Results 1 to 4 of 4

Thread: Регулатор високо налягане - съвместимост...

  1. #1
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default Регулатор високо налягане - съвместимост...

    - Здравейте колеги...

    Март месец сменях този регулатор, но сложих такъв от мисля беше 115кс...моят нямаше финната цедка, а този новият имаше такава.. Моят мотор е 105 кс вариант...не съм я карал близо 5 месеца(не бях в страната). На втора и трета предавка на 4000 оборота ми изгася двг...поради високо налягане, на 4 и 5-та няма проблем...тезо регулатор съвместим ли е...на диагностика гледах налягането на комп и изводите ми са, че този регулатор не е съвместим с моята каляска...и от това е проблема.
    - Може ли от това, че не е карана толкова време да направи този проблем?!
    - С кои двигатели на 156 този регулатор е съвместим (по каталог го дават с вс дизелови 156, 147)

    Благодаря предварително!
    Last edited by rusiq86; 25-09-2011 at 12:16.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  2. #2
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Съвместим е.
    След определена дата го модифицират с въпросната цедка и е без значение за кой двигател е.
    Ако е втора употреба може да си в изходна позиция. Също така ако имаш "чип" някой може и да се е престарал малко
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #3
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    След смяна на регулатора еку-то не е пипано... и съм карал макс 1000км с този регулатор...от некаране на колата може ли да се прецака(5 месеца стоя в гараж, дори без да се препалва) !?
    Как да направя тест да знам, че е от него...нямам др наличен оборотен!? Някакъв тест, на комп гледах налягането докато не стигне 4000 оборота на 2-3та вс е в граници и след това прекъсва и дава високо нялягане... на 4-5та вс е ок независимо от оборотите.
    Може ли да прави това от кофти гориво...дали цедката може да се е позапушила?!
    Във вторник ще го гледам подробно...че имам мн ангажименти...събирам мнения...за което благодаря благородно!
    Last edited by rusiq86; 25-09-2011 at 12:25.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  4. #4

    Default

    Отивай при Вилио да ти каже какъв е проблема и да го решите на момента
    156 2.4JTD 136+ PS

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •