Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49

Thread: Мокър мокет

  1. #31

    Default

    Има и един болт-шестограм под дръжката която се дърпа да се отваря вратата.Там има едно малко пластмасово капаче, което се "вдига"(подпаря) с тънка отверка и отдолу лъсва петият болт-шестограм.

    Имаше мръсотия/прах отдолу на вратата. в долната и то само в предната част, откъм водача на автомобила.На практика това "лепило" е много фина пяна с много малки мехурчета и явно вратата се маже с една линия от тази пяна точно там където ляга вътрешния метален капак, след което се монтира веднага капака, слагат се болтовете и пяната засъхва.След това колкот издържи.На мен ми се струва, че пяната се разпада, преди всичко от жегата лятото, когато слънцето напече вратата и температурата съсипва тази пяна-лепило.На практика от нея не остава почти нищо.Някакви жалки ивици, които се разпадат при отваряне на вътрешния метален капак.Беше се набрала и фина прах-мръсотия прахоляк от улицата/пътя...

    Аз използвах неутрален прозрачен силикон на Титан подходящ за стъкло, метал, ПВЦ, дърво, тухли... за външно приложение и уплътнение на фуги в прозорци и первази за прозорци.

    Избрах го предимно защото пишеше, че издържа до +120 градуса.

    Силиконът за аквариуми беше доста евтин - 3.80лв или 4.20 лв и не ми вдъхна много доверие, а и отделно през лятото когато автомобила е на слънце температурите във вратата стават поне 40-50, та дори и 55-60 градуса когато го пече цял ден слънцето.

    Особено лятото на морето.
    Last edited by alfa racer GTA; 21-03-2016 at 20:22.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  2. #32
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Та след вчерашното наводнение. Реших днес да съм в подводницата и да видя от къде тече.

    И ето какво видях. Събира се от долу вода и прелива. Дали е от уплътнение или крива врата?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20160614_161928.jpg  

  3. #33
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Преди да хвърляш луди пари за уплътнения и филми. Свали си кората на вратата и провери водобрана дали не е скъсан,също можеш да провериш и дренажите на вратата.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  4. #34

    Default

    Виж какво е писал MURY по -горе.Прав е на 100%.

    При мен така пропускаше задна лява врата зад водача.Свалих кората, почистих както е по-горе на снимките, купих преди това силикон на ТИТАН прозрачен издържащ на УВ лъчи и на температура от -40 до +120 градуса и намазах там където трябваше да е заводското лепило -микро пяна и на следващият сериозен порой на открито ВОАЛА - НЯМАШЕ вода вътре.Дори не беше подлизнало...
    Мисля силикона беше 5.80 или 6.80 лева тубата.На него пише, че издържа от -40 до +120 градуса.Добре е да е такъв, защото лятото като я оставиш на слънце някои от силиконите които не са топлоустойчиви могат да се отлепят и да не уплътняват от водата...Особено по морето когато колата цял ден я пече слънцето ...
    на 21 май сменях държач на заден десен прозорец, че прозореца го бях заклинил с един нагънат картон да не пада.След като ми оправиха механизма на прозореца и прозореца започна да се вдига и сваля с копчето, намазах всичко със силикон по металната планка за да не пропуска и от там вода.

    Сигурен съм че е заради това.Освен това когато уплътниш със силикона, зимата няма да задържа вода и да ти замръзва вратата, та да не можеш да я отвориш ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #35

    Default

    Добре, аз малко да повдигна темата - а тази вода къде се очаква да отиде? Огледах отдолу, но не видях дренажни отвори. Уплътняването на вътрешния панел не е ли просто заобикаляне на основния проблем? Тази вода изначало трябва ли да стига до вътрешността на вратата? Уикенда сигурно ще се захвана, вече се снабдих със силикон, защото ми направи впечатление, че след дъждовете имаше вода по гуменото уплътнение и пластмасата на прага, за щастие мокетът е сух... засега.



  6. #36
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    ...
    Last edited by ivo_red; 18-11-2019 at 18:52.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    колега,някой си е оставил ръчичките като е монтирал обратно вратата ти.
    Това е хронично, често срещан проблем.
    За мен също не е нормално да се пълни там с вода и в един момент да се очаква изтичане през дренажите, които и аз не локализирах.
    Теч имах и аз, на предна лява осезаемо, а на другите 3 беше въпрос на време. Та за точно един час, свалих всички кори, почистих и намазах със силикон. Оттогава няма и помен от водичка.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_red View Post
    колега,някой си е оставил ръчичките като е монтирал обратно вратата ти.
    Не виждам нещо, което да подсказва, че вратата е сваляна откакто е била произведена - болтовете нямат следи, фугите също са си наред.
    Пипал съм дясната врата да сменявам ограничителя, но с нея няма проблем.

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Това е хронично, често срещан проблем.
    За мен също не е нормално да се пълни там с вода и в един момент да се очаква изтичане през дренажите, които и аз не локализирах.
    Теч имах и аз, на предна лява осезаемо, а на другите 3 беше въпрос на време. Та за точно един час, свалих всички кори, почистих и намазах със силикон. Оттогава няма и помен от водичка.
    Въпросът е какво става с тази вода после? То хубаво се слага силикон, но да не стане аквариум в един момент? Също така, едва ли е полезно за каквото и да има от вътрешната страна на панела - машинката за заключване, моторчето на прозореца (ако е отвътре), говорителя и т.н.



  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post



    Въпросът е какво става с тази вода после? То хубаво се слага силикон, но да не стане аквариум в един момент? Също така, едва ли е полезно за каквото и да има от вътрешната страна на панела - машинката за заключване, моторчето на прозореца (ако е отвътре), говорителя и т.н.
    Точно същия въпрос го задавах в другата тема, не помня коя беше, и обясненията бяха, щото така трябва да бъде и толкоз. При валеж, мивка и т.н., каквото мине около огледалото, стъклото и където намери друго място, водата слиза надолу по вътрешната част на външната ламарина и след като лепилото е изгоряло, тя продължава надолу по външната страна на вътрешната и хоп на прага отгоре. Ако всичко е наред, просто като стигне водата до долу, там вече изтича от въпросните дренажи.
    Но явно като не са уплътнени двете части, между тях минава водата преди да стигне до дренажите. Аз така си го обяснявам.
    Last edited by undy; 18-11-2019 at 20:02.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #40

    Default

    Т.е. все пак има дренаж на вратата? Ще огледам по-внимателно като стигна до там, понеже онзи ден гледах с камерата на телефона набързо и отвори не видях.



  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Т.е. все пак има дренаж на вратата? Ще огледам по-внимателно като стигна до там, понеже онзи ден гледах с камерата на телефона набързо и отвори не видях.
    Не се здържах и отскочих..
    Click image for larger version. 

Name:	75299782_985194205160307_2360224802783887360_n.jpg 
Views:	86 
Size:	58.4 KB 
ID:	170822Click image for larger version. 

Name:	78209494_592222891526110_8224440125015195648_n.jpg 
Views:	88 
Size:	51.3 KB 
ID:	170823,това е на предна дясна врата.....втория отвор е отпред. Намират се под гуменото уплътнение и са във вид на правоъгълник
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #42
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    оказа се,че съм отговорил на някакво старо мнение. От телефона е голяма драма. Едитнах си поста,понеже е глупост и не помага с нищо,за което се извинявам.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  13. #43

    Default

    Ясно, на грешното място съм гледал, не бих и предположил, че са там



  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Ясно, на грешното място съм гледал, не бих и предположил, че са там
    То и аз когато се занимавах с презалепването,погледнах и не ги видях и ги зарязах,понеже вратите вътре бяха супер чисти....и си рекох "няма от какво да се затиснат тия дренажи,където и да са те"....и се заех да си силиконирам и играя
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #45
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Здравейте. Да повдигна малко темата, с подобен проблем който ме тормози. От известно време ми прави впечетление, че след по-интензивен дъжд мокета на шофьорската седалка е мокър ( да не кажа подгизнал). Вчера го свалих, за да изсъхне и започнах да търся проблема, първо по пода, но всичко изглеждаше нормално. Свалих решетката при чистачките и установих, че там има три отводнителни канала с гумени маншони - два в краищата, които отвеждат водата някак си между подкалника и купето и един по средата, който отвежда водата направо на земята. Левият канал беше позапушен с боклуци, разчистих го, промих го с вода, но ми се струва че проблема не се реши - като изсипах по-голямо количество вода отгоре при отвора ( 5 литра с кофа) и в купето, в левият ъгъл точно зад лосста за отваряне на предният капак се стече отново тънка струйка вода. Тъй като не успявам да видя от къде влиза в купето, някой има ли идея от къде може да е проблема? Има ли някакви тапи там, които е възможно да са изпаднали?
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •