Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Впечетления от Италианското Преследване

  1. #1

    Default Впечетления от Италианското Преследване

    Тази година за първи път се проведе състезанието по Италианско Преследване.

    Интересуваме се от вашето мнение. Хареса ли ви, интересно ли беше, проточи ли се много или беше кратко.

    интересно ми е мнението както на зрители така и на участници.

    Благодаря

    Най-бързата Българска Алфа на писта 147QVD, 159 2.4QVDm, Crosswagon Edition Nero, Aprilia SR 50 Tetsuya Harada Replica
    " Marco Cavigioli champion IRC 2WD with Fiat Grande Punto DIESEL"
    "Seat Leon TDI champion WTCC 2008"

  2. #2
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Супер беше само дето трябват по големи почивки м/у стартовете щот накрая се стартира едно след друго и направо можеш да полудееш имам предвид едни и същи коли
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #3
    Запален алфист niki-25's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    311

    Default

    Намен лимно много ми хареса,макар и да не бях учасник,но най-много ме искефи,че пунтото на Илиян разби почти фсички резачки,като се има предвид че е дизел и е базов модел,иначе много яко шоу стана аз съм доволен.
    Алфа Ромео 147-2.0 16V 2002g-ГИ
    The pleasure of driving Alfa Romeo!

  4. #4
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    мдаааа хареса ми ма хайде догодина да е с повече коли,а и алфите мноооооого се изложиха

  5. #5
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Ако имаше взможност за повече видимост щеше да е по добре.
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  6. #6
    Бивш манекен Naso's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sandhurst
    Age
    48
    Posts
    1,070

    Default

    Преследването е супер. Гадното беше, че по средата имаше бетон и ако се изхакаш там.... Да е жив и здрав Божо в най-добрия случай. Това е мое мнение. Друго което щеше да е хубаво, но несъмнено би повишило риска от инциденти, е да се махнат конусите и да станат дулги прави. Това пак казвам е мое мнение и не казвам, че преследването не ми е харесало... напротив супер беше. Догодина като не съм със сликове и аз участвам. А и тая година една 147ца, която ужасно много приличаше на петковата, ми развали кефа да карам мойта кошница. Светльо може да ви каже за разликите
    Настоящий альфист "крепок духом и слаб на голову".

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    63

    Default

    аз съм много доволен от състезанието
    преди старта смятах че ладата няма да е конкурентна спрямо другите автомобили защото имах много лоши задни гуми и реших принципно реших да карам на газ

    на квалификацията беше ужасно едвам удържах колата, пред мене черно типо влезе в тревата, благодаря на пилота, че ме пусна да правя правя обиколки и не ме задържа зад него...

    през 3те състезания основно се борех за търсене сцепление и се оказа че полу сухата писта е още по-опасна и лъжлива...

    от една страна се ядосвам че паднах от уното заради тъпи пилотски грешки, но загубих концентрация още при загряващата обиколка заради проблемите с пожарогасителя в багажника, но си мисля че не беше правилно ладата да бие на Италфест надявам се че поне допринесох за тръпката в състезанието и съм поизпотил победителя - така победата му е наистина по сладка

    трасето е изключително подобрено от миналата година, доста разширено и безопасно - доволен съм от организацията според мен това беше максималното което може да се иска при тези условия на писта Калояново в Събота

  8. #8
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Уфф найстина пойзложихме Алфите, но явно никой не беше добре подготвен. Аз съжалявам че се отказах но с тия задни гуми просто сметнах че в преките двубой ще настъпвам повече и може да стане беля . Иначе състезанието си беше готино и мисля че не беше скучно на публиката.

    ПС. Не е лошо да пуснете схемата на участвалите и времената с класирането и ако се знае със какъв автомобил са.

  9. #9
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    и мен ме изкефи много все пак колите като са в двиежение и се чуват е друго....но гадното беше, че няма трибуна и от тоя бетон много малко се виждаше, но това си е проблем на пистата, айде догодина с алфите по на предни позиции.
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз не се изкефих особенно макар че гледах почти през цялото време но за догодина ако има малко повече видимост и е по-равностийно ще е екстра
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #11
    Клуб 8J+ Gogata's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    36
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Naso
    Преследването е супер. Гадното беше, че по средата имаше бетон и ако се изхакаш там.... Да е жив и здрав Божо в най-добрия случай. Това е мое мнение. Друго което щеше да е хубаво, но несъмнено би повишило риска от инциденти, е да се махнат конусите и да станат дулги прави. Това пак казвам е мое мнение и не казвам, че преследването не ми е харесало... напротив супер беше. Догодина като не съм със сликове и аз участвам. А и тая година една 147ца, която ужасно много приличаше на петковата, ми развали кефа да карам мойта кошница. Светльо може да ви каже за разликите
    И аз се застъпвам зад мнението на Насо.Наистина тази стена беше малко гадно там,особенно делтата както се завъртя,добре че не беше в другата посока!Иначе на мен също ми хареса.Беше интересно и разнообразно!
    Alfa Romeo Giulia 2.0T 280hp TI RWD '17
    Fiat Punto Evo 1.4 77hp '10
    ex Alfa Romeo 159 SW Q-Tronic 1.9 150hp JTDm 150hp '09, ex Fiat Punto 1.2 60hp '00, ex Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120hp '05, ex Alfa Romeo 145 1.4 TS 103hp '97

  12. #12
    Болен алфист Член на клуба wrc's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    В.Търново
    Posts
    1,136

    Default

    Quote Originally Posted by Naso
    Преследването е супер. Гадното беше, че по средата имаше бетон и ако се изхакаш там.... Да е жив и здрав Божо в най-добрия случай. Това е мое мнение. Друго което щеше да е хубаво, но несъмнено би повишило риска от инциденти, е да се махнат конусите и да станат дулги прави. Това пак казвам е мое мнение и не казвам, че преследването не ми е харесало... напротив супер беше. Догодина като не съм със сликове и аз участвам. А и тая година една 147ца, която ужасно много приличаше на петковата, ми развали кефа да карам мойта кошница. Светльо може да ви каже за разликите
    Е,не си разваляй кефа де,нали догодина ще си с ГТВ-то,онова 3,2литровото .
    Състезанието ми хареса,но наистина щеше да е много хубаво да имаше алфа на финала,пък това Гранде Пунто въобще не стигна до финала благодарение на "якия" си мотор.
    Alfa Romeo Giulia Veloce,Alfa Romeo 155 1.8 TS
    Ex-Alfa Romeo156 1.8,Alfa romeo Gt 2004,2007,Alfa Romeo 155 V6,Alfa Romeo Giulietta

  13. #13

    Default

    За мен това беше неповторимо преживяване.
    Отначало като видях с какви коли са другите и се депресирах супер яко. Викам си са ако не съм последен направо ше се разцепа от кеф , ама на тая мокра писта и с мойте нечовешки износени Мишелинки шанса беше малък... Но тъй като 2ма се отказаха се оказа, че продължавам и се амбицирах, пък и пистата беше поизсъхнала вече. Така и не разбрах до кое място стигнах.
    Найстина паузите между състезанията можеше да са малко по големи, защото на последното ми състезание излязох с прегряла кола и не знаех къде се намирам още от предишното състезание, но разбирам че времето притискаше и нямаше как.
    А за това, че алфите сме се изложили мисля, че като за к.с. които имахме няколкото Алфи на пистата се справихме доста добре.

    П.П. Ако може някой да даде резултатите наистина ще е ценно.
    Honda CBR 954RR, Range Rover Vogue V8

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Русе
    Posts
    618

    Default

    Пистата е супер за каране, но защо в един и същи ден трябваше да има Италфест и Ксерокс нещо си там. Много се претупаха нещата по този начин.Въобще нямаше тренировки особено важни за хората, които карат за първи път там. А и аз извадих късмет да настигна на квалификациите колегата с Капата и да си карам след него 2 обиколки щото не ме пусна да го изпреваря въпреки неколкократното развяване на сини флагове. За драга въобще не може даже да се говори. А и хората от пистата постоянно препираха - айде по-бързичко, по-бързичко
    Вярвам че на всички им се искаше карането да продължи още някой и друг час. Е и така си стана много готино, нека следващия път е още по.

  15. #15
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default

    Аз се бях подготвил с хубави гуми,бензини с разни там добавки,даже взимах уроци от хора дето са карали на пистата......и какво мислите че стана..............скапа ми се динамото и колата ми изгасна на входа на италфеста
    Сигурно сте забелязали черната 146ца веднага след входа.......
    Е тва е направо нечовешко................,същия ден на идване си ударих картера и го пукнах
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •