Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 58

Thread: Измерване на дебитомера с Фиат екускан

  1. #1
    започва да се пристрастява hrsitow's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    80

    Default Измерване на дебитомера с Фиат екускан

    Направих едно измерване на дебитомера с фиат екускан в опит да разбера за смяна ли е. При празен ход напрежението е 2.18V. При измерване по време на движение напрежението достигна 4.3V.Събирам мнения относно свалените от измерването данни.Става въпрос за 156 1,9 105коня
    Attached Files Attached Files

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Пиша по памет,но ми се върти нещо над 5v при натоварен мотор.Колегите в Fiat форума са го обяснили доста добре.

  3. #3

    Default

    Има бошовска таблица мисля някъде из нета с напрежението на отделните номера дебитомери, и съответно тва напрежение на колко въздух отговаря.......имам го и на компа си някъде, но сега не съм на него.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4

    Default

    Напреженията се мерят с хубав мултицет. Иначе си е добре.

  5. #5

    Default

    Добре са ти напреженията.С мултицет ще даде същите.Мерил съм ги и по двата начина еднакви са.БОШ дават че уж макса на дебитомера е 4.4578 В, което е 480 кг/ч въздух.Картата с напреженията на сензора в софта казва така : макс - 5.0 В ,което е 771 кг/ч въздух.Така че сензорът би трябвало да може да мери до 5.0 В.Разбира се с тая турбинка ГТ1544 не можеш и да си мечтаеш за дебит над 450-480 кг/ч.Сега вече колко ще е коректно измерването над тези 4.45 В ако приемем че го имаме въздуха не знам.Все пак тия от БОШ са имали нещо в предвид с тези стойности предполагам

  6. #6
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Има бошовска таблица мисля някъде из нета с напрежението на отделните номера дебитомери, и съответно тва напрежение на колко въздух отговаря.......имам го и на компа си някъде, но сега не съм на него.......
    Потърси я моля ти се тази таблица , че се мъчих оня ден да я намеря и нещо не успях.

    Иначе преди феста правих тест само на дебитомер при максимална стойност на опресняване и моя шашкънин успя да покаже 4.8в .

    Я направо да си прикача лог файла че аз доста се позачудих, то сигурно и от бош ще се учудят


    п.с Иначе към колегата пуснал темата 4.3 - 4.4 в за този мотор мисля че се ядват ( без да съм експерт)
    Attached Files Attached Files
    Last edited by pr_00f; 13-10-2011 at 11:04.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Потърси я моля ти се тази таблица , че се мъчих оня ден да я намеря и нещо не успях.
    Виж това дали ще ти свърши работа
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 1.JPG   2.jpg   3.JPG  
    Last edited by janyboy; 13-10-2011 at 11:12.

  8. #8
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Мерси,
    хххх309 го няма за съжаление, но по спомени трябва да са доста сходни стойностите със 019
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Тва е било някакъв пик,или грешка в диагностичния софтуер/случва се нерядко/.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    На същия мотор водих около 2-3 седмици борба с дебитомера и стигнах до заключение че е нормално, след размяна на дебитомерите с колегата emzo.
    Прикачам един лог как работи моя дебитомер. Същия дебитомер на колата на emzo - отчита други неща, това е интересното. Освен това ЕКУто на колата пък как ги нтерпретира е съвсем друга работа. На стилото на колегата - 4,3волта = 1060мг/и, при мен - 4,3 волта = 425мг/и. Направо бях влезнал във филм. Сменях дебитомери на порази и все ниски напрежения, ниски дебити, а колата си върви и не гори ненормално, не пуши въобще. С изключен деботомер - върви по-зле. Сожих един китайски за проба - даваше малко по-високи напрежения и малко по голям дебит отчиташе - май до 4,7-4,8 стигаше на моменти и 730мг/и. Но това не променяше по никакъв начин нито вървежа, нито горенето.
    Накрая разменихме си дебитомерите на Италфеста, даже и дръпка направихме - двете коли вървят по абсолютно еднакъв начин - еднакви мотори. Алфата на втора дръпва, Стилото на трета настига - явно е от кутиите.
    За мен е нормално, какво да се чопля повече. Нищо чудно бърникането в софтуера с цел ремап променя и други неща, на които се чудим като не сме наясно.
    Attached Files Attached Files
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  11. #11

    Default

    Като ги мерите тия напрежения, предполагам обръщате внимание че в началото ниското напрежение кореспондира на малко въздух, например от 2 до 3 волта се равняват на например 100 до 200 л\ч въздух, но след 4 волта, десетата от волта само може да се отчита като 40 - 60 л\ч.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12

    Default

    Нормално. Ако при 2.2V има 300мг то при 4.4 не са 600мг ами над 1000мг.
    Аз също от началото се пробвах с един китайски и той стигаше до 650мг. Колата вървеше почти нормално, върнах го в магазина и взех някакъв Хюго след слагането на ниските закова 320мг и като я настъпих удари 1200. Това бяха и исканите стойности на ЕКУ-то

  13. #13
    фантомас с бирено шкембе Yavor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Хасково
    Age
    48
    Posts
    1,242

    Default

    Quote Originally Posted by chavetoo View Post
    Нормално. Ако при 2.2V има 300мг то при 4.4 не са 600мг ами над 1000мг.
    Аз също от началото се пробвах с един китайски и той стигаше до 650мг. Колата вървеше почти нормално, върнах го в магазина и взех някакъв Хюго след слагането на ниските закова 320мг и като я настъпих удари 1200. Това бяха и исканите стойности на ЕКУ-то

    Е да де, ама аз пак казвам при мен какъв е парадокса - даден дебитомер на друга кола отчита 1200мг, а при мен не ще повече от 500 и нещо... Това е което ме озадачава. Същия дебитомер при Стилото вдига близо 5 волта, а на алфата не ще повече от 4,3... Колите са с еднакви мотори, еднакви турбини, вървят еднакво...

    Моето обяснение е влияние от пипането за ремапа при мен, не че Стилото не е ремапнато де, ама от друг ремападжия...
    Alfa Romeo Giulia ti Nero Edizione AWD, 2,0T/280
    Alfa Romeo 33 Sportwagon Q4
    Fiat Punto HGT
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

  14. #14
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Yavor View Post
    На същия мотор водих около 2-3 седмици борба с дебитомера и стигнах до заключение че е нормално, след размяна на дебитомерите с колегата emzo.
    Прикачам един лог как работи моя дебитомер. Същия дебитомер на колата на emzo - отчита други неща, това е интересното. Освен това ЕКУто на колата пък как ги нтерпретира е съвсем друга работа. На стилото на колегата - 4,3волта = 1060мг/и, при мен - 4,3 волта = 425мг/и. Направо бях влезнал във филм. Сменях дебитомери на порази и все ниски напрежения, ниски дебити, а колата си върви и не гори ненормално, не пуши въобще. С изключен деботомер - върви по-зле. Сожих един китайски за проба - даваше малко по-високи напрежения и малко по голям дебит отчиташе - май до 4,7-4,8 стигаше на моменти и 730мг/и. Но това не променяше по никакъв начин нито вървежа, нито горенето.
    Накрая разменихме си дебитомерите на Италфеста, даже и дръпка направихме - двете коли вървят по абсолютно еднакъв начин - еднакви мотори. Алфата на втора дръпва, Стилото на трета настига - явно е от кутиите.
    За мен е нормално, какво да се чопля повече. Нищо чудно бърникането в софтуера с цел ремап променя и други неща, на които се чудим като не сме наясно.
    Дали някой може да коментира ситуацията при колегата?
    Добър волтаж, а стойностите желани спрямо реалните се разминават с много!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  15. #15

    Default

    А напреженията с какво ги мерихте?

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •