Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Осветление на пепелника

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    sofia
    Posts
    155

    Default

    Момчета,наистина в краката на пасажера има място за монтиране на плафонче,което е 1:1 с тези на вратите.Аз съм си направил такова осветление в краката на пасажера преди повече от 2 год и още си работи,но....при мен нямаше окабеляване и трябваше да си тегля сам кабели,които за щастие минават доста близо.Плафона дето го показва колегата Ангелов от ГТВ- то е като на 166 в багажника!А отдолу на корите на вратите е малко по различен.Поне при мен няма подготовка за плафон над педалите.
    alfa romeo 166 2.4 jtd

  2. #32
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Одеве свалях кората под жабката има букса същата като тази във корите на вратите но я мерих за напрежение нямаше, освен ако не е направено да свети при запалени фарове в такъв режим не се сетих да премеря но не ми се вярва
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by b_angelov View Post
    На GTV са същите плафончетата, както и отвора в кората:









    Вече за буксите не знам дали са същите.
    Плафона в багажника на 166-цата е същия

  4. #34
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by milenmilan View Post
    Плафона в багажника на 166-цата е същия
    При мен плафона в багажника е доста по голям и няма нищо общо с този на снимките.
    Инече сега проверих и под жабката и над педалите имам някакви платови кори, които определено нямат отвор за лампи, та се чудя дали да не погледна зад тях, при вас има ли платови кори или са някакви пластмасови.
    Last edited by savoibul; 23-11-2011 at 08:46.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  5. #35
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Общо взето няма какво да го мислите- от моргата вземата за по 2 лева плафончета и това. Само вижте къде е и мястото над педалите. Спомням си ,че него първо видях ,като се сменяше помпата на съединителя, така , че вижет преди да купивате, да не подведа някой.
    Иначе си е много здраво ,като отвориш вратата и цялата кола светва-и вътре и под вратата и над краката и от зад...идилия
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  6. #36
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Quote Originally Posted by savoibul View Post
    При мен плафона в багажника е доста по голям и няма нищо общо с този на снимките.
    Инече сега проверих и под жабката и над педалите имам някакви платови кори, които определено нямат отвор за лампи, та се чудя дали да не погледна зад тях, при вас има ли платови кори или са някакви пластмасови.
    Под жабката е по надълбоко където свършва тази текстилна кора. Отворът е на пластмасовата кора и аз така в първия момент не я забелязах . Колега andro88 при теб светнаха ли сложи някоя снимка ако е възможно да видим как е станало
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  7. #37
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Би трябвало да светят при отворена врата, заедно сдругите плафони
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  8. #38
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Колеги за този отвор ли става дума , а и това е пасажерското място , над педалите не намерих
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC_0761.jpg  
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  9. #39

    Default

    Моето е в твърда пластмаса и е по на дясно май,не можах да го видя, само го намерих с ръка
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #40
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Точно. При нас с дизелите там се намира ЕКУ-то и е покрито с пластмасова кора в горния край на която е точно този отвор. Според елерма излиза че само на туин спарка не е там ЕКУ-то а в двигателния отсек. Колегата е с 3.0 би трябвало и той да има такава кора а не виждам такава
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  11. #41

    Default

    На дизеляците само и единствено на 136к.с. е под таблото компа.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  12. #42
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Колеги за този отвор ли става дума , а и това е пасажерското място , над педалите не намерих
    И при мен е същата текстилена кора, но нямам абсулютно никакъв отвор на нея, цяла е от край до край. Чудя се дали под нея няма някоя пластмасова форма с отвор за лампа. Или пък кората на дизелите дето е с отвор за лампа се използва при други италянки където имат осветление в краката, примерно Ланча Капа или Алфа 164, както беше споменал някой колега.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  13. #43
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Сега се загледах на Ауди Allroada ни и светлини в краката има на всеки пътник и то се активират при отворена врата , но свети само на нея ! Не знам до колко е екстра , но дори и не бяхме го забелязали това нещо !
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  14. #44
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Бях чел тази тема и снощи преди да излеза от колата се загледах да видя как е осветлението. При отворена врата при мен светлината е достатъчна и осветява много хубаво и в краката на пасажера и при педалите. Нямам идея защо са правили заготовки за лампиони на някои екземпляри.

  15. #45
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Тази лампа над педалите и аз не можах да я открия вчера , пъроначално първо нея видях , когато свалях помпата и съм сигурен , защото първо нея видях и тогава погледнах от другата страна. Пак ще проверя, щото може да я пропускам ако е на очевидно място някъде.
    Иначе дупка в кората няма. По спомен беше така разположено ,че светлината да пада зад нея , съответно над педалите. Ще снимам , щом я открия
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •