но можеш да контрираш с волана и да я вкараш в пътя, особено щом отпред си със сликове - те ще държат зададената траектория.
    Ако оабче разгледаме твоя вариант - задните гуми ще се движат по зададената траектория, но какво ще стане с предните гуми, когато същите загреят? А предните загряват доста по-бързо, защото те носят по-голямото натоварване при спиране, ускорение и завиване...
    Склонен съм да подкрепя и Венци за мнението му, че поведението на автомобила в завой доста зависи и от конкретното шаси. И аз съм забелязал, че 145-ците имат склонност да "изпускат" задницата, докато същото упражнение при 155-ците е малко по-трудно. Мисля, че това се влияе от процентното разпределение на тежеста на автомобила м/у предната и задната оси.
    Аз обаче по-скоро съм теоретик отколкото практик, затова много ще се радвам някой колега с по-богат опит на пистите, да коментира нашите съждения.
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  5. #35
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    50
    Posts
    483

    Default

    темата .....почна да ме кефи....кви точеници кво нещо...олеле хубави времена споделяте..ма ще вземам разпечатките после аз...Нено стягай се .тоя път няма да има .......ама това било чужд транспондер и прочие ......а и никой не си признава какво е правено по колата му..така че разпечатките.....
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by dellltata View Post
    темата .....почна да ме кефи....кви точеници кво нещо...олеле хубави времена споделяте..ма ще вземам разпечатките после аз...Нено стягай се .тоя път няма да има .......ама това било чужд транспондер и прочие ......а и никой не си признава какво е правено по колата му..така че разпечатките.....
    не те разбрах?

    по мойта кола всичко което съм успял съм направил няма да ми стигне ден да описвам

    честно казано ако ми е ден ще гоня 01:01 - 02 време

    Успех на всички!

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #37
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    50
    Posts
    483

    Default

    ми аз за твоята кола знам доста ...говоря за другите коли. и за времената които дават .а лично за моето време ще ти припомня какво непризнахте..но на лично..
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by Executer View Post
    Не е така защото
    Ти си знаеш, въпрос на избор е, аз съм стигнал до тоя че ако на сток кола трябва да имам 2 слика, и да карам на писта, тяхното място е само отпред, задницата да ходи където си иска, както и да погледнеш нещата на теория, овърстира можеш да го контрираш, но недозавиеш ли, избора ти не е особенно голям......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #39

    Default

    давам пример от личния си скромен опит,

    отпред и отзад карам с еднакъв модел и размер сликове но отзад са ръчнонарязани, според мен за моя тип каране и колата ми това е добър вариант за писта Дракон.

    Съвет. Всяка гума може да искара добро представяне за няколко обиколки ако е поставена на подходяща джанта и е надута с подходящо налягане. Всичко това е строго индивидуално и факторите са много. Та не е задължително да сте със сликове. Сликовете променят стила на каране и поведение на колата и не е задължително да дадете по-добро време спрямо нормалните гуми.

    за гумите на Калояново, Живко - jiv, може да изнесе лекция и съм сигурен че няма гума от която да каже че е прекалено доволен
    Last edited by ne0; 24-03-2010 at 23:50.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  10. #40
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    50
    Posts
    483

    Default

    е аз съм доволен от пирелка 6000....ама след втората обиколка.размера бе.....195/50 .15.като загрее става като залепена.иначе ферариста смятам е прав.държащитте гуми отпред-...другото се контролира с усет.
    успех на всички и повече емоции..
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  11. #41
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    85

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ти си знаеш, въпрос на избор е, аз съм стигнал до тоя че ако на сток кола трябва да имам 2 слика, и да карам на писта, тяхното място е само отпред, задницата да ходи където си иска, както и да погледнеш нещата на теория, овърстира можеш да го контрираш, но недозавиеш ли, избора ти не е особенно голям......
    Аз говоря от практически опит!! Ако си с два слика отпред и си решил да правиш добро време, като почнеш да влизаш агресивно в завойте задницата ще те изпреварва доста често! По-добре да караш на няква граница със street гуми отпред, отколкото всеки път на кроасана да береш гъби в тревата! На кола с предно това е избора! Не се опитвам да си налагам мнението на никого, пробвайте и сами си правете изводите после!

  12. #42

    Default

    Ок....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #43
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    т.е. за обобщение - само 2 слика отпред няма да имат положителен ефект върху времето на обиколка?!
    При мен миналата година предните гуми прегряваха бързо в зоните си на контакт с пистата и колата недозавиваше след 3-та обиколка... затова си мисля че 2 слика отпред ще ми дадат малко повече скорост в завоя, до границата на сцепление на задните хубави стриит гуми. Естествено не смятам че от 1.09 ще падна на 1.05 с тази мярка, но поне по спомен след спиране в сервизната зона задните гуми не бяха трудни за пипане както предните 2 гуми... дайте още практически данни - Нено ти си карал мисля с 2 слика отпред на Калояново - дай впечатление.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    т.е. за обобщение - само 2 слика отпред няма да имат положителен ефект върху времето на обиколка?!
    При мен миналата година предните гуми прегряваха бързо в зоните си на контакт с пистата и колата недозавиваше след 3-та обиколка... затова си мисля че 2 слика отпред ще ми дадат малко повече скорост в завоя, до границата на сцепление на задните хубави стриит гуми. Естествено не смятам че от 1.09 ще падна на 1.05 с тази мярка, но поне по спомен след спиране в сервизната зона задните гуми не бяха трудни за пипане както предните 2 гуми... дайте още практически данни - Нено ти си карал мисля с 2 слика отпред на Калояново - дай впечатление.
    карал съм със различни конфигурации на гуми ...
    Всеки сам за себе си трябва да намери вярната. Достатъчно е да нацелиш правилното налягане примерно. Иска се много замервания и каране. Стилът на каране също.

    всяка кола е отделна схема.. пример с един и същи шофер - обърни внимание на влизането на кроасана, и двете алфи са с нормални гуми:

    http://www.vbox7.com/play:745eb065
    http://www.vbox7.com/play:803805eb
    Last edited by ne0; 29-03-2010 at 00:47.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  15. #45

    Default

    Актуален списък със записалите се участници в тазгодишното събитие. ТУК.

    Към момента:
    1. Аспарух Марков
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v Extreme
    2. Добромир Жечкин
    Alfa Romeo 145 1.7 16V Turbo
    3. Драгостин Киряков
    Alfa Romeo 147 Selespeed
    4. Георги Пайчев
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD
    5. Нено Калъчев
    Alfa Romeo 145 1.6 TS
    6. Венци Петров
    Фиат Купе 2.0 16V
    7. Георги Петров - Шого
    Fiat Cinquecento 1.2 Sporting LE
    8. Марияна Кадинова
    Alfa Romeo 147 Selespeed
    9. инж. Антон Енев
    Lancia Delta 1.6 16v HPE
    10. Радослав Христов
    Alfa Romeo 145 QV
    Last edited by ne0; 01-04-2010 at 10:50.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

Page 3 of 33 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •