Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Смеси Антифриза с маслото и има издухана гарнитура

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default Смеси Антифриза с маслото и има издухана гарнитура

    Тъкмо смених съединителя и не можах да мина и 200 км. Случи се и нещо друго- вечерта след работа не можа да запали все едно че двигателя беше блокирал- стартера се опитва да завърти и среща огромно съпротивление, като я поразбутах на скорост на пред на зад и завъртя и си запали а днеска преди да тръгна на работа реших да проверя маслото и изненада... бозичка.. та дайте малко идеи дали да я правя че е дърта вече ама много си ме кефи
    145 1.6 boxer
    146ti

  2. #2
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Ако смяташ,че цялостното и състояние е добро-защо не? аз скоро минах през същия проблем и не ми излезе много,е все пак сам си я правих общо взето на мен ми излезе 20лв за заравняване на главите,65лв гарнитури на главите,гарнитурите на смукателите си ги правих сам ,40 лв масло,15лв антифриз или общо да речем към 150лв без разходи за труд.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    сам не мога да я правя не съм такъв разбирач ставам за по-дребни работи, а не знам дали от гарнитура може да смеси маслото или е нещо друго, иначе окачването спирачките съединителя почти всичко е сменено, е мотора не е първа младост и не върви както едно време но и той е напълно обслужен в началото на годината + кабели и свещи ангренажи и т.н.
    Last edited by shagrath; 18-09-2011 at 00:37.
    145 1.6 boxer
    146ti

  4. #4
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Според мен е от гарнитура,стартера не е могъл да превърти понеже гарнитурата е избила и някой цилиндър е бил пълен с антифриз,и от там се е смесил с маслото.иначе си нямам на идея колко може да струва труда в някой сервиз,все пак при боксера работата е повече.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    ако е до 4-500 лева е добре ама ще станат множко ако са повече и няма да ми се дават по скоро ме интересува дали не е станало нещо по-лошо не знам при какви обстоятелства се смесват маслото и антифриза ако е само гарнитура е ок предполагам за 300 кинта ще стане работата дано да няма и други поражения
    145 1.6 boxer
    146ti

  6. #6
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    нз мойта не е боксер и не дочаках да смеси маслото с антифриза , но си мисля че 500 лв в сервиз пре спокойно ще стигнат то кво има ..едно челосване боц нова гарнитурка и тва е .. Аиде да кажем при вас на боксера да е по скъпичко ама 500 лв мисля ще стигнат питай в някой сервиз дето могат да ремонтират боксерчето орентировачна цена и ще си наясно
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  7. #7
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Спокойно, колега, вероятно нищо непоправимо не е станало.
    С моята имах такъв проблем преди години и смених само едната гарнитура другата си е ОК, и до днес си я карам така).
    По бегли спомени ремонта нямаше 100 лв общо - гарнитурата струваше 20-30, още толкова (или по-малко за главата) и 20-тина за труд, това беше.
    Успех!
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    току-що говорих с човек, който е работил в итал сервиз и на който може да се има доверие и каза, че няма смисъл да се прави - не изкарвали много време и пак се отивало в сервиза и понеже сме приятели направо отказа да я прави защото нямало да е траен ефекта, а парите не са малко, та препоръчайте ми някой майстор от форума да коментирам с него и да мисля какво да правя. Мисля да я пускам на части за да посъбера някой лев и да взимам друга.
    145 1.6 boxer
    146ti

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    за сефте чувам точно боксер след основен да не изкара много. да не говорим че при теб може да се мине само с гарнитура. току виж тоя който ти е свалял скоростите и съединителя да е направил някоя беля.
    точка

  10. #10
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by shagrath View Post
    току-що говорих с човек, който е работил в итал сервиз и на който може да се има доверие и каза, че няма смисъл да се прави - не изкарвали много време и пак се отивало в сервиза и понеже сме приятели направо отказа да я прави защото нямало да е траен ефекта, а парите не са малко, та препоръчайте ми някой майстор от форума да коментирам с него и да мисля какво да правя. Мисля да я пускам на части за да посъбера някой лев и да взимам друга.
    Колега, за мен ти си направо мазохист. Без да се сърдиш, ма твоят човек дето ти ги приказва ния глупости за моторите е човек без грам опит, или ръцете са му до лактите отзад. По-тъпи твърдения не бях чувал скоро, точно за боксер. Гарнитура на глава на боксер, веднъж сменена, повече не се ремонтира повторно, стига монтьора да си е свършил работата като хората.

    Направо не знам откъде ги намираш тия майсторетки, ма направо са събирани от кол и въже. Намери накрая читав сервиз и ще ти свършат драмите.

    А на оня от Итал сервиз му кажи, че е по-добре да се гръмне.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #11
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by shagrath View Post
    току-що говорих с човек, който е работил в итал сервиз и на който може да се има доверие и каза, че няма смисъл да се прави - не изкарвали много време и пак се отивало в сервиза и понеже сме приятели направо отказа да я прави защото нямало да е траен ефекта, а парите не са малко, та препоръчайте ми някой майстор от форума да коментирам с него и да мисля какво да правя. Мисля да я пускам на части за да посъбера някой лев и да взимам друга.
    Колега,абсолютно съм съгласен с Bobi_33 ! Тоя просто или не му се занимава,или не е барал през пишман-майсторсия си живот боксер. Аз винаги съм съжалявал,че от Alfa спряха производството на боксер,понеже за мен си е "корав". Сменяй издуханата гарнитура и си я карай. Какво има толкова,ако искаш да ти излезе за без пари,разбери кой цилиндър е издухан,сваляй ангренажа(което за мен си е най-голямата играчка),сваляш изпускатели и смукатели,развиваш главата,слагаш новата гарнитура и по обратния ред.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    Много ме радва подкрепата ... направо ме кефите!!! Сега по въпроса:говорих с Бай Лисан и се разбрахме да му я закарам, та тези мнения дето съм ги писал по-горе ги забравям, човека ми разясни на 2 на 3 как стоят нещата и доста ме успокои, така че до 1-2 седмици ще има резултат. А по принцип явно хората, които не са запознати с марката са склонни само да плюят ма ходи им обясни, че не знаят какво говорят. Малко извън темата ще кажа, че 2001г когато отидох в кат да я регистрирам, дойде някъв и почна да псува, че трябва да се завира да го гледа тоя скапан боклук, а на съседния канал дойде един кадет, на тоя лицето му грейна и вика "е тва е колата кво ме занимаате с тия ... не помня какво каза, а сега докато мойта е на почивка карам един кадет ... ми то на това къде му е кефа да го караш егати
    145 1.6 boxer
    146ti

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    браво, айде после да се похвалиш
    точка

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    за сефте чувам точно боксер след основен да не изкара много. да не говорим че при теб може да се мине само с гарнитура. току виж тоя който ти е свалял скоростите и съединителя да е направил някоя беля.
    сам няма как да видя бай лисан ще каже какви са пораженията, но от четирима механици той ми даде най-добра цена и ме окуражи да я правя
    145 1.6 boxer
    146ti

  15. #15
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    ХАхаха колега ако от 1 гарнитура хвърляха мотори .. досега боксер нямаше да има останал никъде ... тва е рутинен ремонт неможе да хвърлиш колата за тая глупост нищо и няма просто ..
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •