Results 1 to 8 of 8

Thread: Странен проблем с работата на двигателя!

  1. #1
    започва да се пристрастява basterz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    35
    Posts
    83

    Default Странен проблем с работата на двигателя!

    Здравейте колеги имам доста странен проблем и прочетох във форума но не видях някой да се е сблъсквал все още с него или поне по начина по който го търсих не намерих това което ми трябва.Става въпрос за колата в подписа ми. Та проблема го има от два три дни. Колата е обслужена сменени са дебитомер ламбда сонда кабели машинка за празен ход (това беше като ми играеха оборотите). Сега може и аз да си внушавам но като я запаля студена топла няма значение усещам колебание в двигателя. Работи нормално на към 890 900 оборота и на неопределен интервал се срива до 700 750 и пак се бетонира на 890 900 днес изчистих дросела не беше кой знае колко мръсен но това колебание в двигателя пак го има работи си адкси нормално 1 мин и изведнъж все едно леко се дави ама много леко и пак си е наред. Дали някой от вас се е сблъсквал с такова нещо и ако да да сподели своето решение.

    Благодаря предварително.
    Alfa Romeo 145 1.6 120HP

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Аз не можах да разбера какъв е проблема - че на туинспарк леко му играят оборотите?! Иначе върви ли нормално? Ако да, сам си си отговорил:
    Quote Originally Posted by basterz View Post
    Сега може и аз да си внушавам

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    започва да се пристрастява basterz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    35
    Posts
    83

    Default

    Да точно двигателя си работи нормално колата върви но когато съм на място има един момент в който губи обороти приерно работи 1 2 мин намясто на 900 и изведнъж ги залюлява като падат до 700 и пак се връща на 900 това според мен не е нормално.
    Alfa Romeo 145 1.6 120HP

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by basterz View Post
    Да точно двигателя си работи нормално колата върви но когато съм на място има един момент в който губи обороти приерно работи 1 2 мин намясто на 900 и изведнъж ги залюлява като падат до 700 и пак се връща на 900 това според мен не е нормално.
    Огледай си високоволтовите кабели (не разбрах тях ли си сменил),лулите, виж кога си сменял свещи, какви са, дали нямаш пукната бобина...

  5. #5
    некадърник
    Join Date
    May 2011
    Location
    Раднево
    Age
    40
    Posts
    71

    Default

    Тая аномалия я има и на баща ми Punto-то,нещо като срив в оборотите за част от секундата през определен интервал от около 1-2 минути,ама не съм си правил труда да търся от какво е...не го считам за проблем

  6. #6
    Запален алфист Deathriderr's Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    От Бургас, но в Свищов
    Posts
    119

    Default

    Quote Originally Posted by r_s_n_ View Post
    Тая аномалия я има и на баща ми Punto-то,нещо като срив в оборотите за част от секундата през определен интервал от около 1-2 минути,ама не съм си правил труда да търся от какво е...не го считам за проблем
    При мойта също го има от доста време незнам дали ваобще е проблем, но се пак ако някой компетентен разясни от какво точно е ще съм му много благодарен
    Last edited by Deathriderr; 07-10-2011 at 20:27.
    145 1.4 ts на газ с зелен капак и черна броня

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Blagoevgrad
    Age
    54
    Posts
    68

    Default

    както си на място - свали стъклото ...
    включи - изключи фаровете няколко пъти.

    - ако оборотите леко трепват по същия начин, при промяна на ел. консумация в колата - нормално е - на алтернатора му трябва повече енергия за зареждане на акумулатора и докато реагират ЕКУ то и моторчето за празен ход се получава такова трепване.

    при мен е така и мисля че е нормално.

    т.е. периодично дозареждане на акумулатора...ако имаш възможност, пробвай с друг.
    145 1.6TS '97

  8. #8
    започва да се пристрастява basterz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    35
    Posts
    83

    Default

    Колеги извинявам се за късният отговор но отстраних проблема. Изчистих дросела и нещата се оправиха явно е задържала клапата. Изчистих го смазах го и всичко си е на мястото. Относно консумацията и аз си мислех, че е от това но не беше. Благодаря ви много за отговорите и помощта.
    Alfa Romeo 145 1.6 120HP

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •