Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52

Thread: Всичко, което е на ток, работи бавно или прекъсва

  1. #1
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default Всичко, което е на ток, работи бавно или прекъсва

    Здравейте,
    малко безумно заглавие, но май схващате идеята. Понякога, малко след като запаля, колата влиза в slow motion фаза. Радиото гасне, климатроника гасне, фаровете гаснат, светлините в купето стават супер слаби, чистачките вървят като охлюви. Въобще всичко, което иска ток, се държи неадекватно и някак си лежерно... Като я изгася и запаля стартера върти като костенурка. След като покарам известно време се оправя и всичко си става нормално. Това, което аз виждам, е че при клемите на акумолатора е супер клеясало и даже около самия акомулатор има накапала клей (или там както му се вика). Казаха ми, че това може да предизвиква проблема. Някакви насоки да дадете?
    Поздрави!
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  2. #2

    Default

    Ми почисти ги тия клеми...
    Щом има накапало окислено около батерията я провери за спукване и течове - многхо е вероятно да е кипяла.

  3. #3
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    Като за начало пробвай с някой друг акумулатор и почистване.
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  4. #4
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Забравих да спомена, че проблема се е появявал само 2 пъти за 2 месеца някъде. Клемите е ясно, че ще ги почистя, питам, защото може да се окаже нещо коренно различно от това.
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  5. #5
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Клеми, маси, акумулатор

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Изчисти си хубаво клемите и прегледай за протриване на кабелите или хлабави връзки. Че да не чува дявола ама и да се подпалиш можеш така
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  7. #7
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Post

    За да кипи акумулатора причината е в релето на генератора,презарежда.Така,че провери първо него.А клемите след като ги почистиш ги намажи с технически вазелин или грес.
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  8. #8
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Такааа, нещата станаха прекалено сложни за човек като мен (дето няма никаква идея за какво става въпрос). Ще я карам на електричар да ги провери тези неща, ако имате някой да препоръчате ще съм ви благодарен Иначе сега я погледнах пак, клемата, която е по-близка до предницата (фарове, решетка и тн) и няма нищо, изглежда ОК. Другата, която е по-към предния джам (тъмно беше, плюс и минус не видях узначения) е бая окислена, както и има някаква гъста синкава смес по нея. Отделно около акумулатора в тази му част намерих още някаква слуз и като цяло целия акумолатор седи един такъв мазен. Това възможно ли е да го прави читав акумолатор, да плюе такива неща
    Поздрави!
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  9. #9
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Провери си акумулатора.
    Ако се отваря ,отвори го ,провери нивото на течноста,долей дестилирана водица ,ако трябва.
    Зачисти и намажи с грес клемите ,огледай за разхлабени или слаби връзки.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  10. #10
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Post

    Quote Originally Posted by BiTurbo View Post
    Такааа, нещата станаха прекалено сложни за човек като мен (дето няма никаква идея за какво става въпрос). Ще я карам на електричар да ги провери тези неща, ако имате някой да препоръчате ще съм ви благодарен Иначе сега я погледнах пак, клемата, която е по-близка до предницата (фарове, решетка и тн) и няма нищо, изглежда ОК. Другата, която е по-към предния джам (тъмно беше, плюс и минус не видях узначения) е бая окислена, както и има някаква гъста синкава смес по нея. Отделно около акумулатора в тази му част намерих още някаква слуз и като цяло целия акумолатор седи един такъв мазен. Това възможно ли е да го прави читав акумолатор, да плюе такива неща
    Поздрави!
    Точно тази клема към стъклото е + `а щом е и окислена,гарантирам ти,че релето презарежда.Гъстата синкава смес е електролит,който се окислява при съприкосновение с въздуха.Ако клетките на акумулатора са останали без течност,което е много вероятно щом кипи,пиши го ''бегал''
    НЕ ДАМО КОСОВО!

  11. #11
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Вчера 40км без никакви проблеми. Забелязах обаче още нещо, което може да има връзка. Паля колата и я оставям да загрява. Пускам фаровете и чистачките (главно по чистачките разбирам дали се е появил проблема по бавното им влачене). Движат се нормално. Почвам да форсирам колата до към 3000 - 3500 оборота и тогава светлините в купето светват по-силно и чистачките ускоряват След което като тръгна да карам с нормални обороти (1500-2000) се връщат в някакво нормално темпо. Идея дали това е нормално? Иначе събота ще я карам да замерят тоците
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  12. #12

    Default

    А ти досега що не взе един китайски мултицет за 5 лв от първия магазин и да си премериш напреженията ? До събота ще има да си гадаем...

  13. #13
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Аз го бях написал в един от миналите постове, но нека го кажа по-ясно. Единственото, което разбирам от ток, е че той кара лампите да светят, телевизора да работи, радиото да свири... И толкоз. Простете тоталното ми невежество Нещо ме плашат тук с прецакан алетернатор, но да видим
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  14. #14
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Така, както го описваш си е чисто и просто хлабав ремък.
    Може и да ти изглежда натегнат, ама приплъзва.
    Другото е да са ти износени четките на регулатора и трудно да опират в пръстените!



    Edit: Най-добре свали динамото и го разглоби и почисти!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #15

    Default

    Жоре, щом ти се струва сложно най-добре ако имаш време през деня мини до сервиза да я погледна само дрънни един тел предварително да не е там шефа
    Video meliora proboque deteriora sequor.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •