Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 76

Thread: нестабилна задница

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Може и да греша,но какво общо има положението на волана и задното окачване?Според мен ако тампоните отпред са свършили тогава волана може да застане леко настрани...но за отзад...?!?
    Отзад пак така - като се разбие "скърцаща втулка" шенкела започва да "завива", което изнася задницата на една страна и за да върви направо колата се компенсира с волана. Когато всичко е здраво и задницата е регулирана правилно тази кола трябва да "лепи" на асфалта - мое мнение проверено многократно вкл. с пасажери опитващи да изкъртят ръкохватката щото с техните коли не си помислят да стъпят с такива скорости в завоите
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  2. #17
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Отзад пак така - като се разбие "скърцаща втулка" шенкела започва да "завива", което изнася задницата на една страна и за да върви направо колата се компенсира с волана. Когато всичко е здраво и задницата е регулирана правилно тази кола трябва да "лепи" на асфалта - мое мнение проверено многократно вкл. с пасажери опитващи да изкъртят ръкохватката щото с техните коли не си помислят да стъпят с такива скорости в завоите
    Така съм по-съгласен,но си мислех,че волана застава на криво едва ли не като върви направо колата без да искаш да я компенсираш...Както и да е!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  3. #18

    Default

    Приготви си една прилична сума - рециклирай и/или сменяй всичко отзад.
    От задницата зависи реглажа и на предницата.
    При луфтове и хлабини нищо сериозно не може да се направи по отношение на реглажа и постоянно ще имаш проблеми със стабилността и неправилно износване на гумите - предни и задни.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  4. #19
    започва да се пристрастява borvass's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    51

    Default

    Хора кажете къде да отида за реглаж в София. Знам че е дискутирано, но да опресним инфото, защото хората се сменят по сервизите. Да е от тези, които се броят на едната ръка - читав.

    Alfa Romeo 166 2.4JTD 20V FL
    Fiat Punto 1.2HSD 1995

  5. #20
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Аз да чукна на дърво моята си е стабилна засега из завоите,по неравности .Обаче при малка скорост под 20км/ч като минавам по неравности ми се струва,че отзад доста се поглаща,а при висока скорост всичко е ок.Нз може и да си въобразявам!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by borvass View Post
    Хора кажете къде да отида за реглаж в София. Знам че е дискутирано, но да опресним инфото, защото хората се сменят по сервизите. Да е от тези, които се броят на едната ръка - читав.
    Селската борса в Дружба,преди да пресечеш трамвайните линии от дясно.Търсиш Дамян,само и единствено той.При неговият колега не!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #22
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Аз да чукна на дърво моята си е стабилна засега из завоите,по неравности .Обаче при малка скорост под 20км/ч като минавам по неравности ми се струва,че отзад доста се поглаща,а при висока скорост всичко е ок.Нз може и да си въобразявам!
    Па той "кашалота" си е тежък, а хода на окачването е доста малък. Аз като я пообслужих и поотстраних повечето проблемчета качих приятелчето от което я купих и по хубавите ни пътища той по едно време вика "абе Кико тая голЕма кола толко твърдо да вози - я ми я върни да ти дам Е-класата да видиш какво е возия..." Без да отговарям "върнах" две надолу и хубаво идваха завойчета... накрая коментара беше "е ако с мойта бЕх карал така сигурно щЕх да финиширам на таван"
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  8. #23
    започва да се пристрастява borvass's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    51

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Селската борса в Дружба,преди да пресечеш трамвайните линии от дясно.Търсиш Дамян,само и единствено той.При неговият колега не!
    Благодаря ти, аз преди като я взех ходих именно при него и съм доволен. Значи пак съм там не че има нещо просто искам да мина на контрола, че са ми нови гуметата

    Alfa Romeo 166 2.4JTD 20V FL
    Fiat Punto 1.2HSD 1995

  9. #24

    Default

    Quote Originally Posted by borvass View Post
    Благодаря ти, аз преди като я взех ходих именно при него и съм доволен. Значи пак съм там не че има нещо просто искам да мина на контрола, че са ми нови гуметата
    По принцип корифея в реглажа "беше" Тони от Ванто.Аз не успях да се класирам до като работеше там.Но страшно много хора се заклеват че той е бил единствения!
    За това за София остава Дамян като негова алтернатива
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #25
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Днес след реглажа стана много зле, още при 90-100 при малки неравности започва да играе задницата, преди поне при 140-150 в завой, а сега и на прав път.И това само след реглажа. Мисля да проверя първо втулките.

  11. #26
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Днес след реглажа стана много зле, още при 90-100 при малки неравности започва да играе задницата, преди поне при 140-150 в завой, а сега и на прав път.И това само след реглажа. Мисля да проверя първо втулките.
    Този, който ти прави реглажа не започва ли с това именно? Проверка на състоянието на отделните елементи от окачването?
    Моят съвет е да търсиш друг майстор. Дори ако съм на твое място, бих пропътувал някой и друг километър за да потърся качествен майстор (като този за когото говори колегата Linkestis.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #27
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Тука някъде в раздела ако потърсиш ще намериш същата тема - там се споменаваше, че една марка стендове имат грешка в софтуера за наШте кораби и ако ти направят сходимостта на такъв не можеш да хванеш пътя - на мен ми се случи същото първия път - при теста влязох в тунела на Дупница буквално с вратите напред. Смених стенда и вече след два реглажа колата спи на завой с неравности - в същата тема някой беше публикувал и заводските стойности - та ако ги препишеш и отидеш майсторите могат и да се справят. Ако имаш сервизната книжка там също имаше стойностите на сто и някоя страница мисля, че бяха.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  13. #28
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Днес след реглажа стана много зле, още при 90-100 при малки неравности започва да играе задницата, преди поне при 140-150 в завой, а сега и на прав път.И това само след реглажа. Мисля да проверя първо втулките.
    Така става колега.Понеже втулката стои под голямо напрежение много трудно може да се разбере дали е разбита без да се разкачи шенкела или долу от носача или горе от амортисора.След реглаж с разбита втулка стенда показва че всичко е точно но колата е в покои и втулката стои с обран луфт към външната страна.Когато тръгне и по леки неравности луфта се обира до краино вътрешно положение,като помага и стабилизиращата щанга и колелото кривва на страни.От там се получава и голямото клатене.Съвет от мен-разглоби окачването,смени каквото има разбито и тогава отиди на реглаж.Поне в моя сервиз се прави така и ако няма удар в колелото или не си е правил някои друг експерименти и не е разбутал регулиращите щанги всичко заспива дори и без реглаж.Успех!
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  14. #29
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Колата е готова.Утре след обяд ще мина стенд само и пак ще стои на пътя.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Изображение2088.jpg   Изображение2089.jpg   Изображение2090.jpg   Изображение2091.jpg  
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  15. #30
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Колегата от Попово е прав, сега след смяната на втулките колата стои много добре и в завои и на неравности.

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •