Results 1 to 15 of 49

Thread: Мокър мокет

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Helsinki, Finland
    Posts
    18

    Default Мокър мокет

    Жалко че с оплакване започвам при първият ми пост, но сутринта отивам на работа и в гаража забелязах мокро петно върху гумената стелка в краката на пътника зад водача. След като вдигнах стелката се оказа че целият мокет от долу е мокър. Бърза проверка от дясната страна със същият резултат.

    Сдобих се през февруари с 159-ка, 1.9 JTS(знам за общото мнение за този двигател и се съгласявам че и е малък, но това беше най-добрата кола от изборът който имах )... да спомена какво карам

    Та обратно на проблемът, започнах да умувам и поради това малко мокро петно върху стелката се замислих че от дъжда предишната нощ е протекло през вратите, но нито веднъж не съм го забелязал да се случва когато минавам през автомивка.
    Мислех за дупки в купето и като карах през локвите да се е напълнило, но силно се надявам че не е това.

    Търсене из други форуми показа че много хора са се оплаквали от кондензационната тръба на климатикът. Ползвах климатик преди 3 дни, като рядко ми се налага да го включвам и това ми се струва като най-вероятна причина до сега. Нямам много-зонов климатик и е ръчен, ако има значение.
    Проблемът сега е че немога да намеря от къде минава тръбата от климатикът за да я проверя да не е запушена.

    Мислех и за още една възможност, ако тръбата за водата на задното пръскало се е спукала дали е възможно от нея да се е наводнило?

    Някой ако е преживявал подобни проблеми или може да помогне с инфо къде да ги търся и 2-те тръбички, ще е от голяма помощ.

    Четох и един пост в който се споменаваше за "отводни отвори", някой ако може да поясни какви са и къде са за да ги проверя да не са запушени?

    Пак благодаря предварително!

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    ПЛЕВЕН
    Posts
    342

    Default

    Според мен проблема не ти е в климатика или в отворите които по принцип се намират под предното стъкло.Щом ти събира вода пред задните седалки или имаш проблемно уплътнение на задна врата или трябва да видиш под задна лява врата към края на прага преди задна лява гума има технологични отвори с гумени тапи на пода .Ако ти няма някоя от тези тапи които са с елипсовидна форма от там влиза вода ако минаваш през локви или караш в дъждовно време.Аз го имах подобен проблем и от както сложих тапата която просто бе паднала не съм забелязал да влиза вода в купето.
    Alfa Romeo Giulietta 170hp

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Helsinki, Finland
    Posts
    18

    Default

    Проверих ги въпросните тапи и двете на пипане са цели и на място. Нямах нищо в мен за да светна и да ги видя, но утре ще ги погледна за да съм убеден че са здрави.

    Мислих за уплатненията на вратите, но и от двете страни е мокро. Посредата гърбицата, незнам дали ги разделя напълно, но ако ги тогава вероятността и двете по едно и също време да са се скапали е малко. Пак ще ги проверя, но се съмнавам.

    Мерси за тапите, не бях гледал там и не знаех за тях. Какво всъщност запушват?

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз на мойта съм забелязал,след дъжд има вода на шофьорския пластмасов праг,малко но я има и само там.При мен може да се получава обаче,защото ми обърнаха вратата на обратно,и може да не е напасната хубаво.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Helsinki, Finland
    Posts
    18

    Default

    В момента се суши в гаража, като съм се опитал да отворя малкото дупки в мокета за да духа и под него. Ще чакам и проверявам след дъжд или миене дали ще се намокри отново, а може и да експериментирам с климатикът също.

    Пак да попитам: никой ли незнае от къде минава кондезационната тръба от този климатик? Също така и тръбата за течноста за задното стъкло?

  6. #6
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by psihary View Post
    В момента се суши в гаража, като съм се опитал да отворя малкото дупки в мокета за да духа и под него. Ще чакам и проверявам след дъжд или миене дали ще се намокри отново, а може и да експериментирам с климатикът също.

    Пак да попитам: никой ли незнае от къде минава кондезационната тръба от този климатик? Също така и тръбата за течноста за задното стъкло?
    Тръбата на климатика няма нищо общо според мен,защото е отпред в задната част на коша,и няма как да стигне до отзад,ако е така,трябва да е мокро и под предните седалки.Иначе за маркуча за течноста за чистачката трябва да върви долу в прага,но не съм сигурен.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #7
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    На брат ми пежото по същия начин се пълнеше с вода.
    Когато си е сменял корите е скъсал дъждобрана(при него е някакъв дебел найлон да кажем) закърпихме го и проблема е решен.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  8. #8

    Default

    Има и един болт-шестограм под дръжката която се дърпа да се отваря вратата.Там има едно малко пластмасово капаче, което се "вдига"(подпаря) с тънка отверка и отдолу лъсва петият болт-шестограм.

    Имаше мръсотия/прах отдолу на вратата. в долната и то само в предната част, откъм водача на автомобила.На практика това "лепило" е много фина пяна с много малки мехурчета и явно вратата се маже с една линия от тази пяна точно там където ляга вътрешния метален капак, след което се монтира веднага капака, слагат се болтовете и пяната засъхва.След това колкот издържи.На мен ми се струва, че пяната се разпада, преди всичко от жегата лятото, когато слънцето напече вратата и температурата съсипва тази пяна-лепило.На практика от нея не остава почти нищо.Някакви жалки ивици, които се разпадат при отваряне на вътрешния метален капак.Беше се набрала и фина прах-мръсотия прахоляк от улицата/пътя...

    Аз използвах неутрален прозрачен силикон на Титан подходящ за стъкло, метал, ПВЦ, дърво, тухли... за външно приложение и уплътнение на фуги в прозорци и первази за прозорци.

    Избрах го предимно защото пишеше, че издържа до +120 градуса.

    Силиконът за аквариуми беше доста евтин - 3.80лв или 4.20 лв и не ми вдъхна много доверие, а и отделно през лятото когато автомобила е на слънце температурите във вратата стават поне 40-50, та дори и 55-60 градуса когато го пече цял ден слънцето.

    Особено лятото на морето.
    Last edited by alfa racer GTA; 21-03-2016 at 19:22.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  9. #9
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Та след вчерашното наводнение. Реших днес да съм в подводницата и да видя от къде тече.

    И ето какво видях. Събира се от долу вода и прелива. Дали е от уплътнение или крива врата?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20160614_161928.jpg  

  10. #10
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Преди да хвърляш луди пари за уплътнения и филми. Свали си кората на вратата и провери водобрана дали не е скъсан,също можеш да провериш и дренажите на вратата.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  11. #11

    Default

    Виж какво е писал MURY по -горе.Прав е на 100%.

    При мен така пропускаше задна лява врата зад водача.Свалих кората, почистих както е по-горе на снимките, купих преди това силикон на ТИТАН прозрачен издържащ на УВ лъчи и на температура от -40 до +120 градуса и намазах там където трябваше да е заводското лепило -микро пяна и на следващият сериозен порой на открито ВОАЛА - НЯМАШЕ вода вътре.Дори не беше подлизнало...
    Мисля силикона беше 5.80 или 6.80 лева тубата.На него пише, че издържа от -40 до +120 градуса.Добре е да е такъв, защото лятото като я оставиш на слънце някои от силиконите които не са топлоустойчиви могат да се отлепят и да не уплътняват от водата...Особено по морето когато колата цял ден я пече слънцето ...
    на 21 май сменях държач на заден десен прозорец, че прозореца го бях заклинил с един нагънат картон да не пада.След като ми оправиха механизма на прозореца и прозореца започна да се вдига и сваля с копчето, намазах всичко със силикон по металната планка за да не пропуска и от там вода.

    Сигурен съм че е заради това.Освен това когато уплътниш със силикона, зимата няма да задържа вода и да ти замръзва вратата, та да не можеш да я отвориш ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  12. #12

    Default

    Добре, аз малко да повдигна темата - а тази вода къде се очаква да отиде? Огледах отдолу, но не видях дренажни отвори. Уплътняването на вътрешния панел не е ли просто заобикаляне на основния проблем? Тази вода изначало трябва ли да стига до вътрешността на вратата? Уикенда сигурно ще се захвана, вече се снабдих със силикон, защото ми направи впечатление, че след дъждовете имаше вода по гуменото уплътнение и пластмасата на прага, за щастие мокетът е сух... засега.



Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •