Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 68

Thread: Нов Член :)

  1. #46

    Default

    Бахти автоматичните скорости.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  2. #47

    Default

    Аз да питам, колата да не е една, която се намираше в Елин Пелин?

    А за материалите - хайде бе, на коя точно немска не се скапват разни дребни неща? S-клас?

  3. #48
    Младши алфист ja.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by geniusloci View Post
    Аз да питам, колата да не е една, която се намираше в Елин Пелин?

    А за материалите - хайде бе, на коя точно немска не се скапват разни дребни неща? S-клас?
    Не е тая от Елин Пелин, гледах и обявата но взех друга. Взех я от Асеновград.

    За скапването не си прав. На немска, визирам основно БМВ, никога няма да имаш проблеми с датчика за чистачките или с мигачите, да не говорим за разни копчета за стъклата и т.н. Ако има проблем той ще е единичен а не масов...

  4. #49
    Запален алфист savoibul's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Благоевград
    Age
    36
    Posts
    141

    Default

    Quote Originally Posted by ja. View Post
    Не е тая от Елин Пелин, гледах и обявата но взех друга. Взех я от Асеновград.

    За скапването не си прав. На немска, визирам основно БМВ, никога няма да имаш проблеми с датчика за чистачките или с мигачите, да не говорим за разни копчета за стъклата и т.н. Ако има проблем той ще е единичен а не масов...
    А колега тук може много да споря с теб, относно дребни неща дето се скапват точно по BMW и то от лични наблюдения. Например щипките на стъклата при 3-ката, чистачка на задното стъкло при е Е39 комби и много др. А да не споменавам колко често явление са проблемите на новите дизели с турбото, всмукателния колектор, и др. Ама с това не искам да кажа, че колите са лоши, а че всяка кола си има съответните така наречени "детски болести", коити с напредване на годините на модела някой се отстраняват, други пък се появяват и така е при всяка. Повече или по-малко но ги има. Но при взимането на автомобил втора употреба, все пак зависи как е експлтиран преди теб. А когато видиш, че пет човека са се оплакали от едно и също нещо, недей да мислиш че е инжинерен дефект, защото тук има още много коли, които нямат проблеми с това, но собствениците им просто не пишат за нещо когато работи, а само когато има проблем с него.
    П.П. Честито за придобивката много да те радва и безаварийно
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 24v 220hp 11/2001г.-Настояща!
    Alfa Romeo 156 1.6TS 120hp 1999г. & Opel Tigra 1.4 16v 90hp 1996г. на жената - Бившите!
    FIAT Bravo 1.2 16v 82hp 10/1999г.-Някога отдавна!

  5. #50
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Quote Originally Posted by ja. View Post
    За скапването не си прав. На немска, визирам основно БМВ, никога няма да имаш проблеми с датчика за чистачките или с мигачите, да не говорим за разни копчета за стъклата и т.н. Ако има проблем той ще е единичен а не масов...
    Бртале.....чета те един такъв и ти се чудя!!! Колко си разичарован от модела, щото некви си там елементи се чупели, а и този цитат отгоре......! Ти всъщност защо я взе тая кола? Какви ти бяха причините? И каква е тази предишна кола дето я мълчиш толкова? В края на краищата, защо не купи пак от същата марка? Е такива въпроси си задавам. И накрая, забележките, проблемите които имаш сега, вероятно ги е имало и по време на закупуването на автомобила. Кой ти купува колата, некой авер или ти беше там? Разбери ме правилно, през ръцете ми са минали достатъчно автомобили /вкл. и няколко броя БМВ и няколко автомобила от семейството на VW/ и съм разбрал, че AR 166 е моя автомобил с всичките му недостатъци. Ако в момента на покупката не си бил наясно, какво точно искаш.............хм това е проблем!
    Инъче, честито за новата придобивка и добре дошъл в нашия форум!
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  6. #51
    Младши алфист ja.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Бртале.....чета те един такъв и ти се чудя!!! Колко си разичарован от модела, щото некви си там елементи се чупели, а и този цитат отгоре......! Ти всъщност защо я взе тая кола? Какви ти бяха причините? И каква е тази предишна кола дето я мълчиш толкова? В края на краищата, защо не купи пак от същата марка? Е такива въпроси си задавам. И накрая, забележките, проблемите които имаш сега, вероятно ги е имало и по време на закупуването на автомобила. Кой ти купува колата, некой авер или ти беше там? Разбери ме правилно, през ръцете ми са минали достатъчно автомобили /вкл. и няколко броя БМВ и няколко автомобила от семейството на VW/ и съм разбрал, че AR 166 е моя автомобил с всичките му недостатъци. Ако в момента на покупката не си бил наясно, какво точно искаш.............хм това е проблем!
    Инъче, честито за новата придобивка и добре дошъл в нашия форум!

    Абе взех я щото е евтина, нямаше как да отделя повече пари в момента за кола, това е единствената причина За малко пари голям двигател и горе долу доста екстри

    Аз честно да си кажа просто очаквах повече от големия клас на Алфа, това е, не че не ми харесва... за тези пари е повече от добре, просто имах по-големи очаквания

    Като говоря за разни проблеми е редно да спомена и хубавите неща в колата. Правят ми впечатление доста добрите спирачки, гледам отпред са големички апаратите, браво в това отношение, колата спира перфектно. Също не мога да не спомена и доброто озвучаване в купето и тук голямо браво. За звука от двигателя при 5-6 хил. оборота мисля няма нужда да споменавам, красота

    Като цяло мисля, че ще харерсам колата като я постегна малко
    Last edited by ja.; 15-10-2011 at 18:48.

  7. #52

    Default

    Quote Originally Posted by ja. View Post
    Не е тая от Елин Пелин, гледах и обявата но взех друга. Взех я от Асеновград.

    За скапването не си прав. На немска, визирам основно БМВ, никога няма да имаш проблеми с датчика за чистачките или с мигачите, да не говорим за разни копчета за стъклата и т.н. Ако има проблем той ще е единичен а не масов...
    Темата БМВ не я отваряй моля те
    Само ще ти кажа един пример и сам си прави сметката
    Отиваме в Дару Кар за преглед от къде се губи тоя антифриз и хората казах преглед на колата и цялостна диагностика имаме свободен час за след 17 дни.... и аз така
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #53
    Младши алфист ja.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Темата БМВ не я отваряй моля те
    Само ще ти кажа един пример и сам си прави сметката
    Отиваме в Дару Кар за преглед от къде се губи тоя антифриз и хората казах преглед на колата и цялостна диагностика имаме свободен час за след 17 дни.... и аз така
    Брат, в дару се мотаят цял ден със смяна на крушка... не ми давай примери, аз нямам намерение да споря. В тая тема изказах първоначалните си впечатления.

  9. #54
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Колега ja. аз пък я взех , когато бяха наистина скъпи преди 4 години и да ти кажа не съм се оплакал на никого до сега от нея ЧЕСТНО ! Виждам и ти си на прав път вече да влезеш в тази Алфамания , щом почваш да забелязваш добрите и качества на колата , а те не са никак малко да знаеш ! Успех
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  10. #55
    Младши алфист ja.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by leketo84 View Post
    Колега ja. аз пък я взех , когато бяха наистина скъпи преди 4 години и да ти кажа не съм се оплакал на никого до сега от нея ЧЕСТНО ! Виждам и ти си на прав път вече да влезеш в тази Алфамания , щом почваш да забелязваш добрите и качества на колата , а те не са никак малко да знаеш ! Успех
    Не се оплаквам, просто забелязвам много евтини изработки за такъв модел, иначе лошо няма Добрите неща си личат както и лошите, истината обаче е че трябва да се свикне

  11. #56
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by ja. View Post
    Не се оплаквам, просто забелязвам много евтини изработки за такъв модел, иначе лошо няма Добрите неща си личат както и лошите, истината обаче е че трябва да се свикне
    Честито и от мен за колата.
    Пробва ли я на магистрала или на път с много завои?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #57
    Младши алфист ja.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    29

    Default

    Пробвах я, и на магистрала и на завои На магистралата е добре, малко клати, ще проверя амортесиорите тази седмица. На завои е що годе добре, управлението е като на кораб ама то си е кораб

  13. #58
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    Quote Originally Posted by ja. View Post
    Пробвах я, и на магистрала и на завои На магистралата е добре, малко клати, ще проверя амортесиорите тази седмица. На завои е що годе добре, управлението е като на кораб ама то си е кораб
    хм това не звучи добре
    тя е кораб, но по завоите е като спортна кола, няма никва грижа ... ако ти се клати... много е вероятно да има кво да се прави по нея
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  14. #59
    Старши ACEHOB's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Дружба
    Posts
    801

    Default

    Щом си я взел щото била евтина - продавай я... не ти трябва... вземи някое бмв и си бръмчи заедно с него!

    Тази кола е за фенове - явно не я заслужаваш.

  15. #60
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by ACEHOB View Post
    Щом си я взел щото била евтина - продавай я... не ти трябва... вземи някое бмв и си бръмчи заедно с него!

    Тази кола е за фенове - явно не я заслужаваш.
    Няма нужда да отказваме човека с грубо отношение. Щом колата е купена оттук, твърде вероятно е доста амортизирана. Щом има желание, ще я стегне и ще я кара с кеф.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •