Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Съвет за ремонт на драскотини

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Sofia , Bulgaria
    Age
    34
    Posts
    46

    Default Съвет за ремонт на драскотини

    Здравейте , одрах си колата от дясната страна между двете врати като надраното обхваща и 2-те врати и дори има и вдлъбване но е без остър ъгъл ... Имам каско и утре ще се разправям с него , но искам да попитам ако някой друг има подобни преживявания да сподели какжи пари са му отпуснали от застрахователната фирма и каде е ходил да оправя вдлъбванията и боята ... Колата ми е 156-ца TS 1.8 , и да кажете горе доло какви пари вземат за направата на тези неща.

  2. #2
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    виж дали колата може да се прави в доверен сервиз-най лесно е.иначе струва около 140-150 лева на елемент.редовно съм по сервизите.на огледа може да ти искат и регистрирана щета на 112.според мен най-добре е да твърдиш че е станало на паркинг.просто утре като станеш звъниш на 112 и казваш че си си намерил колата одрана пред вас.има и вариянт за ремонт само на драскотините има две места който знам.на едното оправиха драскотина без никакъв проблем въобще не личеше.ако си с каско в армеец или дзи и имаш право на доверен сервиз мога да съдействам
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  3. #3

    Default

    Предполагам си от София, за тук немога да ти помогна, но за много повече одрано по предната врата и калника на едно място в Кюстендил ми го оправиха за 80 лв, а от каското го оцениха на 200 лв. Сега ако някой почне, ама то там толкова е и качествено и нз си какво, искам да кажа, че няма никакви следи след ремонта по колата и държи така вече 1 година.

  4. #4

    Default

    Колега,Алекс кой серзиз визираш за 140-150 лв на детайл,защото в Рок енд Рол миналата година ми поискаха 200 лв на детайл само за работа,боята отделно -1 литър 200 лв ,като това не била крайната цена!От Армеец ми платиха по 150лв на детайл!Издраскана е цялата дясна страна с ключ!

  5. #5

    Default

    Рокен Рола хич не ги хвалете...Видяхме ги що за стока са!!! Голяма фактура ги очаква дето ще трябва да я покриват!
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6

    Default

    Много скъпо в тая София, аз си я правя за 80лв на детаил. Ако е по голям 100лв, каското ми изплащат по 110-130лв

    Alfa Romeo GT JTD 16v `04
    Alfa Romeo 147 JTD 8v `02 ex
    Fiat Bravo GT TD100 `97 ex

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Burkan View Post
    Много скъпо в тая София, аз си я правя за 80лв на детаил. Ако е по голям 100лв, каското ми изплащат по 110-130лв
    Абе и в София има по толкова, Рокен Рола не ги гледай, надути цени само...
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #8
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    Кажете някои сервиз в София защото сега като си видях колата и двете врати са ми надрани до ламарина с нещо остро с по две линий.Утре ще ходя да си взема парите за стара щета и ще заведа нова.От каското ще помислят,че го правя нарочно.Ама ако го хвана тоя ще
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  9. #9
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    В момента моята се боядисва и в понеделник ще видя резултата Тогава ще ви кажа дали сервиза е ОК. Иначе цената е 130лв на детайл
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #10
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Абе и в София има по толкова, Рокен Рола не ги гледай, надути цени само...
    Е има, даже тия дето "зализват" стоката на автоджамбазите и по-евтино взимат, Но въпроса е какво получаваш и с какви материали и бои се работи
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  11. #11

    Default

    Спор няма за цвета го направиха 1:1, но отпред броня и калник не са напастнати както трябва...Това е!
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #12

    Default

    80лв качеството се предполага да не е на ниво, но като се има на предвид какъв "насран" цвят е моята, съм доста доволен. Даже човека ми я изправя като има неравности, китосва и всичко останало !

    Alfa Romeo GT JTD 16v `04
    Alfa Romeo 147 JTD 8v `02 ex
    Fiat Bravo GT TD100 `97 ex

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Burkan View Post
    Много скъпо в тая София, аз си я правя за 80лв на детаил. Ако е по голям 100лв, каското ми изплащат по 110-130лв
    За боядисването на един детайл се дават по 200гр боя за да стане както си трябва. Да може да се ръсне отгоре и да има цвят...... но няма да е както си трябва. Това е когато е база и лак.
    Ако човека работи с качествени материали....... е с тия 80лв ще умре от глад.
    За справка база от Световрачане 15лв за литър. Хубава база около 70лв за литър. Цените за лака отново са същите, но разликата в качеството е огромна.
    П.С за тази фиеста материалите за цялото пребоядисване бяха около 400лв. Колата не струва толкова, но две години не е променила нито цвят нито блясък.

  14. #14

    Default

    Да колега и ти си прав, не казвам че е кой знае колко качествено, но важното е да изглежда добре, тъй като всяка година най-малкото врати трябва да боядисват. Българина и свикнал като си отавя вратата да му е по широчко и отваря с сила вратата без да мисли за колата спряла до него. При градко каране и спиране на тясни места е задалжително всяка година да се минава боя, пък ако мислим за качествено идва малко нанагорнище.

    Alfa Romeo GT JTD 16v `04
    Alfa Romeo 147 JTD 8v `02 ex
    Fiat Bravo GT TD100 `97 ex

  15. #15
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    За боядисването на един детайл се дават по 200гр боя за да стане както си трябва. Да може да се ръсне отгоре и да има цвят...... но няма да е както си трябва. Това е когато е база и лак.
    Ако човека работи с качествени материали....... е с тия 80лв ще умре от глад.
    За справка база от Световрачане 15лв за литър. Хубава база около 70лв за литър. Цените за лака отново са същите, но разликата в качеството е огромна.
    П.С за тази фиеста материалите за цялото пребоядисване бяха около 400лв. Колата не струва толкова, но две години не е променила нито цвят нито блясък.
    200гр. боя за детайл........ остй тааааа работа.......

    Вчера си говоря с един от Сапарева баня и му викам боядисване на броня мин. 100лв.
    Той ми вика, при вас мой да е 100лв. ма при нас е 50лв.
    А дали ще е по-добро........ божа работа.....

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •