Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: Осветление на пепелника

  1. #1
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default Осветление на пепелника

    Колеги,

    Сред всичките тези глезотии, създаващи уюта на нашите возила, има ли осветление на пепелника?

    Или иначе казано - да търся ли изгоряла крушка или да му правя осветление?

    Че никак не ми харесва в тъмното да тръскам между седалките.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #2

    Default

    има,извади пепелника и ще видиш винтче развий го и към ръчната спирачка има крушка.Тя е с гумичка/защитна/.Крушката е 1,2 вата
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    има,извади пепелника и ще видиш винтче развий го и към ръчната спирачка има крушка.Тя е с гумичка/защитна/.Крушката е 1,2 вата
    Благодаря!
    Още утре ще го оправя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    За да не пускам нова тема имам една питанка със сходно естество.
    Заврял се бях днеска отдолу под педалите (сменях бушон за задните светлини , който изгоря докато подменях снопа кабели в багажника и съм го закъсил) и какво да видя над педалите , в краката на шофьора има място за плафон за осветление като в жабката,багажника и вратите. Букса има , а плафон- не. Гледам от другата страна-същата работа.
    Та въпроса ми е ,защо тия италиански юнаци не са ми сложили пафончета там и ако си сложа дали е добре да усиля предпазитела на осветлението с оглед по-високия товар на новите две плафончета-отпред в краката отляво и отдясно.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  5. #5

    Default

    А за какво ти е да ти свети в краката?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #6
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Е така като поставяш въпроса... не че не мога да си карам колата и без тях ,ама ако я има тая опция , що да не и ползвам потенцияла на колата. Пък и ми харесва да свети навсякъде. Днеска сменях и диодчета на третия стоп по същата причина-обичам всичко да си ми работи.
    Та така , какво мислиш да слагам ли два плафона от някоя морга?
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  7. #7

    Default

    Аз не виждам смисъл да ми свети в краката педалите ги знам къде са .на моята няма ,за букси не съм гледал ,интересно другите дали имат плафони.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    ами и аз съм се ровил там не съм забелязал да има нито букси нито място за плафони ...ама утре пак ще погледна че сега ми стана инстересно
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  9. #9
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Не съм виждал някоя да има плафони. А съм сигурен ,че и твойта има кабели. Като си мушнеш пръстите в дупката за плафона и ще напипаш буксата. И въпреки всичко си мисля ,че ще е добре да свети. Утре ще пробвам като изкорма лампата от жабката и я присадя под краката да видя дали ще реагира на отворена врата както всички останали лампи
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    а на пасажерското място ли има такава дупка с букса?
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  11. #11
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    а на пасажерското място ли има такава дупка с букса?
    Има и на двете места. Утре по светло ще ги снимам и ще ги кача тука , за да видите
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Не съм виждал някоя да има плафони. А съм сигурен ,че и твойта има кабели. Като си мушнеш пръстите в дупката за плафона и ще напипаш буксата. И въпреки всичко си мисля ,че ще е добре да свети. Утре ще пробвам като изкорма лампата от жабката и я присадя под краката да видя дали ще реагира на отворена врата както всички останали лампи
    Купи си още бушони :P
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Още или само по-силни? Примерно от 10А-15А с оглед по-вискокия товар. Да кажем още 2 крушки по 5W=10W добавена мощност към тоя токов кръг. Де да знам , и на теория не би следвало да усилвам предпазители ,ама знам ли ...нека утре да проверя дали ще светне над педалите с плафона от жабката и ще го мисля за предпазителите
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by andro88 View Post
    Още или само по-силни? Примерно от 10А-15А с оглед по-вискокия товар. Да кажем още 2 крушки по 5W=10W добавена мощност към тоя токов кръг. Де да знам , и на теория не би следвало да усилвам предпазители ,ама знам ли ...нека утре да проверя дали ще светне над педалите с плафона от жабката и ще го мисля за предпазителите
    Като добавиш новите консуматори с обща мощност 10 W, токът на консумация ще нарастне с по-малко от 1A. Така, че няма нужда да сменяш предпазителя с по-мощен.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    P=U.I ,където P е мощност , U e напрежение , а I e тока. U и P константи ,тогава I= P: U , замествам в формуалта и се получава I= 10 : 12 и излиза ,че тока за тези два консуматора е 0.8 А , което значи ,че не мога да намеря с 1А по-мощен предпазител. Така ,че остава така ,да не говорим ,че товара няма да е постоянен а само като са отворени вратите. Би следвало да няма проблем
    Снимки на празните гнезда ,ще кача след мъничко
    Друго ме гложди още- защо масово не са ги монтирали ,като има инсталации , икономии или кво?
    Last edited by andro88; 21-11-2011 at 11:31.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •