Results 1 to 15 of 49

Thread: Мокър мокет

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #7

    Default

    Има и един болт-шестограм под дръжката която се дърпа да се отваря вратата.Там има едно малко пластмасово капаче, което се "вдига"(подпаря) с тънка отверка и отдолу лъсва петият болт-шестограм.

    Имаше мръсотия/прах отдолу на вратата. в долната и то само в предната част, откъм водача на автомобила.На практика това "лепило" е много фина пяна с много малки мехурчета и явно вратата се маже с една линия от тази пяна точно там където ляга вътрешния метален капак, след което се монтира веднага капака, слагат се болтовете и пяната засъхва.След това колкот издържи.На мен ми се струва, че пяната се разпада, преди всичко от жегата лятото, когато слънцето напече вратата и температурата съсипва тази пяна-лепило.На практика от нея не остава почти нищо.Някакви жалки ивици, които се разпадат при отваряне на вътрешния метален капак.Беше се набрала и фина прах-мръсотия прахоляк от улицата/пътя...

    Аз използвах неутрален прозрачен силикон на Титан подходящ за стъкло, метал, ПВЦ, дърво, тухли... за външно приложение и уплътнение на фуги в прозорци и первази за прозорци.

    Избрах го предимно защото пишеше, че издържа до +120 градуса.

    Силиконът за аквариуми беше доста евтин - 3.80лв или 4.20 лв и не ми вдъхна много доверие, а и отделно през лятото когато автомобила е на слънце температурите във вратата стават поне 40-50, та дори и 55-60 градуса когато го пече цял ден слънцето.

    Особено лятото на морето.
    Last edited by alfa racer GTA; 21-03-2016 at 19:22.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •