Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: Тегли ми надясно от какво!?

  1. #16
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default +1

    И аз съм така,тампони на макферсона,накрайници,носачи,гуми,спирачки.....вси иииичко съм разтурял поне 3 пъти и поне 5 пъти съм ходил на стенд.Ефекта е нулев,дърпа си на дясно и тва е.Сега съм с 205/50/15 и работата като че ли малко по-стабилна стана.Но въпреки всичко пусна ли волана,почва да ходи към дерето

    старото купе 2.0 мотора 8 клапана.Явно им е вроден недъг

    А нафтовата държи направо,без да трепне.

  2. #17
    Запален алфист Jorkkoo's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Варна
    Age
    35
    Posts
    173

    Default

    Обърнете внимание на рейката колеги. Напълно възможно е да е от нея ако всичко друго е ОК. Успех
    ex. Alfa Romeo GTV 2.0 TS 110kW 98' LUSSO The SiLver BuLLeT

  3. #18
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Post

    Същата работа и при моята,никакво обяснение за причината
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  4. #19
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    145 .. съм 2.0-ка тегли си доволно на дясно .. нищо не съм сменял уж сичко е ок без луфтове .. стенд съм ходил 1 път само преди около 40 дена и направо я искараха като нова уж без забележки хахаха и накрая са изнервих и ги качих почти на сила 2-мата в колата (уж масторчета) на 3-та 150 прас 4-та и доиде лек завой пак до доло гаста и пуснах волата колата зе да си ходи в дясно бавно и славно а ония вътре ми викат намали намали ще ни убиеш ем викам ако това е ИДЕАЛНО аз да съм трамвай .. после зеха да ровят 1 час и нищо нередно не откриха хаха
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  5. #20
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Дано утре имам време да завъртя гуми и тн...
    Несъм подозирал ,че толкова хора ще го имат същия проблем и няма да имат решение...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #21
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Дано утре имам време да завъртя гуми и тн...
    Несъм подозирал ,че толкова хора ще го имат същия проблем и няма да имат решение...
    Значи и при мен с летния комплект гуми беше така преди време - леко се изтегляше колата надясно, но след последния реглаж и съвсем леко свиване на сходимостта на предните колела, поради големия ми страничен наклон, колата сега държи права посока доста дълго време!
    Интересно че със зимните по-височки гуми го нямаше този ефект преди. Сега ще видя тази зима как ще е, след последните промени.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #22
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Поне пускайте разпечатките от стендовете, че да видим уж 'перфектни' данни...

    Между другото в Гърция по магистралата не ми теглеше наникъде - което рядко ми се случва по нашите пътища. Единствено по 'Тракия' на места не ми тегли
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #23
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Smile

    И при мен леко си "тръгва" на дясно колата (ама много малко) , преди и аз се шашках, но вече му свикнах.
    Пробвайте когато карате на двупосочен път (като Е79 примерно) , както сте на вашето платно, минете на другото, и вижте дали пак ходи на дясо? при мен при всеки подобен опит колата пък почва да си предръпва на ляво.

    Според мен цялата работа е от пътя. Или много чувствително окачване.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  9. #24
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    При мен пътя си няма значение...все си тегли.

    Говорих с един приятел и той ме посъветва предно ляво колело съвсем леко да се отвори-0,5-1градус. Това когато някой ходи на реглаж...Той самия каза, че знае за такъв "дисбаланс" и при други коли и бяха някакви обяснения за ск. кутии и дифове...

    Тааа аз при следващия реглаж мисля да я отворя леееко
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  10. #25
    Болен алфист abart_'s Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Русе
    Posts
    1,189

    Default

    Quote Originally Posted by tonimeer View Post
    И при мен леко си "тръгва" на дясно колата (ама много малко) , преди и аз се шашках, но вече му свикнах.
    Пробвайте когато карате на двупосочен път (като Е79 примерно) , както сте на вашето платно, минете на другото, и вижте дали пак ходи на дясо? при мен при всеки подобен опит колата пък почва да си предръпва на ляво.

    Според мен цялата работа е от пътя. Или много чувствително окачване.
    Странното е ,че и аз почвам вече да се замислям за това! защото и при мен го има същия досаден проблем с минималното теглене на дясно !

    точно преди седмица сменях носачи,накрайници,пружини...след това стенд,и пак продължава леекичко да дърпа. ядосах се махнах 17-ките вече решил ,че проблема е в тях и сложих зимните 15. Да ама дърпането си остана,макар и по-малко ! тъпото е ,че на някой места си върви безгрижно направо, а на други си завива сама

    таа почвам да си мисля и аз че нашите "хубави" пътища могат също да оказват влияние върху тая аномалия
    146 Turbo

  11. #26
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Няма да се плашите при мен дърпа на Ляво.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  12. #27
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by abart_ View Post
    Странното е ,че и аз почвам вече да се замислям за това! защото и при мен го има същия досаден проблем с минималното теглене на дясно !

    точно преди седмица сменях носачи,накрайници,пружини...след това стенд,и пак продължава леекичко да дърпа. ядосах се махнах 17-ките вече решил ,че проблема е в тях и сложих зимните 15. Да ама дърпането си остана,макар и по-малко ! тъпото е ,че на някой места си върви безгрижно направо, а на други си завива сама

    таа почвам да си мисля и аз че нашите "хубави" пътища могат също да оказват влияние върху тая аномалия
    И те играят главна роля, се пак родните пътища не са перфектни. Мойта си ходеше доста надясно ама и открих 2 косура - гумите различно напомпани и едното жило на ръчната беше перманентно леко стегнато( явно ръждясало през зимата и от годинки)т.е смених ги 2 те и се оправи поне по правата за Ветрен
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •