Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 24 of 24

Thread: развали ми се механизма повдигащ десния прозорец

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Да прав си така е,но аз продължавам да твърдя че на ГТВ механизма няма нищо общо с никой друг,той има и реглаж на прозорците.
    То е ясно, че няма да е 1/1 като този на някой друг модел. Най малкото заради размери, начини на закрепване и т.н.
    Но в принципно отношение кое го прави толкова различен? Това с възможността за реглаж в различни варианти го има и на други системи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    На ГТВ механизма няма нищо общо с никоя друга Алфа защото е със зъбен механизъм и гондола,а на другите е с жила.По принцип са два модела за ГТВ,за старото и новото,старото което не си сваля леко прозореца като отваря вратата,и новото което го сваля малко,разликата е в това че новия механизъм има микроключе за свалянето при отваряне на вратата,товае,дефрзай.
    Възможно ли е да се монтира такова микроключе на стария механизъм, защото определено на Spider-a му трябва много механизъм със сваляне на прозорците при отваряне не врата.

  3. #18
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by SGB View Post
    Възможно ли е да се монтира такова микроключе на стария механизъм, защото определено на Spider-a му трябва много механизъм със сваляне на прозорците при отваряне не врата.
    Не защото го няма като функция в управлението на стъклата,но може да се сложи от нвоия на стария,и да се сложи в новото ГТВ,само така може.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #19
    Запален алфист SGB's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Звучи като голяма разправия .

  5. #20

    Default

    благодаря на колегата Red Pitbull за изпратената част всичко стана по конец колата ми отново е наред

  6. #21

    Default

    Колеги пропадна ми задното стъкло (зад шофьора) - смъква до долу но не вдига повече от средата и се чува щтракане на счупено...колата е 159 2.4 дизел спортвагон. Въпроса ми е от седан дали ще станат механизмите ако си намеря на старо читав от морга или трябва задължително да е от комби? Благодаря предварително!

  7. #22
    Т.С. НАЗОБЕНЯК _power_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Горно Чапръчане
    Age
    40
    Posts
    1,926

    Default

    Грешен раздел

  8. #23

    Default

    Да извинявам се - отворих с търсачката темата за проблема и не погледнах раздела...

  9. #24

    Default

    Мойта фаза 3 е така,с натискане на ключалката,стъклата слизат по 1см .

    На фаза 2-ката няма такова нещо .

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •