Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 42 of 42

Thread: Дистанционно "палене" на ДВГ - как?

  1. #31
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Naso
    Не ги кефят бре !
    ем да ама според ЗДП

    Quote Originally Posted by ЗДП
    Чл. 181. Наказва се с глоба до 50 лв.:
    5. водач, който не спре двигателя, когато моторното превозно средство е в престой или е
    паркирано, освен ако работата му е необходима за извършване на товарно-разтоварна или
    друга технологична дейност;

    не мое да си паляут двигателите гат им текне
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  2. #32
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    239

    Default

    [quote=търтей]
    Quote Originally Posted by Naso
    Не ги кефят бре !
    ем да ама според ЗДП

    Quote Originally Posted by "ЗДП":322ryipv
    Чл. 181. Наказва се с глоба до 50 лв.:
    5. водач, който не спре двигателя, когато моторното превозно средство е в престой или е
    паркирано, освен ако работата му е необходима за извършване на товарно-разтоварна или
    друга технологична дейност;

    не мое да си паляут двигателите гат им текне
    [/quote:322ryipv]

    ебре дебре философее
    Audi A6 & Alfa GTV

  3. #33
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by sharky
    ебре дебре философее
    еми законите (били те идиотски) са за да се спазват
    пък ми викай като искаш
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Posts
    239

    Default

    е да. а за да ми работи печката не трябва ли да е запален мотора?
    Audi A6 & Alfa GTV

  5. #35
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    за тея "евтиниките" не трябва. То просто си тегли бензин/нафта от резервоара и гори.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  6. #36
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    еми ако се организира клубно закупуване + бири за бобо предполагам че цената може да падне доста
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  7. #37
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    лично според мен, дори и на 1/3 да падне цената, пак е висока за такова нещо.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  8. #38
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky
    лично според мен, дори и на 1/3 да падне цената, пак е висока за такова нещо.
    а виж тук не съм съгласен
    щото риска да ти гръмне колата при некачествена изработка е голям
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Значи нищо лично против тия печки ама ....

    1. Как ще ми пусне климатроника след като е затоплила антифриза при положение, че работи само на контакт - пак ще трябва бърникане.
    2. Трябва друг алтернатор, ако ще е на ток - щот трябва още един акумулатор, който заедно с основния сегашният няма да може да зарежда - доработка допълнителна.
    3. Ако ще е на бензин/нафта трябват модификаций по горивната система който ако не са правени фабрично и не е пригодено да работи по този начин си е нож с 2 остриета - или се слага допълнителен резервоар за печката или отпада.
    4. В пъти по лесно е да пали мотора и да боботи докато загрее и да си духа после топличко - отностно закона не мисля, че ще ми лепнат акт при положение, че дори няма да разберат, че колата ми е запалена като е спряна на уличка дето патрулка не минава, а и надали ще им направи впечатление.

    Като цяло единственно ме притеснява факта как ще се излъже имобилайзера. Това с печката няма в БГ кой да го направи качественно.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

  10. #40
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    Значи нищо лично против тия печки ама ....

    1. Как ще ми пусне климатроника след като е затоплила антифриза при положение, че работи само на контакт - пак ще трябва бърникане.
    2. Трябва друг алтернатор, ако ще е на ток - щот трябва още един акумулатор, който заедно с основния сегашният няма да може да зарежда - доработка допълнителна.
    3. Ако ще е на бензин/нафта трябват модификаций по горивната система който ако не са правени фабрично и не е пригодено да работи по този начин си е нож с 2 остриета - или се слага допълнителен резервоар за печката или отпада.
    4. В пъти по лесно е да пали мотора и да боботи докато загрее и да си духа после топличко - отностно закона не мисля, че ще ми лепнат акт при положение, че дори няма да разберат, че колата ми е запалена като е спряна на уличка дето патрулка не минава, а и надали ще им направи впечатление.

    Като цяло единственно ме притеснява факта как ще се излъже имобилайзера. Това с печката няма в БГ кой да го направи качественно.
    ...явно мислим в една посока
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  11. #41
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by DeX
    Значи нищо лично против тия печки ама ....

    1. Как ще ми пусне климатроника след като е затоплила антифриза при положение, че работи само на контакт - пак ще трябва бърникане.
    2. Трябва друг алтернатор, ако ще е на ток - щот трябва още един акумулатор, който заедно с основния сегашният няма да може да зарежда - доработка допълнителна.
    3. Ако ще е на бензин/нафта трябват модификаций по горивната система който ако не са правени фабрично и не е пригодено да работи по този начин си е нож с 2 остриета - или се слага допълнителен резервоар за печката или отпада.
    4. В пъти по лесно е да пали мотора и да боботи докато загрее и да си духа после топличко - отностно закона не мисля, че ще ми лепнат акт при положение, че дори няма да разберат, че колата ми е запалена като е спряна на уличка дето патрулка не минава, а и надали ще им направи впечатление.

    Като цяло единственно ме притеснява факта как ще се излъже имобилайзера. Това с печката няма в БГ кой да го направи качественно.
    За всичките неща е помислено, А за последното изречение си в силна заблуда има такива хора
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #42
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    София
    Age
    41
    Posts
    480

    Default

    Ок. Вероятно си прав ама не знам защо да давам толкова пари за печка примерно. А дори да дам каква е гаранцията, че ще работи по добре от паленето дистанционно. А пък за единия живот на двигателя .. айде нямам намерени е да я карам тая кола 500 000 км за да ми е голям проблем тоя студен старт дето без печка така или иначе си го има. Вълнува ме как да си излъжа имобилайзера. Това е по тоя въпрос.
    Alfa Romeo Stelvio 2.0T
    Toyota RAV4.4 2.2 D-CAT

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •