Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Отзиви за масло СТАТОЙЛ ?!

  1. #1
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default Отзиви за масло СТАТОЙЛ ?!

    Купих си те такова масалце днес. 10w40 50 лв 5 литра. Това, че не е предпочитаното за модела проблем ли е ?! Някой има ли отзиви ?
    Last edited by Furious 155; 01-10-2011 at 00:42.

  2. #2
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default maslo

    На Волвото си слагам такова (камион) и съм много,ама много доволен,след 30 000 километра почвам да доливам по литър на всеки 5 хиляди и така до 50 000.Което е много добре!За разлика от от Крафт,което още на 15-20 почваше да го полапва по литър на всеки 5.

    Имай предвид че е под шапката на кувейтския гигант.

    И само за протокола,миналата седмица с колега карахме за Констанца (Румъния) аз гранулат за найлон,а той изгоряло масло за Аджип.Та нека колегите които си мислят че карат с "качествен" Аджип,да се замислят следващия път.
    Мога да ви дам подробна информация,защото останах доста учуден (и разочарован от Аджип) за това какви продукти се връщат обратно в България,под форма на рециклирано масло.Колегата беше достатъчно изчерпателен а тези курсове ги кара от 2004 насам.

  3. #3
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    В пъти по добро масло е от голд-а и дори от 20к поне според мен на добра цена си го намерил .. сложихме такова на 1.6 Т.С сякаш му олекна на мотора МНОГО по тих стана , по спокойно работи и т.н. (преди това с 20к се караше 10 000 км!) От масло разлика почти няма но повярвай ми с това се осеща ,че сякаш е 2 нива над селенията нз или специално тоя мотор мн добре го понесе хаха нз на какво се дължи се пак това е едно масло ..
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  4. #4
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    точно така и кастрол изкупуват отработени масла .. ама не им пречи да правят еи такива масла http://www.motobul.com/bg/products_castrol.php?id=25 хахахаха Естествено ако не е менте де ,че на българския пазар рядко читаво .. а тия дето го продават по 30 лв литъра няма да ги коментирам
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  5. #5
    започва да се пристрастява Karaqnev's Avatar
    Join Date
    May 2011
    Location
    vraca
    Posts
    60

    Default

    сложих преди това голд и някак направо го стопи за 10 дни след това за проба налях 15/40 и не го пипа... утре ще сипя това и дано впечатленията ми да са добри... и други хора казаха, че са страшно доволни от него и е доооста над някой от маслата за който чета тук

  6. #6

    Default

    Тая тема според мен земете я преместете в платения раздел.
    Да караме с непознати марки !!!!! ВТФФФФФФФ
    Дай да си туря наливно направо
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  7. #7
    Старши алфист tqnbtb's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Bulgaria,Burgas
    Posts
    535

    Default

    Марката изобщо не е непозната колега ... прочети тук http://oils.euro07.bg/produkti/statoil.html

    на кратко: Statoil е международна компания за нефт и газ, основана през 1972 г.
    • Около 29 500 служители в 40 страни.
    • Най-големият оператор в света във води с дълбочина над 100 метра.
    • Оператор на 39 полета за добив на нефт и газ.
    • Пазарна капитализация на стойност над 500 милиарда норвежки крони (528 милиарда норвежки крони при цена на акция 170 крони).
    • Средно производство на над 1,7 милиона барела нефтен еквивалент дневно.
    • Доказани резерви: над шест милиарда барела нефтен еквивалент.
    • Световен лидер в използването на дълбоководни технологии.
    • Световен лидер в улавяне и съхранение на въглероден диоксид.
    • Един от най-големите доставчици на суров нефт и природен газ в света.
    • Най-големият доставчик на нефтопродукти в Скандинавия.
    alfa romeo 145 QV 15.38 (400m)
    Fiat punto GT in progress ~200hp

  8. #8
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ee,пак се разрази вечният спор за маслата.Според мен ако има такава очевидна разлика между масло купено тук и италианското,както казва колегата,то това ще означава,че просто тукашното е менте,а не че самият производител бута по-лошо масло в България,щото видиш ли искат да си счупим колите.Пък и дори да се окаже,че маслото което караме тука се прави в Румъния,пак си има причина за това.Просто си разполагат заводите така,че да се пести от транспорт.Да кажем,за Източна Европа маслото се прави в Източна Европа и се получава малко-квото масло си произведете,такова ще карате.Аз маслото (сектантското) си го купувам от официалния вносител (Че*ин) и от там пък научих,че въпросната марка бива придобита от Петронас,тъй че вие си правете сметка дали отива към по-ниско качество или опратното.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by tqnbtb View Post
    Марката изобщо не е непозната колега ... прочети тук http://oils.euro07.bg/produkti/statoil.html

    на кратко: Statoil е международна компания за нефт и газ, основана през 1972 г.
    • Около 29 500 служители в 40 страни.
    • Най-големият оператор в света във води с дълбочина над 100 метра.
    • Оператор на 39 полета за добив на нефт и газ.
    • Пазарна капитализация на стойност над 500 милиарда норвежки крони (528 милиарда норвежки крони при цена на акция 170 крони).
    • Средно производство на над 1,7 милиона барела нефтен еквивалент дневно.
    • Доказани резерви: над шест милиарда барела нефтен еквивалент.
    • Световен лидер в използването на дълбоководни технологии.
    • Световен лидер в улавяне и съхранение на въглероден диоксид.
    • Един от най-големите доставчици на суров нефт и природен газ в света.
    • Най-големият доставчик на нефтопродукти в Скандинавия.
    Марката я има сигурно вече 20 години в бг,още преди да си работил за нея,аз съм слагал такова масло на Лада.Това е масло среден клас - каквото и да се пише и говори
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  10. #10

    Default

    Да се изкажа и Аз!За маслата във (Че*ин) и Ауто Италия гарантирам ,че са истински внос от Италия!Камионите с тези масла се разтоварват пред очите ми в нашата фирма,както и оригиналните части за Алфа за Ауто Италия!За другите фирми,които продават Селения и Тутела не мога да гарантирам!Авто частите също са абсолютно оригинални!Хайде със здраве!На опаковките на палетата пише "Петронас"!!!!!
    Last edited by Furious 155; 02-10-2011 at 01:10.

  11. #11

    Default

    1. Понеже не карам много, сега ми престои смяна на масло и може да се каже че съм с аджип в момента - поне такова бяха първоначалните 5 литра и още 2 за доливане след което сипвах и друго 10-40 за да стигна до километрите за смяна но както и да е
    2. Vfti също споделя че с това 10-40 легендата му харчи 5л на 10 000 км, което не мисля че е нормално, а и други колеги от форума с 8в мотори, слагали такова масло споделят същото
    3. Като сипах аджипа след 1000 км ми се прееба датчика за стрелката на маслото.В момента съм на 9500 от смяна и пак се прееба.Може и да чисти някви нагари и затова така да се получава но знам ли чудя се как в италия не им се преебават датчиците
    4. По сервизите в София постоянно обикалят дилъри на аджип, аз като по-прост човек следвам народната мъдрост която гласи че хубавата стока сама се хвали.Например не съм виждал дистрибутори на мобил или кастрол да речем да обикалят по знайни и незнайни сервизи да си предлагат стоката
    Та по това съдя че маслото не е добро.Както казах не искам да влизам в спор с вас, карайте с каквото масло ви е на сърце или по джоба и така
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  12. #12
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default масло

    Аз само да попитам,вие нали не сипвате моторджийско масло в тия двигатели? Щото имаше една друга тема,в която някой хвалеше как сипвал мотоциклетно масло и еда ли не било по-хубаво.Там бая бях изписал,ама умните глави отсякаха че след като можел да държи до 20 000 об/мин,значи за тия двигатели било перфектно.

  13. #13
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Tedo View Post
    1. Понеже не карам много, сега ми престои смяна на масло и може да се каже че съм с аджип в момента - поне такова бяха първоначалните 5 литра и още 2 за доливане след което сипвах и друго 10-40 за да стигна до километрите за смяна но както и да е
    2. Vfti също споделя че с това 10-40 легендата му харчи 5л на 10 000 км, което не мисля че е нормално, а и други колеги от форума с 8в мотори, слагали такова масло споделят същото
    3. Като сипах аджипа след 1000 км ми се прееба датчика за стрелката на маслото.В момента съм на 9500 от смяна и пак се прееба.Може и да чисти някви нагари и затова така да се получава но знам ли чудя се как в италия не им се преебават датчиците
    4. По сервизите в София постоянно обикалят дилъри на аджип, аз като по-прост човек следвам народната мъдрост която гласи че хубавата стока сама се хвали.Например не съм виждал дистрибутори на мобил или кастрол да речем да обикалят по знайни и незнайни сервизи да си предлагат стоката
    Та по това съдя че маслото не е добро.Както казах не искам да влизам в спор с вас, карайте с каквото масло ви е на сърце или по джоба и така
    Ами да споделя и аз за Aджип-а. Карам с 5х40 на почти 8500 км - да е намаляло със 100 мл. Преди Бях с Селения 10х40. На около 10000 км беше намаляло с 500 мл и последните 3 хил. км двигателя беше осезателно по-шумен. Засега с Аджипа шума си е също толкова тих, колкото когато го нялях. Т.е. според мен маслото става.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  14. #14

    Default

    Колега,Митак ти какво масло за Алфата си носиш от Италия!Когато мойта 156 я взех от Германия преди 3 години и я закарах на проверка в Алфа Ромео -Кьолн,ми казаха ,че най-доброто масло за тази кола 2.0 2001г. е Кастрол 10В-60 златния едж.Само ,че там е 21 евро литър,а тук е 36лв.,което взимам!

  15. #15
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Аджип в България се внася само от Италия. Толкова камиони и товарителници,чмр-та едно време съм разписал, че просто не ми се спори. Съвсем по между другото маслото вече ще се/СЕ казва Eni и е с нови характеристики.

    Тедо. Ти си на първа смяна на маслото. С нетъпрение очаквам отзивите ти от следващата марка масло, което ще използваш. Ааа да и едно масло за да е масово то трябва да го срещнеш на всякъде. Факт Аджип/Ени работи главно със сервизи. Факт--> ако от 100 магазина в Сф. за авточасти в 99 ще има Мобил и Кастрол, а само в 1-2 ще има аджип/Ени.

    КОлега очаквам данни за завода, че ми е много интересно


    МОята кола и с грес да се кара, ще изхарчи 3кила . Справка за 2011г. - Драг дей, 2 трак дея, над 60 документирани гонки и 18хил км. пробег. Точка.

    П.П Ами да и аз съм карал с МОТОРДЖИЙСКО масло 10в60...марка е ясна... И пак ще карам скоро. Маслото си има автомобилен клас SJ , който е заменен от SL от 2002г. Иначе казано, ако някой си е купил 156 2000г. то тогава му е препоръчвано масло с този клас. А пък за старите бабички 155 изобщо няма да коментирам.... Ето линкче за малко образованe--> http://www.api.org/certifications/en...010_120210.pdf
    Last edited by VFTI; 02-10-2011 at 10:07.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •