Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Покупка на 156

  1. #1

    Default Покупка на 156

    Здавейте,
    искам ако може да ми да ете малко повече онформация за Алфа 156-мисля а си купя такава, и ми е интерсно какво да гледам като търся-препоръки някакви.
    Мисля дизел и се колебая м/у 2.4 и 1.9-каква е разликата, в мощност в разход, в данъци и цена. Също бензиновите с какви двигатели са и дали може а им се сложи метан евентуално.
    какви са обичайните проблеми и всичко което би ми било полезно.
    Предварително благодаря

  2. #2
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    За бензиновите се говори, че каквото и да е алтернативно гориво, се отразява в най-добрич случай зле.
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  3. #3
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Най-добре - щом искаш по0тънко да минаваш с горивото се насочи към дизел.
    Там вече зависи от предпочитанията - ама 2,4 върви много - аз бих взел този - иначе и с 1,9 няма проблеми - забелязвам че дизелите почти не се оплакват от проблеми.

    156-ците са :
    Бензинови:
    1,6ТС - 120 коня - среща се рядко на 156
    1,8 ТС - 144 коня
    2,0 ТС - Селеспийд - 155 коня
    2,5 6 цилиндров - 192 коня
    3,2 6 цилиндров - 250 коня ГТА - това е лудницата

    Дизели:
    1,9 JTD - 8 клапанов 105 коня
    1,9JTD - 8 клапанов 115 коня
    1,9 JTD - 16 клапанов - 140 коня
    1,9 М-джет 16клапанов - 6 скорости - 150 коня
    2,4 JTD - 136 коня
    2,4 JTD - 140 konq
    2,4 JTD - 150 kc
    2,4 M-джет - 175 коня
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, кв. Лагера
    Posts
    175

    Default

    BatVas -
    забелязвам че дизелите почти не се оплакват от проблеми. Confused
    Ми общо взето на дизела проблемите поне по мои наблюдения са, че имат проблем с дебитомера и при покупка на кола втора ръка е почти винаги задължително да се смени с нов, друго по-специялно при тях няма като изключиме факта без да се обиждат колегите, че окачването е малко слабичко, но трябва да си над тези неща за да не се ядосваш Мойто мнение за това кой от дизелите да вземеш е да се спреш на 2.4JTD не мисля, че разходите по него са по-големи от на 1.9JTD. Успех с покупката и после да се похвалиш какво си взел!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 99’

  5. #5

    Default

    мда-балгодаря за отговорите-очаквам още полезни съвети-а как да разбера от "джамбазита" коя колко коня е?

  6. #6
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by krasidd
    мда-балгодаря за отговорите-очаквам още полезни съвети-а как да разбера от "джамбазита" коя колко коня е?
    зимаш номера на рамата и го пускаш тук vin.alfaromeo-bg.com и то си излиза
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София, кв. Лагера
    Posts
    175

    Default

    А можеш и през телефона ти ако имаш WAP с този адрес:wvin.alfaromeo-bg.com
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 99’

  8. #8
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Quote Originally Posted by krasidd
    мда-балгодаря за отговорите-очаквам още полезни съвети-а как да разбера от "джамбазита" коя колко коня е?
    От годината зависи - ама най добре вземаш номера на рамата - проверяваме в Е-пера и разбираш коя година е и колко коня
    Както ти казаха

    П.П. За дебитомера не се притеснявай той си е консуматив - (те и другите съвременни дизели са с дебитомер - БОШ го прави) - ама като сметнеш каква икономия прави - аз досега за година и половина ако бях карал дизел - щях да спестя за четери дебитомера. А все пак дебитомера кара много повече. С моето каране поне 4 години.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  9. #9
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Аз пък не мога да разбера защо така на колкото и 2.4 jtd-та да съм се качвал, никое не ми е направило впечатление да върви особено. Наистина вървят добре, но нищо повече. Дали на всички са им били дефектни дебитомерите, или скоростите са много дълги ... не знам, но го няма усещането за тяга. А иначе повечето си мъркаха като котенца и изглеждаха съвсем наред. Аз затова си и взех бензинка
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  10. #10

    Default

    Според мен ако искаш да караш "самолет" си купи 2.4 дизел.Невероятен двигател е. Аз карам такава Алфа ,а се запалих по този велик автомобил от един приятел,тои има 2.0 безин. Да ти кажа ,не върви по лошо ,даже напротив,а и разхода е много по малък. Така ,че аз съм за дизел 2.4.

  11. #11
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Quote Originally Posted by 156
    Аз пък не мога да разбера защо така на колкото и 2.4 jtd-та да съм се качвал, никое не ми е направило впечатление да върви особено. Наистина вървят добре, но нищо повече. Дали на всички са им били дефектни дебитомерите, или скоростите са много дълги ... не знам, но го няма усещането за тяга. А иначе повечето си мъркаха като котенца и изглеждаха съвсем наред. Аз затова си и взех бензинка

    Ще те повоза на феста
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  12. #12

    Default

    ок-все пак какъв е разхода на 2.4 и на 1.9?
    и разликата в динамиката?

  13. #13
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Quote Originally Posted by Alfamaniak
    Quote Originally Posted by 156
    Аз пък не мога да разбера защо така на колкото и 2.4 jtd-та да съм се качвал, никое не ми е направило впечатление да върви особено. Наистина вървят добре, но нищо повече. Дали на всички са им били дефектни дебитомерите, или скоростите са много дълги ... не знам, но го няма усещането за тяга. А иначе повечето си мъркаха като котенца и изглеждаха съвсем наред. Аз затова си и взех бензинка

    Ще те повоза на феста
    Повози ме
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  14. #14
    BlackAngel Alfamaniak's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    639

    Default

    Quote Originally Posted by Naso
    Quote Originally Posted by Alfamaniak


    Ще те повоза на феста
    Повози ме
    Това не се отнася за тебе бре ти си много тежък
    Fiat Punto 1.9 JTD
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

  15. #15

    Default

    Как се реши за си взимаш кола от горубляне? Там нищо читаво ниама да намериш! Аз се обедих много бързо(след 4-тото ходене мога книга да пиша)
    V.T.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •