Results 1 to 7 of 7

Thread: Ще ремонтирам стария боксер , дайте съвет

  1. #1

    Default Ще ремонтирам стария боксер , дайте съвет

    Здравейте ,
    Преди няколко дена бащата ми подари старата си Алфа 145 1.7 Боксер която не беше изкарвана от 7-8 години. Решил сам да я дам за китване и цялостно боя. Двигателя е в добро състояние , налага се само смяна на косумативи. Проблема е във външния вид. Нуждая се от предна броня и ляв калник. Ако някой може да ми каже от каде мога да си купя (втора ръка задължително). Искам да питам и дали на моята която е 1994 ще пасне от по нова 145-ца. Оригиналната ми броня е елементарна , изработена от най-обикновенна , не боядисана пластмаса. Искам да купя спортно гърне и джанти по възможност поне да са 15-ки (лети) или ако някой има 17-ки още по добре....така като гледам кви големи калници има , мисля ,че ще носва. Ако някой продава на ,части да ми даде снимки ако може. Купувам по еконт или на място. Проблем имам и със съединителя. Понякога не отделя докрай и се налага с ръка да го дърпам за да се върне в горно положение и когато карам по павирани улици се чува едно звънливо тракане от лявата част на предницата. Каретата щракат , но бащата ги гресира и се оправиха , сега почти не щракат , само когато завивам пълен ляв или десен леко наддават вой , но и тях ще сменям.
    Моля ви помогнете , случеят е спешен. Влюбен съм в тая кола.....чак се чудя как до сега съм карал само дараци (голф 3 , рено лагуна ) Искам да я стегна , дайте ми някакви съвети.

    Благодаря преварително.
    Last edited by kinkoto; 14-09-2011 at 19:33.

  2. #2
    Запален алфист spellmaste's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    284

    Default

    Стегни си ходовата част и съединителя, да може да я караш спокойно.Обслужи консумативите задължително! За ламарини, джанти и другите джиджавки разгледай в "търговския" сектор.145-ците са 1 купе с малки визуални разлики в броните и предната решетка, такива на части колкото искаш в "продава".Късмет с всичко свързано по тази кола, наистина ще ти трябва, минах по същия път.

    Казваш дръгел за голфчето, но сега с алфата ще го оцениш /зависи какво търсиш де/. Алфата е красива, вървежна и удобна - голфчето е по-икономично, с пъти по евтина подръжка и по не претенциозно. Успех и безаварийно, разбира се и добре дошъл във филма

  3. #3

    Default

    Ами утре сигурно ще я вкарвам в сервиз да сменят всичко от което има нужда по ходовата част. Консуматвите ще сменя по нататък. Мога още около 3 000 километра да карам така (не ,че много я карам в тва състояние де).
    Най-много ме интересува ако зема броня от 96 година алфа примерно , дали ще пасне. Щото тея по старите брони са много грозни. След като купя бронята и калник мисля да я вкарвам при бояджиите , но съм от малък град и има само 2-ма бояджии които хич не ми вдъхват доверие. Освен това има много за китване ( десен заден калник , десен праг , дясна врата , десен преден калник ) Не ми се рискува да я поеме човек който няма да я изпъне като хората или да я боядиса и после да е като "торта с ядки" или "портокалова кора".
    Иначе двигателя мърка , на 117 000 реални километра е. Бащата я е взел на около 50 000 преди 8г. и от тогава е сменял консумативи редовно. Нито отварял двигател за ремонт нито нищо. Просто я блъсна и от тогава не я е карал. Искам да я възкреся. Заслужава си количката , просто двигателя е страхотен.

  4. #4
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Захвата на броните е един и същ колега и калниците са еднакви...действай без притеснение.Боксера е страхотен мотор,но все пак е Алфа,иска си нейното

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    За джантите да кажа - най-добре 15-ки да сложиш. 17-ки влизат с клизма и много ниски гуми - лишаваш се от всякакъв комфорт и се абонираш за гумаджия само заради едната гъзария.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Щом е 1.7 е 16в,който е един много добър двигател макар и на това тежко купе. Както ти казаха колегите направи си обслужването да нямаш проблеми,защото излизат солено. Това,че педала на съединителя не се врща може да е от помпа,а може и да не е,трябва да се погледне. Звъненето най-вероятно е от носач,но и това трябва да се провери. Така както си написал и каретата ти май са тръгнали да се разбиват и те трябва да се прегледат внимателно и ако трябва да се сменят. За новата броня,колегите ти казаха,че захвата е същия,само не знам дали няма дасе наложи и маската да се смени. Напиши от кой град си,за да можем да те ориентираме по-добре към майстори,а може и с някой колега да се запознаеш.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  7. #7

    Default

    Ами във Габровския регион живея.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •