Results 1 to 12 of 12

Thread: Сгъваем ключ

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default Сгъваем ключ

    Здравейте,днес говорих с един човек от Перник(автоключар)при когото смятам да отида да си направя сгъваем ключ и дистанционно в едно,но проблема е там,че имам 2 ключа и само 1 дистанционно. Алармата е Laser Line,но нямам представа дали е фабрична или допълнително е слагана.
    Въпроса ми е понеже 50/50 има вариант да не стане номера с ключа,тъй като не се знае динамичен или статичен е кода въпреки,че на ключа отзад пише 2,но ако случайно не стане и се окаже,че алармата е фабрична мога ли да си купя една нова аларма пак с дистанционно с сгъваем ключ и да я монтирам или ще бъде много сложно?
    Благодаря ви предварително!

  2. #2
    започва да се пристрастява sotko80's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Plovdiv
    Posts
    59

    Default

    Можеш колега не е проблемл В оригиналния ключ е капсулката само си я преместваш в другия ключ.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 136 ps + Chip


  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    http://www.topspeed.bg/view_product.php?pid=2101


    Мерси за бързия отговор,но все пак да посоча за пример от тази аларма по-горе ако си я купя ми е ясно,че сам не мога да я монтирам затова трябва да отида при алармаджия и ключар да ми нареже ключа,но по важната част е от къде да взема тези чипове?
    Налага ли се отваряне на старите ключове или как става?
    Благодаря!

  4. #4
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Смятай, че тоя ключ на петия месеци си го хвърлил!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    68

    Default

    Колега предполагам си прав и предполагам,защото мислиш,че ключа ще се разпадне,но точно от тези видях вече 2 ключа на по 2 години + - на мои приятели и затова съм решил да е такъв и отделно,че е много по удобно поне аз тка смятам.
    Иначе ти ако можеш да изтъкнеш минусите на тази идея ще съм ти много благодарен преди да съм си дал парите

  6. #6

    Default

    Правил съм си така ключа на миналата 156-ца. В началото беше интересно.
    Ако си вземеш нова аларма с такива дистанционни и само да си залепиш ключа предполагам няма да имаш проблеми, но ако вграждаш старото дистанционно в кутийката на новия ключ по-добре се откажи.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  7. #7
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Не кво да изтъквам минусите, просто това е че с времето се прецакват там тия ключове. Да по-удобно е спор няма!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  8. #8
    Запален алфист daksy's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Златица
    Age
    35
    Posts
    119

    Default

    На баща ми бравото го направихме с подобна аларма и вече 2 годинини никакъв проблем.Не го е правил професионалист ключар,а едно приятелче.Обаче първо разбери къде се намира чипа,за да не прецакаш работата докато режеш/пилиш пластмасата/гумата по самия ключ.
    Alfa Romeo 147,1.9JTD(115hp)

  9. #9

    Default

    И аз имам сгъваем ключ от това момче от Перник, лично се разходих до него, и от май 2010 до сега е здрав. Аз съм доволен, като се счупи ключа за 10-15лв. ще направи нов. Според мен ще издържи поне 2г.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    31

    Default

    Дайте координати на това момче от Перник. На моя ключ - АР 166 сгъваем с двата бутонаса паднали гумичките. Ще може ли да измисли нещо за подмяна на кутийката?

  11. #11

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Ruger_SP101 View Post
    Дайте координати на това момче от Перник. На моя ключ - АР 166 сгъваем с двата бутонаса паднали гумичките. Ще може ли да измисли нещо за подмяна на кутийката?
    Кутийката само няма да може да ти подмени.Никъде в България няма и няма да има такава.
    Момчето може да ти направи такава само с аларма.Тоест ако имаш допълнителна аларма със свободен канал за багажника,ти слага универсална кутийка.Което е единственото решение за 166.
    ----
    Юлиян 0899183108 гр.Перник
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •