Жалко че с оплакване започвам при първият ми пост, но сутринта отивам на работа и в гаража забелязах мокро петно върху гумената стелка в краката на пътника зад водача. След като вдигнах стелката се оказа че целият мокет от долу е мокър. Бърза проверка от дясната страна със същият резултат.

Сдобих се през февруари с 159-ка, 1.9 JTS(знам за общото мнение за този двигател и се съгласявам че и е малък, но това беше най-добрата кола от изборът който имах )... да спомена какво карам

Та обратно на проблемът, започнах да умувам и поради това малко мокро петно върху стелката се замислих че от дъжда предишната нощ е протекло през вратите, но нито веднъж не съм го забелязал да се случва когато минавам през автомивка.
Мислех за дупки в купето и като карах през локвите да се е напълнило, но силно се надявам че не е това.

Търсене из други форуми показа че много хора са се оплаквали от кондензационната тръба на климатикът. Ползвах климатик преди 3 дни, като рядко ми се налага да го включвам и това ми се струва като най-вероятна причина до сега. Нямам много-зонов климатик и е ръчен, ако има значение.
Проблемът сега е че немога да намеря от къде минава тръбата от климатикът за да я проверя да не е запушена.

Мислех и за още една възможност, ако тръбата за водата на задното пръскало се е спукала дали е възможно от нея да се е наводнило?

Някой ако е преживявал подобни проблеми или може да помогне с инфо къде да ги търся и 2-те тръбички, ще е от голяма помощ.

Четох и един пост в който се споменаваше за "отводни отвори", някой ако може да поясни какви са и къде са за да ги проверя да не са запушени?

Пак благодаря предварително!