Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: въпрос за турбина

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    П.С2 а за болтчето което говорите... май ограничава хода на геометрията
    именно това прави и когато я правят си връзват ръцете!
    Просто 2 оборота и ще видиш че това е твоята кола, никой не ви кара да правите 5-6 оборота
    Сега даже колегата ако я сръчка до долу до 4500 и при смяната отзад трябва да стават кълбета с дим
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #17
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post



    Ми нищо, само където току виж така го завъртял, че турбината започнала да не разтоварва достатъчно при високи обороти, ама това е дребна подробност.


    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    П.С2 а за болтчето което говорите... май ограничава хода на геометрията, ако се направи по голям хода то може геометрията да закачи в перката и да стане мармалад, нещо от този сорт
    http://imageshack.us/photo/my-images/717/dsc01450t.jpg/
    Май не е точно така.....

    Май болчето за което говори Жеката е не колко да отваря а колко да затваря.......
    Верно, че не е за всеки, НО човека явно вече се е опарил.
    Така, че що ни му кажете кой точно може да му помогне, ами му разправяте, че "мастора" знаел......
    Да явно знае ма ич ни му дреме за клиента му и си е оставил ръцете.........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  3. #18

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Май не е точно така.....

    Май болчето за което говори Жеката е не колко да отваря а колко да затваря.......
    Който е барал виж как знае Сега просто след ремонта геометрията не затваря напълно и губи налягане затова му казах 2 оборота и всичко е готово! Лично след ремонт на една друга кола тия от Реал Турбо казаха след 500км врътни 2 оборота и вече колата ще е както преди че и малко по добре Това е!
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #19

    Default

    Предпочитам да пипне някой, който знае какво прави, ама май в нашия град няма такъв /или аз не съм го открил/.
    bella italiana 156 SW 2.4 JTD 150 елитни жребчета

  5. #20
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by nickyto View Post
    Предпочитам да пипне някой, който знае какво прави, ама май в нашия град няма такъв /или аз не съм го открил/.
    Е как пък да няма?
    То във вашия град толкова видни рацери и тунингари......

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Е как пък да няма?
    То във вашия град толкова видни рацери и тунингари......
    Явно не ги познавам. Кажи поне един.
    bella italiana 156 SW 2.4 JTD 150 елитни жребчета

  7. #22

    Default

    Искам да попитам в темата на колега. Искам да сложа от една турбина акутатора на друга, ще се наложили да се регулира и мога ли аз да го направя.
    Двете турбини са напълно еднакви, проблема е, че едната е умряла а на здравата не и работи акутатора. Ако премеря с шублера колко е навит единя и после по същият начин да направя и другият (това е ако имат разлика) дали ще стане или си иска друга настройка.

  8. #23
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами аз съм сменял актуатор от друга (същия модел) турбина и бяха абсолютно еднакво навити. Но все пак моята турбина е различна от твоята.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Ами аз съм сменял актуатор от друга (същия модел) турбина и бяха абсолютно еднакво навити. Но все пак моята турбина е различна от твоята.
    Да разбирам, че после не е имало проблеми, защото и при мен ако са еднакво навити направо мисля да ги разменя. Проблема е такъв, че сваляне качване на турбината си е играчка и не ми се прави два пъти.

  10. #25
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Да разбирам, че после не е имало проблеми, защото и при мен ако са еднакво навити направо мисля да ги разменя. Проблема е такъв, че сваляне качване на турбината си е играчка и не ми се прави два пъти.
    Смени само него без да сваляш турбината.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  11. #26

    Default

    Няма как да сменя само него, в събота ще сменям цялата турбина, но от турбината която е в момента на колата ще взема акутатора за новата. Та ако трябва да се настройва когато турбината е на земята..... пак ще трябва да я сваля.

    П.С От днес изникна още един въпрос. От няколко места ми казват, че има вероятност вътре в турбината да има спекло масло и е хубаво да се почисти. Да ама като я отворя цялата и после ще иска баланс.
    Питах в Турбо Хют за почистване и баланс и ми обявиха 60лв. Сега се чудя дали да ги дам или да накисна турбината в газ за горене и така да седи до събота, преди монтажа я вадя и слагам.
    Я споделете вие какво мислите.

  12. #27
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Колеги, да не отварям нова тема ще питам тук. Турбото на Либрата на зетя здаде багажа. Гледам, че ГТ2256В се слага и на БМВ, Мерцедес и други, но с различен турбо код. Може ли някой да обясни в какво се изразяват разликите и само от Ланча и Алфа ли да търсим турбина?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Колеги, да не отварям нова тема ще питам тук. Турбото на Либрата на зетя здаде багажа. Гледам, че ГТ2256В се слага и на БМВ, Мерцедес и други, но с различен турбо код. Може ли някой да обясни в какво се изразяват разликите и само от Ланча и Алфа ли да търсим турбина?
    Въпросната турбина се слага на много автомобили, но ако искаш да стане веднага ще трябва да търсиш от Алфа или Ланча. До колкото знам масленото тяло комплект с перките е модела на турбината, демек ГТ2256В. А вече по другият код се определят охлювите.
    Успех с търсенето, на мен ми отне 2 месеца да намеря турбина на приемлива цена за втора употреба. Рециклирането на твоята турбина е от 320 до 800лв зависи какво ще се смени и коя фирма ще го сменя.

  14. #29
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Няма как да сменя само него, в събота ще сменям цялата турбина, но от турбината която е в момента на колата ще взема акутатора за новата. Та ако трябва да се настройва когато турбината е на земята..... пак ще трябва да я сваля.

    П.С От днес изникна още един въпрос. От няколко места ми казват, че има вероятност вътре в турбината да има спекло масло и е хубаво да се почисти. Да ама като я отворя цялата и после ще иска баланс.
    Питах в Турбо Хют за почистване и баланс и ми обявиха 60лв. Сега се чудя дали да ги дам или да накисна турбината в газ за горене и така да седи до събота, преди монтажа я вадя и слагам.
    Я споделете вие какво мислите.
    Предполагам става въпрос за топлата част.
    Ако е разглобиш не иска баланс.
    Но само с накисване няма да се изчисти, само ще се разкара, но основното ще си остане........

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  15. #30

    Default

    Става въпрос за лагерите, при топлата и студената страна съм я отворил и почистил. Държах я накисната в нафта един ден и след това я почистих с четка до колкото може, но вътре при лагерите няма как да бръкна. Засега обаче реших да не я барам. Слагам на колата и то ще покаже, ако има проблем с лагери.... тогава ще го мисля.
    П.С Искат ми 420лв за ремонтен комплект + труд, казах им, че са се объркали.
    Ремонтните комплекти струват около 100лв и 60лв труд + баланс пак не са 420лв.
    ЕДИТ: преди малко се върнах от гаража, смених турбината и засега всичко е ОК. Надявам се така и да остане докато е при мен този автомобил.
    Last edited by chavetoo; 07-10-2011 at 23:48.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •