Results 1 to 15 of 17

Thread: Смеси Антифриза с маслото и има издухана гарнитура

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default Смеси Антифриза с маслото и има издухана гарнитура

    Тъкмо смених съединителя и не можах да мина и 200 км. Случи се и нещо друго- вечерта след работа не можа да запали все едно че двигателя беше блокирал- стартера се опитва да завърти и среща огромно съпротивление, като я поразбутах на скорост на пред на зад и завъртя и си запали а днеска преди да тръгна на работа реших да проверя маслото и изненада... бозичка.. та дайте малко идеи дали да я правя че е дърта вече ама много си ме кефи
    145 1.6 boxer
    146ti

  2. #2
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    41
    Posts
    71

    Default

    Ако смяташ,че цялостното и състояние е добро-защо не? аз скоро минах през същия проблем и не ми излезе много,е все пак сам си я правих общо взето на мен ми излезе 20лв за заравняване на главите,65лв гарнитури на главите,гарнитурите на смукателите си ги правих сам ,40 лв масло,15лв антифриз или общо да речем към 150лв без разходи за труд.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    сам не мога да я правя не съм такъв разбирач ставам за по-дребни работи, а не знам дали от гарнитура може да смеси маслото или е нещо друго, иначе окачването спирачките съединителя почти всичко е сменено, е мотора не е първа младост и не върви както едно време но и той е напълно обслужен в началото на годината + кабели и свещи ангренажи и т.н.
    Last edited by shagrath; 18-09-2011 at 00:37.
    145 1.6 boxer
    146ti

  4. #4
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    41
    Posts
    71

    Default

    Според мен е от гарнитура,стартера не е могъл да превърти понеже гарнитурата е избила и някой цилиндър е бил пълен с антифриз,и от там се е смесил с маслото.иначе си нямам на идея колко може да струва труда в някой сервиз,все пак при боксера работата е повече.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Age
    43
    Posts
    129

    Default

    ако е до 4-500 лева е добре ама ще станат множко ако са повече и няма да ми се дават по скоро ме интересува дали не е станало нещо по-лошо не знам при какви обстоятелства се смесват маслото и антифриза ако е само гарнитура е ок предполагам за 300 кинта ще стане работата дано да няма и други поражения
    145 1.6 boxer
    146ti

  6. #6
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    нз мойта не е боксер и не дочаках да смеси маслото с антифриза , но си мисля че 500 лв в сервиз пре спокойно ще стигнат то кво има ..едно челосване боц нова гарнитурка и тва е .. Аиде да кажем при вас на боксера да е по скъпичко ама 500 лв мисля ще стигнат питай в някой сервиз дето могат да ремонтират боксерчето орентировачна цена и ще си наясно
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •