Results 1 to 9 of 9

Thread: не може да запали - 2,0тс

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    софия, горубляне
    Posts
    32

    Default не може да запали - 2,0тс

    Здравейте колеги,
    имам 145 туин спарк 2000 година, имам и газова обикновенна уредба само с реле и когато съм на газ лампичката за дюзите или инжекционна свети постоянно че има грешка. както, понеже съм за смяна на свеши от време на време гърми и слизам та оправям колекторите ако са се разместили, свалях да почистя стъпковото моторче и след това колата не иска да запали, проверих бушоните няма проблем с тях , смених някой по стари за по сигурно но светва code като дюзите ги няма изобщо на таблото, проверих да не се е разместил ключа на имобилайзера . там си е наредрелето което е отпред за дюзите цъка което би трябвало да означава че работи, за по сигурно ги размених с това до него и пак съшото, , проверих свещите оказа се че няма ток в тях, на помпата отзад съшо , поръчах си кабел за диагностика, понеже съм в едно затънтено село и ще сляза да видя какво ще покаже диагностиката, друго което е мнофо л=бопитно е че когато откача кабела които е изходящ от ECU-то вътре всички лампи се появяват,намира си ключа и дюзите светват, не съм проверил дфали има ток до свещите тъй като бях сам и нямаше как но това е само при откачена букса при слагане обратно светва пак кода.ще бъда благодарен за съвети и предположения и хиляди благодарности на алфистите от враца за помощта която ми оказват
    145.2000 ts

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    с кабела нищо няма да направиш щото няма да можеш да се вържеш. нямаш захранване към еку-то.
    проверявай релетата и бушоните до акумулатора.
    точка

  3. #3
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Провери си захранването на ЕКУ-то,мисля,че на букса "А" пин 8 трябва да имаш + на контакт, пин 18 постоянен + (по памет,дано не бъркам)

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    софия, горубляне
    Posts
    32

    Default

    колегата Колев излезе прав за екуто, сега остава да видя релетата и бушоните пак и да видя ходи ли = на пиножете, единствено немога да се сетя как се проверяват релетата и дали понеже имам и аларма дали тя не е нещо проблема, като с уговорката че досега не съм имам проблем с нея понеже не я използвам,
    145.2000 ts

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако алармата си има някакъв имобилайзер, може и от нея да е, ама най-вероятно си разкачил нещо като си ровил.
    точка

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    софия, горубляне
    Posts
    32

    Default

    vвсе още няма развитие по - проблема ми, започвам да се съмнявам в датчика на коляновия вал, но нямам идея какви са "сиптомите" ако неработи какво ше показва на таблото, ако някой знае да сподели , благодаря предварително
    145.2000 ts

  7. #7
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Ако не работи, ще ти свети дюзата и няма да пали. На диагностика се хваща. Обикновено отначало почва да прави мизерии само на загрял мотор, а като изстине тръгва.
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  8. #8
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Quote Originally Posted by псстт View Post
    vвсе още няма развитие по - проблема ми, започвам да се съмнявам в датчика на коляновия вал, но нямам идея какви са "сиптомите" ако неработи какво ше показва на таблото, ако някой знае да сподели , благодаря предварително
    При неработещ датчик няма да имаш ток на свещите и ще ти светне червената дюза,но ти казваш,че и бензиновата помпа не се чува...последно чува ли се или не?

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    софия, горубляне
    Posts
    32

    Default здр

    оказа се че еку-то е замасило явно от не добре свързана маса, взеха го дано да се оправят колегите от Враца
    145.2000 ts

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •