Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76

Thread: нестабилна задница

  1. #1
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default нестабилна задница

    При висока скорост в завой задницата рязко мръдва като че ли измята и се връща-проверих окачването-няма разбито отзад нищо не мърда амортисйорите са добре. Имаше стара тема с подобни оплаквания-но не беше никой написал как е решил проблема.

  2. #2
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    Мини на стенд (преден, заден мост) да ти оправят сходимоста
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Проблема се решава с добър реглаж на задния мост, но при условие, че окачването е здраво - моята започна да подскача от разбити биелетки и тампони на стабилизиращата щанга. С първия реглаж не стана, като смених майстора заспа.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  4. #4
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Преди 2-3 месеца бях на стенд. Сега ще отида пак.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Преди 2-3 месеца бях на стенд. Сега ще отида пак.
    Над каква скорост го усещаш? И при мен има нещо подобно. Окачването като цяло е в много добро състояние (доста стегнато, без луфтове и тропане) Но и при мен над 150 и завои на магистрала, особено ако е неравна настилката се усеща това разклащане на задницата. Това при ненатоварен автомобил.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    Преди 2-3 месеца бях на стенд. Сега ще отида пак.
    Сподели от къде си,да те насочим към подходящият човек.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  7. #7

    Default

    Най-вероятно някои от тампоните/втулки отзад - а те са много и повечето са шарнирни!
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  8. #8

    Default

    Колегата казва че всичко е наред.Хората които могат да правят реглаж на 166,се броят на едната ръка.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Колата е по зле със здрава задница и лош реглаж отколкото с разбита задница и добър реглаж...
    Та освен всичко данните в Коргито са леко сбъркани и си трябва човек който да знае какво прави, защото има случаи с по 3 реглажа и файда никаква.

  10. #10
    започва да се пристрастява MC_G's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    PLOVDIV
    Posts
    33

    Default

    А някой да знае в Пловдив каде разбират и правят стенд преден и заден ? Работата е да го направят като хората иначе сервизи бол.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD

  11. #11
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Quote Originally Posted by trop4i View Post
    При висока скорост в завой задницата рязко мръдва като че ли измята и се връща-проверих окачването-няма разбито отзад нищо не мърда амортисйорите са добре. Имаше стара тема с подобни оплаквания-но не беше никой написал как е решил проблема.
    Колега,така както обясняваш проблема съм почти сигурен че имаш разбити "скърцащи"втулки.Това е втулката която се намира в долния краи на шенкела.Носачите и амортисора го държат под напрежение и трудно се усеща луфт без да се разглоби.Ако е разбита само от едната страна втулката волана ти застава леко на една страна и след смяна всичко заспива без реглаж.Пасват перфектно от мерцедес Е-класа.Ако излезе от това звънни ми да ти дам размер и номер.
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by MC_G View Post
    А някой да знае в Пловдив каде разбират и правят стенд преден и заден ? Работата е да го направят като хората иначе сервизи бол.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=38162

  13. #13
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    Поднася при висока скорост около 130-150. Ще регулирам задницата, ако не се оправи ще сменя тези втулки. Благодаря за отговорите- иначе съм близо до В Търново.

  14. #14
    пристрастен алфист trop4i's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    Strajica
    Posts
    171

    Default

    След регулиране в сервиз нали дават един лист със данните където има стойностите които трявва да са после преди и след регулирането. Сега го разгледах и видях че задницата не е бутната и стойностите които са в момента имат разлика с тези които трябва да бъдат. Като я регулирам ще пиша дали е от това.

  15. #15
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by 164 td View Post
    Колега,така както обясняваш проблема съм почти сигурен че имаш разбити "скърцащи"втулки.Това е втулката която се намира в долния краи на шенкела.Носачите и амортисора го държат под напрежение и трудно се усеща луфт без да се разглоби.Ако е разбита само от едната страна втулката волана ти застава леко на една страна и след смяна всичко заспива без реглаж.Пасват перфектно от мерцедес Е-класа.Ако излезе от това звънни ми да ти дам размер и номер.
    Може и да греша,но какво общо има положението на волана и задното окачване?Според мен ако тампоните отпред са свършили тогава волана може да застане леко настрани...но за отзад...?!?
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •