Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Избор на автомобил

  1. #1
    Младши алфист tailandec's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Бургас/Созопол
    Posts
    5

    Default Избор на автомобил

    Здравейте бъдещи колеги . Аз съм от Нисан форума и съм притежател на японски автомобил . Решил съм да купувам втора кола и съм се спрял на вашата марка и по точно на 156 . Видях ,че има доста теми и съвети при избора ,но реших да попитам и аз ,че неми стана всичко ясно . Като за начало съм се спрял на бензинов мотор понеже Нисана е дизелак . Интересува ме към кой мотор ще ме насочите подходящ и за газов инжек. Не ми е толкова до расхода колкото до самия мотор и проблемите с него . Не съм въобще запознат с тея мотори и искам да знам къде да се насоча за да избера най -доброто . И малко съвети при огледа и слабите места на този модел . Спрял съм се на автомобил със всичко екстри 99-2000г . Поздрави и благодаря предварително

  2. #2
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Здравей,
    ако не искаш проблеми - дизел !!!
    Имал съм 2 бензинови и сега дизел.
    Хора които познавам и са сменили бензина с дизел,са очаровани от дизела.
    успех
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by tailandec View Post
    Здравейте бъдещи колеги . Аз съм от Нисан форума и съм притежател на японски автомобил . Решил съм да купувам втора кола и съм се спрял на вашата марка и по точно на 156 . Видях ,че има доста теми и съвети при избора ,но реших да попитам и аз ,че неми стана всичко ясно . Като за начало съм се спрял на бензинов мотор понеже Нисана е дизелак . Интересува ме към кой мотор ще ме насочите подходящ и за газов инжек. Не ми е толкова до расхода колкото до самия мотор и проблемите с него . Не съм въобще запознат с тея мотори и искам да знам къде да се насоча за да избера най -доброто . И малко съвети при огледа и слабите места на този модел . Спрял съм се на автомобил със всичко екстри 99-2000г . Поздрави и благодаря предварително
    1,9jtd 105 коня и ще обичаш алфа за цял живот, по корав вариянт няма на 156
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Подкрепям за дизела...ако е читав...ще му се радваш дълго... Aз съм с 105кс...мн съм доволен от динамиката...доволно. Разход около 6.5/100км градско. Обслужване нищо особено като пари! 43к км вече нищо не съм пипал по мотора!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  5. #5

    Default

    и аз не чета добри отзиви за бензинките, а дизела е познат с добро. Обаче аз съжалявам, че имах предрасъдъци към алфа и като си купих Либрата не огледах 166. Специално за нея ми се струва по-лесно обслужването на големия 2,4 двигател, заради по-големия кош. А и като ще е гарга, да е рошава, не да поддържаш 156, на цената на 166.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Подкрепям за дизела...ако е читав...ще му се радваш дълго... Aз съм с 105кс...мн съм доволен от динамиката...доволно. Разход около 6.5/100км градско. Обслужване нищо особено като пари! 43к км вече нищо не съм пипал по мотора!
    Ей това точно имах напредвид
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by tailandec View Post
    Здравейте бъдещи колеги . Аз съм от Нисан форума и съм притежател на японски автомобил . Решил съм да купувам втора кола и съм се спрял на вашата марка и по точно на 156 . Видях ,че има доста теми и съвети при избора ,но реших да попитам и аз ,че неми стана всичко ясно . Като за начало съм се спрял на бензинов мотор понеже Нисана е дизелак . Интересува ме към кой мотор ще ме насочите подходящ и за газов инжек. Не ми е толкова до расхода колкото до самия мотор и проблемите с него . Не съм въобще запознат с тея мотори и искам да знам къде да се насоча за да избера най -доброто . И малко съвети при огледа и слабите места на този модел . Спрял съм се на автомобил със всичко екстри 99-2000г . Поздрави и благодаря предварително
    Човека какво пита, вие какво му отговаряте Бензиновия мотор за тая кола е 2,0TS като най-масов и най-оптимален вариант според мен.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Човека какво пита, вие какво му отговаряте Бензиновия мотор за тая кола е 2,0TS като най-масов и най-оптимален вариант според мен.
    Тихо
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    1,9jtd 105..... по корав вариянт няма на 156
    JTD115 oт 8v

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    JTD115 oт 8v
    Това е мотора

    Alfa Romeo 146 1.6 TS '98 - EX ; Alfa Romeo 156 1.9 JTD '00 ; Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16v '03 - ex ; Alfa Romeo 166 2.4 20v '04 Alfa Romeo 159 SW 2.4 20v '07

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by emzo View Post
    JTD115 oт 8v
    Заради тебе и 115-ката добавям
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #12
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    Вие май нещо не схванахте,човека пита за бензин по възможност да му сложи газ.Или четете между редовете,и веднага дизел дизел.Колега аз карам бензин 1.8 за 4 години по двигателя само масла и ремъци,а километрите които има навъртяни са около 80 000+.От 40 000км насам е с газов инжекцион и нямам никакви проблеми.Иначе нормалните болежки като за всяка 156,по окачването си ги има,но и за там има решение полеоритан.
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  13. #13
    Младши алфист кра's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    nova zagora
    Posts
    15

    Default --

    аз карам 1.6 тс бензин и съм доволен много

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    1,8 е твоя двигател. Проблем с двигателите няма. Проблема е в окачването и по-точно в калпавите резервни части. Трудно се намират оригинални, пълно е с боклуци.
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  15. #15
    Младши алфист tailandec's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Бургас/Созопол
    Posts
    5

    Default

    Колеги благодаря за отговорите . Наистина съм се спрял на бензинов с газ и се интересувам от тях . За дизела имам Нисан и съм много доволен . Колкото до частите при японката е същата работа много боклуци ,но само поръчка на части от вънка много по читави са . И последно защото не съм много на ясно с тяхните двигатели 1,8 или 2.0 като поддръжка и следователно кой по точно щот нали са по два . Още веднъж благодаря и след завръщането ми от чужбина към бургаската група ще има още една красавица

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •