Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Въпрос за покупка на А.Р 156

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    37
    Posts
    5

    Default Въпрос за покупка на А.Р 156

    Здравейте колеги искам да ви попитам специално за два автомобила които гледам в мобиле.бг.Някои дали има някаква конкретна информация за дадените обяви.И да дадете някои съвет,че Алфа Ромео ми е непознато (карах Фиат до скоро ).Да кажете как са Алфите здрави автомобили ли са , да кажете каде са им слабите места и.т.н.
    1. http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...144&f1=details
    Бензиновата ми допада като цяло притеснява ме електрониката и дали не е била на някои састезател

    2.http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...569&f1=details

    За тази нищо не ме притеснява защото , нищо не разбирам от италианските дизели

    Споделете някое мнение моля , че си пуснах Опела за продан и имам копувачи да не е да отлети и тези да не са хубави и да мятам крачули

  2. #2
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Приготви си още 1000 левчета за изненадващи разходи и взимай дизела ако е в прилично състояние,тоест не хлопа ходовата част,няма течове,не пуши синьо ,всичко трябва да работи и турбото да не е умряло.Гаранция и двете са карани от "састезатели",алфите не са по сърце на бабички-пенсионерки.За тези пари си е добре.

  3. #3
    започва да се пристрастява freekyou's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Димитровград
    Age
    32
    Posts
    97

    Default

    Мога да дам мнение от снимките за втората кола, по принцип италианския дизел (жтд) е много добър,пъргав и здрав мотор (common rail), но конкретно тоя автомобил си е гробница и каран много. Първото което ми се наби на око е седалката след това нюансите на цветовете се различават малко но това само от снимките, ако се види на живо нз какво ще е
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD + Remap

    http://vbox7.com/play:74e1033b0c

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    37
    Posts
    5

    Default

    И аз се загледах че шофиорската седалка е скъсана на дизеловата.И знам коя е автокъщата , те вкарват коли само от италиа с козметични проблеми и ги дават на ниска цена.Имат автопарк голям колкото стадион.За бензиновата за какво да ми трябват 1000лв какви може да са тези изнедаващи разходи

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    С дизела ще се наиграеш доста здраво - продава се от 2-3 години , прави си извода .
    Абе с кола за тия пари каквато и ще да е не 1000 ми и 2000 ще ти трябват
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    37
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by vlalov View Post
    С дизела ще се наиграеш доста здраво - продава се от 2-3 години , прави си извода .
    Абе с кола за тия пари каквато и ще да е не 1000 ми и 2000 ще ти трябват
    Благодаря че ми каза колега,за такова мнение имах впредвид.Нямам заделени пари просто ми хареса 156-цата и видях тези двете обяви,и реших да питам тук някои ако има информация за тях,дали си заслужават.Както ти ми каза че дизела не е читав.Сега чакам някои да каже нещо и за тази от В.Търново и ако и тя е така ще си карам моята А за по хубава нямам парииии

  7. #7

    Default

    Аз купих моята кола от тази автокъща в Буковлък.Даже въпросното возило се продаваше още тогава(Август) на тази цена.Наистина колите са само от Италия ,а собственикът си е баш италианец.
    Наистина всички коли са с доста забележки и е малко страшничко като погледнеш всички тия брички на едно,но пък цените са добри,а и можеш да улучиш технически сгоден автомобил със козметични забележки на добра цена
    абе късмета играе навсякъде,така че...
    '99 156 1.9 JTD SP3

  8. #8
    Младши алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    37
    Posts
    5

    Default

    Тази от Плевен маи ще отпадне За тази от В.Търново някои да нещо да каже ?

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Здравей колега !

    Допреди месец аз също като теб си търсех 156 - ца
    Но така се случи, че взех друг модел.

    Доста обяви бях прегледал. Бях карал и няколко (предимно продавани от частни лица)

    В крайна сметка се бях ориентирал към ето тази.
    Има съвсем реален шанс да е на истински километри.
    Продавачът беше на почивка и докато го чакам да се върне за евентуален оглед, аз вече се сдобих с това, което търсех.
    Моят съвет е да се поинтересуваш.

    Успех в избора!


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by DENEV86 View Post
    Тази от Плевен маи ще отпадне За тази от В.Търново някои да нещо да каже ?
    Aз ти предлагам да погледнеш тази кола.Предната ми Алфа беше 146,и се държеше добре,и някои от частите са по-евтини спрямо 156.При мен ми направиха предложение за изгоден бартер и заради това смених модела.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=63994
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  11. #11

    Default

    Колега, ако нямаш заделени 2 бона отстрани за да я стегнеш въобще не се хаби да гледаш наште хубавици. На тези цени бъди сигурен че през последните най-малко 12 месеца по тези коли не са правени никакви инвестиции. Честта и удоволствието остават за следващия собственик.

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    37
    Posts
    5

    Default

    Quote Originally Posted by hinev View Post
    Колега, ако нямаш заделени 2 бона отстрани за да я стегнеш въобще не се хаби да гледаш наште хубавици. На тези цени бъди сигурен че през последните най-малко 12 месеца по тези коли не са правени никакви инвестиции. Честта и удоволствието остават за следващия собственик.
    ххахахх е то е ясно това поне 3 месеца както се вика да изкара , че на мене 1-вата италянка изкара 5 дена и двигателя замина .

  13. #13
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Огледай се за някоя форумна и най вероятно няма да сбъркаш.Простата сметка е , че след като обслужиш някоя от автокъща ще ти легне доста по скъпо и пак няма да знаеш какво те очаква.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  14. #14
    започва да се пристрастява viksans's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Джунглата
    Posts
    50

    Default

    Бате,ако питаш мене хората са прави..аз си купих 156ца за 3000 лв,нов внос...след това регистраций,смених и ремък и ролки,купих и джанти 16ки че нямаше лети,ксенони,фреон за климатроника че беше на половина,филтри на газовия инжекцион...сега зимни гуми взех..дойде време за дебитомера да го сменя 200 лв...да ти кажа работя си единствено за колата...

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Плевен
    Age
    49
    Posts
    220

    Default

    Абе и форумна да вземеш пак гаранция франция.
    А сега една сметка - нов внос 1000+ да приготви,
    ми форумна що да не ги даде - колко баровци има тука че да хвърлят луди пари и да ги държат в положение и после да им търсят 2-3000 лв.
    Е примерно моята до момента съм дал 1000+ за 25 000 км. , ако я продавам (обявена е ) под 6100-200 не я давам и пак има едно 300-500+ да се дават за да е перфектна. И след малко километри пак изваждане - я носач, я некоя уфцъ та жулне и така.
    Ако ще взимаш поне 5+ приготви -иначе ще ревеш и ще плюеш, май за некоя 145-46 си с тия парици
    AR 156 2.0 JTS / SW 2003 Y

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •