Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 49

Thread: Дизел - газ

  1. #31
    Младши алфист Bono1984's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Павликени
    Age
    40
    Posts
    18

    Default

    За икарусите ясно ма дали го правят добре на жтд във бгто в чужди сайтове пишат чудеса за метан пък да не говорим
    fiat uno 60s 1.1 i ' 91
    lancia delta 1.9 td ' 96
    алфа 156 2.4жтд ' 98

  2. #32
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Дизел на газ е голямо извращение, което за 5лв на 100км не си струва главоболията. За автобуси от градския транспорт е супер щото там говорим за сериозен пробег и разход, освен това намаля вредните емисии. За лека кола може да има някакъв смисъл ако е S 300TD или някаква подобна гемия, но за JTD си е извращение - моторът е достатъчно икономичен, ако почна да се лигавя мога да го докарам и на 7 градско.
    Да не цапам темата по-надолу(след мнението на Роби) ще стрелям в тъмното с предположение за цената на уредбата - 2500лв
    Last edited by code; 26-09-2013 at 21:46.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #33

    Default

    Идеята не е ли дизел+газ?
    И крайната цел по-равномерен въртящ момент и по-екологично?

    Т.е. Финансовата изгода, да е добре дошъл страничен ефект, а основния екология и еластичност?

    sided on-screen, relying on auto correction

  4. #34
    Младши алфист Bono1984's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Павликени
    Age
    40
    Posts
    18

    Default

    Абе то и мен ми гори 6-7 и да ти кажа пълня до горе два пъти месечно и не ми стида та ако мога да си удвоя пробега с едно зареждане посочи една причина защо не пък и хората казват че и качва и мощност та ей за тва питам някой сложил ли е какви са реаните резултати каде го правят добре и колко струва
    fiat uno 60s 1.1 i ' 91
    lancia delta 1.9 td ' 96
    алфа 156 2.4жтд ' 98

  5. #35
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Утре ще мога евентуално да дам точна цена за ГИ за метан-дизел.
    Става дума за метан защото там съотношението е 80:20 в полза на метана. За пропан-бутан е обратното. Проблема при метана са скъпите и тежки бутилки. Реално цената се формира почти само от това. Иначе ако сега плащаш около 20лв. за 100км. след монтажа на подобна система ще слезеш на 10лв:100км.
    ЖТД моторите са изключително подходящи за подобна система.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #36
    Младши алфист Bono1984's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Павликени
    Age
    40
    Posts
    18

    Default

    Мерси роби а ако правиш и на пропан-бутан дай и за него цена и реално инфо какво се постига
    fiat uno 60s 1.1 i ' 91
    lancia delta 1.9 td ' 96
    алфа 156 2.4жтд ' 98

  7. #37
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Уредбата е същата като електроника и за двете. Разликата е само в изпарителите и бутилките.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    София, България
    Posts
    211

    Default

    А май и тръбата е различна

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Bono1984 View Post
    След повече от година някой сложил ли е истинското чудо газов инжекцион на жтд как е прави ли се в бг каде и колко
    Да има такива, сложих го но за момента все още експериментирам.За момента успявам да заместя само 20% от дизела с пропан-бутан.Системата е скъпа и според мен за момента не си заслужава дори и да успея да бутна до 60% от нафтата.Ако се изминават 12-13 хил.км. годишно инвестицията е неизбиваема.Осмисля се при над 20000 км. на година.Относно системата: имаш пълен контрол над това което правиш стига да знаеш какво правиш (в случая аз съм на проба грешка).Няма проблем с това да си добавяш и ограничаваш горивата.Има си защита от високотемпературни газове които биха навредили на двигателя и ако не се лакомиш да вдигаш много смеси и мощност няма да има проблеми с мотора.При подаване допълнително към нормалното количество дизел който гори двигателя 2-3 литра газ се усеща чувствително увеличение на мощността.При интерес мога да дам повече информация а мога и да експериментирам с идеи от вас.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  10. #40
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Quote Originally Posted by Наско View Post
    Да има такива, сложих го но за момента все още експериментирам.За момента успявам да заместя само 20% от дизела с пропан-бутан.Системата е скъпа и според мен за момента не си заслужава дори и да успея да бутна до 60% от нафтата.Ако се изминават 12-13 хил.км. годишно инвестицията е неизбиваема.Осмисля се при над 20000 км. на година.Относно системата: имаш пълен контрол над това което правиш стига да знаеш какво правиш (в случая аз съм на проба грешка).Няма проблем с това да си добавяш и ограничаваш горивата.Има си защита от високотемпературни газове които биха навредили на двигателя и ако не се лакомиш да вдигаш много смеси и мощност няма да има проблеми с мотора.При подаване допълнително към нормалното количество дизел който гори двигателя 2-3 литра газ се усеща чувствително увеличение на мощността.При интерес мога да дам повече информация а мога и да експериментирам с идеи от вас.
    За инжекцион ли става въпрос или за конвенционално подаване през смукателните тръби? Дай малко-повече инфо
    166, 2.4 JTD'00

  11. #41

    Default

    Става въпрос за инжекцион да.Емулирам сигнали на МАП, Дебитомер и ТПС.По този начин ограничавам подаването на нафта (намалявам порциите) и паралелно с това подавам газ.Системата е за подаване на горивото преди турбината с 2,3 или 4 инжектора.Първо използвах 4 инжектора по 2.0мм но горивото в малките натоварвания идваше много.Минах на 3 инжектора с по 2.0 мм всеки но пак идваше доста.Сега карам с 4 инжектора по 1.5мм всеки.Използва се изпарител за газов инжекцион, рейка за газов инжекцион (по избор - всякаква става) и компютър за дизелови двигатели.Лично аз използвам този компютър.Когато успея да докарам разход от 50 на 50 нафта/газ ще опитам да преместя инжекторите директно преди клапаните (като на бензиновите двигатели) за да видя какъв ще е ефекта.Разхода ми чисто на нафта е 8.5 (за 3000 км. 6 пъти го засичам).Сега при първите 500км. и още 200 км. след това на нафта+газ беше съответно 6.3 и пак 6.3.Снощи намалих още порциите на дизел + това че вдигнах малко газта и ще споделя колко съм смъкнал нафтата на 100 км. след минимум 200 изминати км.Карам само градско за момента по едни и същи маршрути за да имам по достоверен разход.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  12. #42
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    50:50 с пропан-бутан вероятно няма как да постигнеш (според разни информации из нета). С метан можело и до 80:20% в полза на метана, с пропан-бутан макс 30:70% газ:дизел. Дръж ни в течение

    В прочем пробвал ли си без да пипаш по електрониката? Четох някъде точно за JTD, че компютъра сам си напасвал необходимото количество нафта и ефекта си бил налице. Ако ти се експериментира пробвай на някаква отсечка за тест.
    Last edited by Chimev; 28-05-2014 at 17:50.
    166, 2.4 JTD'00

  13. #43

    Default

    Не се справям кой знае колко добре с настройките понеже ми е нова материята все още но има моменти в които може да се намали много нафтата но в други просто мотора си иска нафта.Днес пак опитах без да намалям нафтата да и подам газ и ефекта е убийствен, колата тръгва зверски но икономическа файда няма.В петък ще я настройвам цял ден с човек който знае наистина какво прави и ще споделя до къде сме стигнали.Аз успявам да замеся около 3 литра от нафтата в градски условия и от 9 да падна на 6.Доста спорихме със старши ланчистите по въпроса колко гори либра 1.9 105 коня градско и всички "маняци" горят по 5.5-макс 6 а аз моята само на нафта под 8.6 не мога да я докарам.На 100% съм сигурен че МАФ, турбина МАП, помпа, регулатор на налягане и всичко е в норми защото съм го проверил.За всеки случай смених и с нов дебитомер без да съм имал проблем със стария.За вече 4000 км. нямам разход на масло.Само на нафта колата не пуши като стар комин а изхвърля малко черен дим и след това изчиства.Това било нормално.Нямам чип.Нямам течове.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  14. #44
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Горят им по 5,5 литра, ама на 50 километра.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  15. #45
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Здравейте. Много интересна тема.

    По въпроса за разхода на Либра 105 коня. При мен в София се движи от 8 до 9. Най-често 8.5-8.6. Зареждам пълен, карам 5-600 километра и пак пълня така че достоверно засичам.

    Така че с твоя разход колата ти е 100% изправна. Моята я карам вече 7 години и това е разхода.

    По темата - при комбинация от около 6 литра нафта и 3 литра газ на 100 километра какво е положението с динамиката на колата?
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •