Results 1 to 6 of 6

Thread: Автотенекеджия в Пловдив

  1. #1
    Младши алфист jhas's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    5

    Default Автотенекеджия в Пловдив

    Здравей колеги, ако някой знае добър автотенекеджия и бояджия в Пловдив нека ми каже. Става въпрос за задната дясна врата и малко от калника. Благодаря предварително

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Преди две седмици в един сервиз до митницата на кукленско шосе ми боядисаха предният капак и стана перфектен.Не зная как се казва сервиза, тъй като ме закара познат на шефа и не съм си правил труда да се интересувам.Името на шефа е Гено, ако искаш мога да ти дам номера му?Добро впечатлени ми направи това, че явно си държи на името , тъй като го попитах колко ще ми струва евентуално боядисване на предната броня ми отговори, че ако бронята е накъква китайска или тайванска не се наема да я боядисва, тъй като тези брони били от някаква гадна пластмаса колкото и дбре да станело първоначално след наколко месеца задължително щяла да започне да се лющи.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Моята я правих в Браниполе при Весо-на главния път, има едно магазинче за автобои и зад него му е камерата. Боядисва много добре. Като тенекеджия не знам как е, аз смених калника със здрав - от него беше само бояджииската работа.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  4. #4

    Default

    В Домостроителния комбинат в ляво от ''Хелиос''-тенекеджия и бояджия.

  5. #5
    Запален алфист tur4in's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Асеновград
    Posts
    475

    Default

    мен ме бяха блъснали преди и си купих калник и броня от същия цвят кола. ама за врата незнам как ще стане да се смени с друга
    JTDm 170+

  6. #6
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Откачаш пантите и куплунга и слагаш новата.Има белези на касата и пантите спазва ги и може да се наложи малко припасване не е страшно даже е по лесно и евтино да си вземе нова врата от друга кола даже същия цвят че иначе смяна на цвят на вратата е тегаво шкуренето отвътре пък и трябва разглобяване.Ако е същия цвят отвътре ще е запазена, най-много отвън едно полиране, дори и боядисване да е външно щото иначе бяла врата на черна кола примерно дразни като отвориш вратата.По притеснителен е задния калник и най-вече веждата.Отвратително е да правиш вежда и то до вратата защото ако е силен удара отива и подкалника и трябва цепене, или присаждане на веждаВ този случай е добре там дето калника /веждата/ ляга върху подкалника, да се намаже с полуретан или някаква друга ипаста която да предотврати влизането на вода и кал, дори може да се хване с няколко поп нита да не изгори пастата.Ма тва само аз мога да си го направя, не вярвам някой тенекеджия да го направи.Най вероятно чат пат ще изпъне и подкалника щото клиента обикновено гледа линията отвън, а отвътре че зее снадката и е дъвкано не гледа.То ясно че като чисто ново нама дастане но с малко старание става прилично, а и трябва дасе почисти и боядиса мястото с предпазна боя.Понеже не знам колко е пострадал калника и къде, ако хлътването на веждата е малко, така да се каже козметично без да е пострадал подкалника моя съвет е само да се корига с малко повечко /до 5мм кит/ за да се не се отлепи шева между калника и подкалника че оттам тръгва ръжда после, а заводски са запечатани с паста.Инак от веждата нагоре не е страшно и зависи от майсторлъка на тенекеджията и бояджията.
    Last edited by dimitar_vd62; 30-09-2017 at 04:49.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •