Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68

Thread: Нов Член :)

  1. #1
    Младши алфист ja.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    29

    Default Нов Член :)

    Айде от днес и аз съм в клуба на 166-ците

    Дзвера е 3.0 литров незнам колко коне, но върви прилично. В интерес на истината очаквах повечко...

    Снимки нямам, ще направя тия дни и ще кача в темата.

    Имам няколко въпроса и ще ви ги задам тук за да не отварям 50 теми.


    1-во, прави ми лошо впечатление че някой неща в салона не работят и се налага да ги поправям та едното от тия неща е лостчето за мигачите. Когато включвам мигач независимо ляв или десен, лостчето след това не се връща само, имате ли идея какъв е проблема. Също така на таблото няма индикация за мигачите, това така ли е фабрично или някоя лампичка ми е изгоряла?

    2-то, чистачките не работят на първата степен, там където трябва да се включват от време на време (дано ме разбирате). Понеже пак е на лостче, като мигачите, си мислех дали няма нещо общо, ама вие ще кажете.

    3-то, таблото ми свети много слабо. Увеличил съм го до край но си е слабо. Въпроса ми е така ли си е фабрично или нещо не е наред и да търся проблема? Таблото е с белите уреди.

    Имам и други въпроси, но по натам, сега искам да оправя тези дреболии, че много дразнят...

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Честито първо! Сензор за дъжд има ли?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3
    Младши алфист ja.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Честито първо! Сензор за дъжд има ли?
    Незнам, как да разбера?

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Добре дошъл в отбора!

    Желая ти много безаварийни километри с новата ти придобивка!

    На въпросите:

    И при мен не се връща лостчето при ляв мигач. Чува се есно прещтракване. Явно е доста обичаен дефект свързан с износване на някаква гърбица. Един колега беше писал наскоро как я е възстановил с подръчни средства.

    Относно индикаторите ляво - дясно:

    Също масов дефект (ако не са изгорели крушките на таблото), дължащ се на проникване на течност в една зелена кутийка и в резултат на това - прекъсване на пътечки или по-тежки поражения.
    Да не се повтарям, чети тази тема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Честито,за конете зависи коя година е.Или е 220 или е 226.
    Иии градски разход около 19л на 100км
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #6
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    добре дошъл колега и много безаварийни километри

    относно чистачките, много вероятно е да си с автоматични чистачки и тогава "първата степен" е реално включването им в автоматичен режим, при което би трябвало да направят един мах и да застанат малко по-нагоре по стъклото като изходна позиция

    ако не вали, може да сипеш вода върху предното стъкло отвън, там където е залепено огледалото - би трябвало да видиш сензора. .. и ако се размърдат - воала - в играта си
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  7. #7
    Младши алфист ja.'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    29

    Default

    Quote Originally Posted by valjo View Post
    добре дошъл колега и много безаварийни километри

    относно чистачките, много вероятно е да си с автоматични чистачки и тогава "първата степен" е реално включването им в автоматичен режим, при което би трябвало да направят един мах и да застанат малко по-нагоре по стъклото като изходна позиция

    ако не вали, може да сипеш вода върху предното стъкло отвън, там където е залепено огледалото - би трябвало да видиш сензора. .. и ако се размърдат - воала - в играта си
    Благодаря първо

    Не мърдат, колега, когато включа 1-ва степен и нищо. Ше видя да го сменя тоя датчик.

  8. #8

    Default

    Първо се убеди че имаш датчик за дъжд
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Датчика представлява правоъгълна черна кутийка залепена на стъклото ,точно под огледалото за обратно виждане.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  10. #10

    Default

    Честита ти нова радост - ще има с какво да се занимаваш в близките 2-3 години.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  11. #11
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Честито колега,кой каквото ще да си разправя, но това са едни хубави и добре направени коли, останалото е плод на лоша поддръжка и мърлящина от страна на предишните собственици.Странно е че мигачите ти се връщат сами обичайно е точно обратното т.е. не се връщат по никакъв начин в първоначално положение освен ако не преместиш лостчето пак с ръка.Светлинна индикация трябва да има,лампички със стрелки (ляво,дясно) светещи зелено.При мен в началото имаше един такъв проблем с тези лампички и като свалих пластмасовата кутия на кормилото се оказа че буксата се е извадила,след като я включих до ден днешен всичко си е ОК.

  12. #12
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Честито колега, понеже не видях някой от колегите да ти е писал по повод въпроса ти защо таблото свети слабо, и при мен беше така но след смяна на всички крушки сега е супер!
    Alfa 166jtd,1999

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    колега честито за алфичката качи снимки и кажи колко е разхода на този мотор и с каква кутия си автоматик или ръчни?
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by dani_alfata View Post
    колега честито за алфичката качи снимки и кажи колко е разхода на този мотор и с каква кутия си автоматик или ръчни?
    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Честито,за конете зависи коя година е.Или е 220 или е 226.
    Иии градски разход около 19л на 100км

    Дани дебеличко ще ти дойде,не е икономична като GTA-то
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    e тя мойта се пак е 2.0 но пък е на гас но ми е просто интересно както реално му дава на човека а не какво пише по книгите
    Alfa Romeo 145 junier -на части/Alfa Romeo 2.0 QV НА ЧАСТИ/Alfa Romeo 156 2.0 TS GTA-Продадена/
    Аlfa Romeo 155 1.7ts-Продадена/Volvo V70 2.4 140 1999g-Продава се/Настояща Volvo V70 2.0 TURBO AWD 226(За сега)Кончета!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •