Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Alfa 147 1.9jtd 16v - тресе мотора

  1. #1
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default С КЛИП !!! Alfa 147 1.9jtd 16v - тресе мотора

    Здравейте!От около 10-ина дена съм собственик на въпросния автомобил и много неща са ми нови (преди това бях с 146-ца)!
    Поради тази причина отварям 1 тема,за да не питам неща,които ме интересуват в отделни теми,както направих преди 3-4 дни!
    Значи от 2-3 дни когато запаля колата,се чува равномерна работа на двигателя,но има едно тресене,което много дразни на празен ход.Ако пусна климатроника се засилва още повече!!!
    Много четох и пишеше всякакви неща!
    Майстор ми каза,че може да е от някаква част,която се казва "егер".
    Тук четох : маховик(или някаква демпферна шайба ако не се лъжа),оптяжна ролка,амортисьор,дюза,подгревна свещ(смених една,но защото ми изписа)...
    Колата си набира доста сериозно
    Моля помагайте,че да не стане после късно !!!
    Last edited by niko_iotov; 24-09-2011 at 03:55.

  2. #2
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Колега това тресене наистина може да се получава от поне 5 различни неща. Тук във форума няма как да кажем точно кое е. Ти възможностите си ги изброил горе-долу. Сега идва ред на едно ходене до някой от форумните сервизи, където ще могат да кажат точно каква е причината.
    п. с. От мен мога да добавя и загуба на компресия или скъсан тампон на мотора.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  3. #3
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default ...

    тук в ловеч има човек,който смея да твърдя,че доста им разбира и в понеделник ще маха ремъците,за да стигне до демпферна шайба ако не се лъжа. На първо четене в това се осъмни. Ще пиша какво е станало после,за да е полезно на всички!!!

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default

    Колега, може да погледнеш и каква ти е демпферната шайба, че преди време ми бяха сложили някакво ново менте и при включване на компресора на климатика се получаваха кофти вибрации и глухо бръмчене, след като я смених с оригинална всичко се оправи. Миналата седмица като смених и 2-та големи тампона на мотора всичко заспа - все едно карам вече друга кола. Успех с ремонтите, дано попаднеш на читав майстор.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Zeppelinist View Post
    Колега, може да погледнеш и каква ти е демпферната шайба, че преди време ми бяха сложили някакво ново менте и при включване на компресора на климатика се получаваха кофти вибрации и глухо бръмчене, след като я смених с оригинална всичко се оправи. Миналата седмица като смених и 2-та големи тампона на мотора всичко заспа - все едно карам вече друга кола. Успех с ремонтите, дано попаднеш на читав майстор.
    Да колегата е прав - виж шайбата дали има достатъчно гума - на оригиналната гумата е около 2 сантиметра има разни дето нямат гума или имат много малко и ако тампоните ти по мотора не са добре вибрациите от нея ще стигат до купето.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  6. #6
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default ...

    На мен вибрацията ми е минимална.Повече се чува този глух шум !!! Като включа климатика се засилва повече.Точно такива за симптомите.Дано е от нея,макар че нз колко пари струва,но по -добре да е тя и да се оправи бързо с повечко пари,отколкото да ходя по майстори и всеки да ми казва различно
    И пак като се оправи (дай боже) ще пиша от какво е било!!!
    Поздрави!!!

  7. #7
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default ...

    Днес майсторчето махна ремъците с цел да провери прословутата шайба,но се оказа,че някаква ролка за малко да направи беля и да ми се скъса ремъка.Сменил я е и сега въпросния шум почти изчезна,но не напълно.Каза,че е проверил всичко и колата е 6 отвсякъде.Единствено каза ,че това което е останало като шум е от двигателя и ми препочъча добавка за почистване на дюзи,понеже се съмнява единствено в запушена дюза.Питах и друг много довър майстор,също ми каза,че е възможно да е от това!
    Сложих добавката и сега ще чакам дали ще се изчисти напълно този звук !!!

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by niko_iotov View Post
    Днес майсторчето махна ремъците с цел да провери прословутата шайба,но се оказа,че някаква ролка за малко да направи беля и да ми се скъса ремъка.Сменил я е и сега въпросния шум почти изчезна,но не напълно.Каза,че е проверил всичко и колата е 6 отвсякъде.Единствено каза ,че това което е останало като шум е от двигателя и ми препочъча добавка за почистване на дюзи,понеже се съмнява единствено в запушена дюза.Питах и друг много довър майстор,също ми каза,че е възможно да е от това!
    Сложих добавката и сега ще чакам дали ще се изчисти напълно този звук !!!
    Едва ли,може да имаш проблем с шайбата на алтернатора,която е тресчотъчна,ако е заминала издава гаден звук
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default ...

    Днес мотора го чу само за момент един познат,който работи в софия и доста им разбира на тези коли и ми каза,че звука е на колектори.Препоръча ми да ги изчистя на първо време,а също и ЕГР-а.Каза,че скоро са правели 159-ка със същия мотор като моя.Слабото им място било именно в колекторите!!!

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by niko_iotov View Post
    Днес мотора го чу само за момент един познат,който работи в софия и доста им разбира на тези коли и ми каза,че звука е на колектори.Препоръча ми да ги изчистя на първо време,а също и ЕГР-а.Каза,че скоро са правели 159-ка със същия мотор като моя.Слабото им място било именно в колекторите!!!
    Да бе само дето твоя мотор и този в 159-ката имат бая разлики.щом си решил да си правиш колата само на слухове,а не да я закараш в сервиз да я погледнат действай.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default ...

    Просто ходих при този,който най - разбира тук и той ме посъветва само за добавка.НЕ Я ПРАВЯ ПО СЛУХОВЕ,но понеже при майсторите не могат да разберат от къде идва и започвам да се отчайвам!!!
    Не че не върви добре,но може да е нещо,от което може да стане голяма беля примерно.
    И не съм много вещ,но разликата от 159-ката и моя мотор не е ли 10 коня и те идват от електрониката?!
    Човека не ми каза това не заради 159-ката,а защото чу колата и тогава ме посъветва да си почистя колекторите.Тук в Ловеч ще е чак в понеделник!!!

  12. #12
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default ...

    Извинявам се,че пиша по 2 мнения 1 след друго,но ми хрумна "ГЕНИАЛНАТА" идея да направя клип за това,което чувам.Ако някой разбира повече ще осети за какво говоря!!!
    http://vbox7.com/play:b700a8b270

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by niko_iotov View Post
    Извинявам се,че пиша по 2 мнения 1 след друго,но ми хрумна "ГЕНИАЛНАТА" идея да направя клип за това,което чувам.Ако някой разбира повече ще осети за какво говоря!!!
    http://vbox7.com/play:b700a8b270
    За мен това което се чува от клипа е проблем по външния ремък,я обтегач,я демфпер,я шайба на алтернатора.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Звукът е като от отпуснат ремък или мятаща шайба.Тогава има такова "плякане".Може и шайбата на генератора да си заминава и да запецва.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #15
    Запален алфист niko_iotov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    152

    Default ...

    Тези неща,майстора който ги гледа каза,че са здрави.Само една ролка смени,понеже се била износила в 1-я край и можело да се скъса ремъка.Да го карам да ги проверява пак!!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •