Results 1 to 15 of 15

Thread: Проблем с 156 1,8

  1. #1
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default Проблем с 156 1,8

    Здравейте колеги , почти от както съм взел колата , сутрин като я запаля като е по хладно, не работи както трябва претриса не даржи стъбилно обороти. Ходих на диагностика казаха дебитомер, в последствие за този майстор ако мога така да се нареча чух какви ли не неща , но нищо хубаво, както и да е. Купих си кабел за диагностика, излиза ми грешка "P1172" на показаня на mass air flow voltage ми излизат показания от рода на 1,53 до 2.34 V. Четох из форумът, че тези показания не трябва да надвишават 1.00V . В AutoData на component testing не намерих данни за дебитомера за да ги видя.
    П. С. Днес се разходих из магазините да разпитам за дебитомери предлагат ми Hoffer за 100лв с отстъпка и Bosch за 150 пак с отстъпка , за Bosch-a ми са ясни отзивите, не знам за Hoffer-a какво ще кажете.
    Поздрави.

  2. #2

    Default

    Пробвай да го почистиш първо, след това налей 100 октана и ще си доволен
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #3
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default

    Чистил съм го 2-3 пъти никаква разлика , а и съм с ГИ

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Баси рецептата. Това ми напомня на личните лекари. Настинка, грип... няма значение - антибиотик!

    Напрежението на дебитомера на празен ход трябва да е около 1.45 волта. При пълно натоварване трябва да стига над 4 волта.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default

    Мойте показания са на празен ход , това значи ли, че работи

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Нищо не значи Дебитомера си има респонс и линеаризация на която да отговаря. На място това което виждаш не значи нищо
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default

    Ще му сваля показанията и в движение,има ли значение скорост , предавка обороти, константи който трябва да са постоянни ?

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by vanko_monev View Post
    Ще му сваля показанията и в движение,има ли значение скорост , предавка обороти, константи който трябва да са постоянни ?
    Трябва да е на пълна газ,най-добре 2-ра или 3-а.Иначе грешката е обща за проблем със смесообразуването,може да е от доста неща,но е твърде вероятно да е от дебитомер.Може да пробваш най-простия тест,когато ти го направи,просто изключи дебитомера,и пробвай дали се форсира по-добре.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Баси рецептата. Това ми напомня на личните лекари. Настинка, грип... няма значение - антибиотик!

    Напрежението на дебитомера на празен ход трябва да е около 1.45 волта. При пълно натоварване трябва да стига над 4 волта.
    Понякога тая рецепта помага...
    156 2.4JTD 136+ PS

  10. #10
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Моята го прави същото когато е студено. Проблемът (при мен) е от ГИ. Просто когато започне да го прави, изключвам ГИ и карам 1-2 дни на бенз., най-добре 100 октанов. След това спира да клати обороти.
    За дебитомера и на мен ми бяха казали, че е тръгнал и най-добре да го сменя. После го мери Бобо, каза че е ок и предположи, че е от газта. Това беше преди 4 години, дебитомерът още си работи.

  11. #11
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Почисти си хубаво дросела и дебитомера.На бензин ли палиш?
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

  12. #12
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default

    Паля на бензин докато загрее и сама се прехварля, иначе всяко палене си е на бензин, между другото снощи откачих дебитомера и покарах без него, колата направо полудя до сега не е варвяла така , на празен ход без него тресе и не даржи обороти, но в движение направо откачи. Не ми се вярва да е от ГИ тъй като това го правеше от преди да го сложа.

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by vanko_monev View Post
    Паля на бензин докато загрее и сама се прехварля, иначе всяко палене си е на бензин, между другото снощи откачих дебитомера и покарах без него, колата направо полудя до сега не е варвяла така , на празен ход без него тресе и не даржи обороти, но в движение направо откачи. Не ми се вярва да е от ГИ тъй като това го правеше от преди да го сложа.
    Значи си почти 100% за дебитомер,чистене на дросел,адаптация и колата трябва да заспи
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Запален алфист vanko_monev's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Сливен
    Age
    33
    Posts
    186

    Default

    Някой може ли да каже нещо за тази марка Hoffer, цената му е на половината от тази на Bosch

  15. #15
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by vanko_monev View Post
    Някой може ли да каже нещо за тази марка Hoffer, цената му е на половината от тази на Bosch
    За мен не става
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •