Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58

Thread: Как творим живот :)

  1. #1

    Default Как творим живот :)

    Изтрещяла съм на тема отглеждане на авокадо

    Това е третият ми опит и досега нямам нито един неуспешен.

    На последната снимка са подредени по възраст - 3 броя. Някой ден ще си имам плантация

    Покрай авокадото се заразмишлявах над въпроса към кое сме по-склонни: да създаваме или рушим (създаденото от други)..

    Както и да е. Децата и цветята (и децата на цветята ) винаги са способни да изцедят усмивка от всяка физиономия (освен ако титулярът й не е 100%-ов темерут ).

    По този повод, днес ви черпя с 3 от животите, които с гордост твърдя, че съм създала

    Честит празник още веднъж


    П.П. Моля да ми простите, задето са полегнали, но пускам темата от едно чудо на техниката, с което, ако не успея да се справя в скоро време, най-вероятно ще се разделим.
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default


    напоследък любимо ми е станало резенчета авокадо върху препечена филийка с мебело истинско масълце и малко сол, може и мерудийка
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  3. #3

    Default

    Браво, интересно занимание си имаш. Ето, че научих нещо ново от теб - как се отглежда авокадо. Незнаех, че костилката му трябва да е във вода, за да покълне ! Мисля, че отглеждани в саксия няма да дадат плод, но... може и да не съм прав.
    Успех с начинанието!
    bella italiana 156 SW 2.4 JTD 150 елитни жребчета

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Да разрушаваш е по-лесно!
    Колкото и да разрушиш, пак ще е достатъчно.
    Разрушението е свързано със; завист, нетърпение, яд, омраза, ревност, честолюбие и другите от кутията на Пандора.
    За да създаваш е нужно; любов, търпение, трудолюбие, доброта и всичко онава, което дори и атеистите наричат Бог.



    То е ясно, че авокадо няма да ядем от тия буркани, ама евала за експеримента!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    Старши алфист Drag0's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    786

    Default

    Quote Originally Posted by nickyto View Post
    Незнаех, че костилката му трябва да е във вода, за да покълне !
    Преди време реших да пробвам с една костилка от авокадо, хем моята беше доста пострадала от ножа. Не съм я държал във вода, директно в една саксия я сложих и сега е 50+ см порастнало авокадото.

  6. #6

    Default

    Прекрасни листа имат, но ми се струва, че двечките, по-големшките от последната снимка трябва да ги преместиш вече в по-голям съд.
    А драцената която се подава загадъчно в левият край на последната снимка май е биколор и също е много гот.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Хм!
    Сега видях, че не са буркани, ама ако продължа, пак до пукницата ще стигнем!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Е няма лошо да се въди нещо, ама например мери джейн може да се пуши, па авокадото не
    Иначе да се въди, всичко що се множи!
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by mim View Post

    напоследък любимо ми е станало резенчета авокадо върху препечена филийка с мебело истинско масълце и малко сол, може и мерудийка
    Мога да го консумирам във всякакви форми и почти с всичко : )))

    Последно си бях докопала някакъв пикантен сос на основа авокадо (ситуират го около пестото, чилитата и разни други за ориз и спагети).

    Quote Originally Posted by nickyto View Post
    Браво, интересно занимание си имаш. Ето, че научих нещо ново от теб - как се отглежда авокадо. Незнаех, че костилката му трябва да е във вода, за да покълне ! Мисля, че отглеждани в саксия няма да дадат плод, но... може и да не съм прав.
    Успех с начинанието!
    Не е непременно необходимо - Драго ти е написал по-долу. Инак, това което съм чела за въденето на авокадо, изглежда сложно, но само изглежда: набожда се с 4 клечки за зъби в долната част (не знам дали на снимката се вижда добре - моите са разделени на половинки, заради размера на съда, в който е поставена костилката) и се поставя в чаша (или буркан, както Иво е предположил по-долу), след което се налива вода, която едва трябва да докосва костилката и да се следи последната да не остава "на сухо" След като пусне коренче/та, се посажда, като костилката не бива да е изцяло зарита, а до средата.

    Всъщност, тези, които виждаш на снимката, до едно са отпочвани по различен начин:
    - Първото (в ляво) е посадено по метода на Драго и е най-старо. Поливах го 2 месеца без абсолютно никакъв ефект, докато един ден щръкна мъничко червеникаво голо стръкче, което стана високо около 20 см преди да започне да пуска листенца;
    - Второто също директно е положено в почва, но пък е спазено изискването костилката да е зарита само до средата. Посадено е значително след първото - над половин година по-късно. Пусна 2 стръкчета и за съвсем кратко време надмина първото на височина;
    - При третото почти спазих технологията, с тази разлика, че още не съм го посадила (отплеснала съм се и не съм забелязала кога стръкчето е пораснало толкова).

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Да разрушаваш е по-лесно!
    Колкото и да разрушиш, пак ще е достатъчно.
    Разрушението е свързано със; завист, нетърпение, яд, омраза, ревност, честолюбие и другите от кутията на Пандора.
    За да създаваш е нужно; любов, търпение, трудолюбие, доброта и всичко онава, което дори и атеистите наричат Бог.


    ...
    Така е. И с това човек понякога (или не толкова понякога) се сблъсква на най-неочаквани места.

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Прекрасни листа имат, но ми се струва, че двечките, по-големшките от последната снимка трябва да ги преместиш вече в по-голям съд.
    А драцената която се подава загадъчно в левият край на последната снимка май е биколор и също е много гот.
    По-късно ще опитам да кача и останалата джунгла, да те видя какъв си ми анализатор

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Хм!
    Сега видях, че не са буркани, ама ако продължа, пак до пукницата ще стигнем!
    Имам едно подозрение, че може да става за мезе, но го имам, едва откакто прочетох написаното от теб. Ще пробвам

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Е няма лошо да се въди нещо, ама например мери джейн може да се пуши, па авокадото не
    Иначе да се въди, всичко що се множи!
    Тъй, де - ама за кое ни стиска повече - да въдим или да му видим сметката?

  10. #10
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Quote Originally Posted by Ранобудниче View Post
    ............
    Тъй, де - ама за кое ни стиска повече - да въдим или да му видим сметката?
    Трябва да се постъпателен процес-да се въди, обира и така - до края на света
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  11. #11

    Default

    Е, хубаво де, давай още - може да научиш нещо от някой тук.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  12. #12

    Default

    Браво за начинанието ! Мисля че снимките на кълновете на фона на еспресо машината е знаменателно ...

    ... Относно разрушаването ... Ако имаме смелостта да надникнем по-дълбоко, може би ще видим всъщност не толкова завист, нетърпение, яд и пр., колкото болка, омраза към себе си и безсилие ... Но е по-лесно да реагираме на деструкцията с деструкция ...
    Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD 2000 ех

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Е, хубаво де, давай още - може да научиш нещо от някой тук.
    Ето още
    Attached Images Attached Images

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Peter_63 View Post
    Браво за начинанието ! Мисля че снимките на кълновете на фона на еспресо машината е знаменателно ...

    ... Относно разрушаването ... Ако имаме смелостта да надникнем по-дълбоко, може би ще видим всъщност не толкова завист, нетърпение, яд и пр., колкото болка, омраза към себе си и безсилие ... Но е по-лесно да реагираме на деструкцията с деструкция ...

    Това с машината не беше нарочно - просто търсех светъл и тъмен фон : )))

    А останалото е тъжно.

  15. #15

    Default

    Добре са, но трябва за някои по-големи и керамични съдове - доста познати видове имам и аз.
    Тия тонколони ми приличат на Jamo.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •