Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 24

Thread: Много трака и пуши..!! АR 146 TD

  1. #1
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default Много трака и пуши..!! АR 146 TD

    Колеги моята Алфа трака повече от обичайното за тези модели чувал съм със същия мотор и не трака така силно..по-точно да чука по този начин..!!
    Незнам и на какво се дължи пушенето..като паля е леко сивкаво..но е леко..аз си го обяснявам,че идва от картерната вентилация преди турбината и след нея е омазано стабилно с масло..също и в филтърната кутия има..вътре по трабите стабилно..и от там идва това изпушване на сивкаво като паля..не мисля,че може да има спукан маркуч..тракането повече ме притеснява..!!..казаха ми,че може да е от там,че някаде смуче въздух или прескочил зъб..неправилно регулирано ГНП.. моля за някакви мнения ако някой е имал подобни проблеми

  2. #2
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Първо си проври съотвтствието на белезите и ангренажния ремък! А как е турбината,чува ли се нормално?

  3. #3
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Благодаря колега ще проверя..!
    Турбината не е от виещите все още..чува се,но леко като набира обороти...Колата дърпа нормално..ще проверя за луфтове на оста,но на ръка и ще видя дали стяга маркучите..

  4. #4
    започва да се пристрастява дадин's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    сливен
    Posts
    80

    Default

    щом имаш масло в кутията на въздушния филтар със сигурност е тубина.Но за всеки случай си провери дали има масло и по маркучите на интеркулера,ако и там имаш турбината е за коша

  5. #5
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Незнам..но защо на мен не ми се вярва от нея да пуши..иначе масло има както и в кутията така и ВЪТРЕ в маркучите към и от кулера,но масло негори много трябва да се засече все пак..и ще ви кажа като километри е към 285 000..Според мен..турбината не е баш за коша колата дърпа нормално все пак е 90 конски сили и надали повече от 0.8/9 бара налягане да е..аз мисля,че е от картерната вентилация..но неразбирам..чак толкова.. ..а някой за тракането нещо да сподели откъде може да е.. то най-много ме дрази в този стар дизел..

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Може да трака от много неща ама на първо време пробвай с двутактово синтетично масло в горивото и ходи при някой да ти "преслуша" аванса на ГНП - то
    С какво масло я караш
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  7. #7
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    както казаха колегите, бягай първо да ти проверят и регулират помпата. за маслото - с какво караш и кога е сменяно.
    точка

  8. #8
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Благодаря колеги за отговорите маслото ще се сменя след 5000км..за съжаление незнам какво е маслото което е наливано преди да я вземем колата..предишния собственик го е сменял като я купил..но за масло не съм го питал какво е наливал..все пак и колата не се кара много много през повечето време на деня стой..!
    Аз мисля също,че от ГНП-то и скоро ще бъде проверено..
    Мисля,че и от там така пуши..

  9. #9
    CrAzY fAn :) kompir's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    В.Търново
    Posts
    202

    Default

    Малко офффтопик:
    Колега миналата година сменяхме гарнитура на един приятел на нисана(2,0 ТД).След сглобяване не бяхме зацепили помпата като хората и колата палеше трудно,като запалеше пушеше като някой ТЕЦ и тракаше като ЮМЗ.Така,че не отлагай а отиди да ти я регулират.
    Alfa Romeo146 1.6i BOXER 96г.

  10. #10
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Така и аз мисля колега..от там смятам,че идва всичкото..найстина малко трудно пали..понякога само претриса и загасва..но трябва и подгревните да видя..
    Благодаря за съвета ти колега..

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Като не знаеш какво е маслото вземи и го смени щото каква манджа може да стане с лагерите за тия 5000 акъл не ти го побира - сипи поне "Селения турбо дизел"
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  12. #12
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Хмм..колега при първа възможност
    Това ли е най-препоръчителното гледам,че го пище и на капака на колата

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Gena7a_Turb0 View Post
    Хмм..колега при първа възможност
    Това ли е най-препоръчителното гледам,че го пище и на капака на колата
    Ми за тоя мотор е това
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    свали и интеркулера и го източи. обикновено се пълни с масло и се чудиш що всичко е мазно.
    точка

  15. #15
    Запален алфист Gena7a_Turb0's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Мадан/Пловдив
    Posts
    109

    Default

    Значи ние преди време ''уж го чистихме'' при познат,но без да го сваля така и тръбите ''уж са се почиствали''..но честно казано нищо не бе почистено,но и толкова без пари ако ще се сваля кулера ще свалям и колектора за да го чистя и него с тръбите.. но и това може би с маслото ще го правя..

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •