Results 1 to 15 of 15

Thread: Последици от качване на бордюр?

  1. #1
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default Последици от качване на бордюр?

    Преди 1/2 час, заради поредното олиго, тоя път някакъв лайнарко с Орел Вехта беше, качих челно средновисок бордюр. Не беше много висок, защото картера е без поражения, а и не спрях в него, а на 20 см след ръбчето му и на 5 от будката за вестници. С около 35-40 км/ч и 15-тина метра спирачен път (тон 300 и кусур е се пак совалката, а и си е мокро-хлъзгаво). Външно "летите" са ок, вътрешно - поне дясната е с ръб тип зарче. Докато се прибера (5-6 км) направо немога да си позная колата - обирам луфтове като МАЗ-аджия. Загледах я като паркирах ляво колело - "уеко" у "уево", дясното хем надясно, хем и наклонено (не много) тип "разкрачена задница". А най-ме е яд, че предницата е на по-малко от 1000 км (2 външни карета LPR, 2 амортесиора Билщайн, 2 носача Moog, 2 накрайника към рийката FRAPS, нови биелетки на стаб. щанга, нов ляв шенкел 347 лв струваше баси + нова дясна главина и лагер). А мръсния педал се изниза като пръдня от гащи, даже и номера му не видях.
    Че ще се ползват билетчета до заплата ми е ясно за какво друго да се подготвя психически и финансово?
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    109

    Default

    колега.мойто мнение е че имаш много вероятно заминали шенкели и носачи което е крайно неприятно от друго няма как да се накланят гумите ти отиваи на стенд да калкулират пораженията и късмет да са малки че............
    155 1.7 94 g.

  3. #3
    започва да се пристрастява deli77's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    85

    Default

    Щом си се пробрал, мисля че не е толкова страшно. При подобни случаи колите напускат бордюра само с помощта на пътна помощ.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V 1995 129 hp

  4. #4

    Default

    Ако имаш каско, ще ти покрият щетите.
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    109

    Default

    това че се е прибрал въобще не означава че не се е изкривил шенкел или носач росто шенкела е чугун а както добре знаете той поддава при натиск виждал сам толкова изкривени шенкели от удари в бордюр че можете да сте сигурни в думите а иначе как ще обясните получените наклони на гумите на колегата--много ми е интересно
    155 1.7 94 g.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    109

    Default

    а каското покрива щетите само при протокол от кат. като нямаш такав-знаете какво става
    155 1.7 94 g.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by koko155
    а каското покрива щетите само при протокол от кат. като нямаш такав-знаете какво става
    Така е, при повече искат протокол, но при някои е само желателно да има такъв
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    109

    Default

    протокол не се иска само при инцидент на паркинг а удар в бордюр едва ли ще мине за такав много ми е интересно обяснението дето ще им го дадеш--миии някой ме е ударил при паркиране и ми е изкривил джантите и шенкела :P :P :P
    155 1.7 94 g.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    109

    Default

    аааа този протокол за удара в бордюра върви с един акт от катаджиите така че............
    155 1.7 94 g.

  10. #10
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    А с изкривени стебла на амортесиорите може ли да се обясни наклона?
    Свалях, колелата преди обяд и освен, че ще правя джанти (май направо ще си взема стоманени за зимата) и предните гуми ще минат отзад, видимо с просто око железата по окачването са си ок. Носачи, накрайници, шенкели не помръдват и няма луфтове никъде. Понеже амортесиорите има машон не можах да видя стеблата им как са. Принципно дясната страна е контактувала 1-во с бордюра и 100% ще има смяна на нещо там. Нататък ще видим. Засега психически се настройвам за возене в рейсовете на ГТ .

    Quote Originally Posted by koko155
    аааа този протокол за удара в бордюра върви с един акт от катаджиите така че............
    Точно така. И естествено по законите на всеобщата гадост около 15:30-15:35 на спирката, която е наблизо нямаше, ама нито 1 човек. 1-ственият свитетел беше капута с Орела. Ходи после обяснявай на фуражките, че нямаш сестра.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    109

    Default

    може и стъблото на амортисьора да се изкриви.но е по вероятно шенкела-той се изкривява в частта дето се хваща амортисьора и в частта дето се закрепва късия накрайник- но това изкривяване е в порядъка на 1-2 мм едва ли ще го хванеш само с гледане на място
    155 1.7 94 g.

  12. #12
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Понеже и аз съм претърпял това да ти споделя инфо от собствен опит;.

    1. Носач - сменяш - ако пак е крива минаваш към две
    2. Шенкел

    Аз смених и карето де.
    Ако и горните не помогнат ще стане сложно (при мен помогнаха)

    П.П. Имах протокол от КАТ + актче (ама само с глоба - скоро си взех решението) - и аз така загубих малко видимост заради една астричка - ама не мога да търся друга вина освен собствената си.

    Колегите по нагоре са прави - шенкела се криви. Шанса за крив амортесьор е малък.
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  13. #13
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    От твоите пръсти в ушичките на тоя, в който не вярвам. Десен шенкел си имам 1 бр резерва. Само дето колелото ми е мръднало поне с 2 см към купето, та незнам с 1-2 мм как може се е случило това. Както е да е. Нямам време никакво и чак в началото на другата седмица, ще я водя на доктор и ще пазарувам чаркове. Зесега си пътувам с ГТ и си храня наум, с всяко качване в автобуса, калпака дето ме засече. Като стане готова за изстрелване ще напиша, какво съм покривил и какво сменил.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  14. #14
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Днес я ракарах при този, който ми я прави и още като чу историята и я погледна ме изстреля за шенкел и носач. Взех десен шенкел от "италяно мафиозо" (30 лв със се главина и лагер), че този, който имах се оказа, че е ляв и преди като съм си купувал съм имал да се таковам в главата, ма както и да е. Изцаках се и 95 лв за десен носач MOOG и точно когато пазарувах лагери за пр. главина (2х24 лв някакви италянски естествено ) ми съобщиха "добрата новина" - преден мост . Леко ми стана лошо, ама какво да правиш. Успокоих се с мисълта, че освен бордюра можеше и будката да отнеса, така че преглътнах горчивият хап и тръгнах за издирване на пр. мост. Намерих още в първата морга и си мисля, че го взех на поносима цена - 100 лв (барабар със стаб. щанга и биелетките по нея). Оказа се, че новосменените части по предницата са повлияли лошо на стария ми 12-13 годишен преден мост. Отляво сичко е на 6, отдясно носача се оказа, че си е екстра, ама така и така бях взел - сложих новия, а стария за черни дни. Дали ще се наложи и смяна на десния шенкел ще се разбере утре като я тествам. Събраха я и ми я свалиха от подемника и тръгвам да изкарвам - да ама - не. Ни напред, ни назад - при свалянето на моста се извадило лявото каре от полуоската. Та утре ще си я прибера горката. Още не съм притръпнал, че все още не са ми обявили цената на ремонта. За сметка на всичко това, сълзящият ми воден радиатор (който ми е вече 2-ри за 1 година) направо се разтече, пак като стария от шибаното му казанче от страната на акумулатора. Въобще направо не ми се пише. Зимата още не е дошла, а направо се наиграх от изваждане. Другият месец ме очаква КАСКО + ГО - ма т`ва ще го борим сред 30 дни.
    Мислех да я продавам и да скачам на 2-ка, но след тизи инвестиции ще си я карам и зимата.

    П.С. 100 лв за труд + 100 лв за нови (2-ра употрева естествено обикновени джанти) + 8 лв за течна запушвачка (Лики Моли) на течащи радиатори и остана само да сменя антифриза и совалката е на 7.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  15. #15
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    ....някакъв лайнарко с Орел Вехта беше....
    Яз ви разправях,че опелджиите са селяни,ама некои не верват...
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •