Results 1 to 4 of 4

Thread: 2-din Алфа 156 FL

  1. #1
    Нафта юзер mboge's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Враца
    Age
    41
    Posts
    468

    Default 2-din Алфа 156 FL

    Както , някои от вас знаят наскоро се наложи да се разделя с любимата ми Алфа 147 за сметка на по-голямата и кака 156 FL SW. Oсъзнавайки невъзможноста дори да се доближа до парите , които бях налял в колата реших да сваля част от допълнително лаганите от мен екстри и да търся реална цена ( поздрави на колегата TMAX който се отказа да дава колата си за никакви пари). Едно от свалените неща беше Double Din-a Kenwood 7220 , който ми служеше вярно и не си представях да го заменя с друго. Още от момента , в който се сдобих със семейното комби започнах да кроя планове как да наместя мултимедията на място , определено НЕ предвидено за това. Тук започна търсенето на информация и снимки за такъв проект в нета и за мое голямо учудване намереното беше нищожно откъм факти и почти липсваше от към снимки (на коли преди фейса имаше , но на такива след него ... греда) , това ме анбицира още повече "Няма как да не стане" само това ми се въртеше в главата.
    Трябва да си призная , че на 2-3 пъти бях на крачка да се откажа и тук е момента да благодаря на хората , които ми помогнаха tonov и goshkata.
    Имаше две големи неизвестни, които трябваше да реша преди окончателно да започна трансплантацията :

    1 Къде да наместя уредите ? Тук е ролята на инж.tonov Вариантите бяха да слагам конзола на гредата (стори ми се твърде стил Бързи и яростни) , отделен самостоятелен уред за температура на водата и такъв за нивото на горивото ( и това отпадна) и третият , който избрах да сваля оригиналните уреди на място видимо и достъпно и по време на шофиране , а именно под пепелника ( той падна геройски в името на успеха на проекта) разположени под удобен за водача ъгъл. Тук има още малко работа по естетическия вид



    2 Недостигащо място в дълбочина за 2-дина. Горният ляв ъгъл опираше във въздуховода отзад , незнаех дали точно там няма клапи и няма да омажа всичко с
    евентуално рязане и преправяне. След като свалих конзолата с дисплея на борд компютъра и имах видимост надолу през въздуховода и видях , че няма
    клапи там отворих необходимото място 1 - 1,5 см. и място за мултимедията вече имаше.





    Дойде време и на конзолата около Double Din-a , купих от колега от форума такава за да се застраховам , че при евентуален неуспех на
    проекта ще мога да възтановя интериора до оригиналният му вид , купих и универсална шейна с размер 2 дин и започнах да редя пъзела. последва
    рязане , лепене , китване , много шкурене и все някой дребен недостатък не ми даваше мира и затова последният етап беше да облепя конзолата с карбоново фолио
    , което скри дребните недостатъци личащи по нея.









    И така до момента съм го докарал до тук , както споменах малко по-горе има още работа по естетическия вид на уредите , но и това ще стане иначе вече мога да се похваля с една от малкото (поне аз не знам за друга Алфа 156 FL със напълно функционална мултимедия)





    Attached Thumbnails Attached Thumbnails P1080786.jpg   P1080605.jpg   P1080608.jpg   P1080589.jpg   P1080591.jpg  

    P1080592.jpg   P1080594.jpg   P1080784.jpg  
    Last edited by mboge; 18-09-2011 at 19:14.
    Alfa 147 Q2 1.9 150 hp, Alfa GT 2.0JTS '05 ex, Alfa 159SW 1.9JTDM 150hp+ ex, Alfa 156SW 1.9JTD FL '04ex, Alfa 156 2.0 TS 16V 155hp '99 ex, Alfa 147 1.9JTD 115hp+ '04ex

  2. #2
    Cuore Sportivo max_paynec's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    71

    Default

    Браво за труда колега, най-много ми хареса как си изнесъл уредите
    "Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you."
    — Jeremy Clarkson

  3. #3
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Евалата.....Направил си го уникално!
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  4. #4

    Default

    ...Пепи...ненормален си...браво бе човек...наистина е много фешън
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •