Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 37 of 37

Thread: Проблем със скорости ?

  1. #31
    Запален алфист danko84's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Стамболийски
    Age
    39
    Posts
    174

    Default

    Quote Originally Posted by krdd12 View Post
    По темата..и аз имам същия проблем..
    Не ми влиза 5-та. Трябва да вдигна тая хава за задната и тогава влиза 5-тата.. на нормален сервиз ще може ли да се оправи и сериозен ли е проблема?
    Внимавай много със сервизите!
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 110 hp 2001 + remap - ex
    156 Sportwagon 1.9 m-jet 140 hp

  2. #32
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by danko84 View Post
    Колата вече е в движение. Проблема се оказа скъсано ухо на лагера заради което беше си заминал и претискателя за по-малко от 100 км. каране. Сега съм със сменени помпи и съединител и всичко е О.К. Качвам и снимки:
    Айде много безаварийни от тук нататък
    Надявам се, че са сложили средното стъбло от първата снимка,макар че и другото е със същата дължина.Шпилката я занеси на ония "майстори" да си я пласират дето слънце не огрява

    Quote Originally Posted by krdd12 View Post
    По темата..и аз имам същия проблем..
    Не ми влиза 5-та. Трябва да вдигна тая хава за задната и тогава влиза 5-тата.. на нормален сервиз ще може ли да се оправи и сериозен ли е проблема?
    Грешка си колега.Проблемът ти е много по-различен и е в механизма за превключване.Може да е в основата на лоста,може да е в жилата,а може и да е на избирача на кутията.Възможно е и кутията да има изместване от скъсани тампони или друго.

    Quote Originally Posted by danko84 View Post
    Внимавай много със сервизите!
    Те така е.Парен каша духа.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #33
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Грешка си колега.Проблемът ти е много по-различен и е в механизма за превключване.Може да е в основата на лоста,може да е в жилата,а може и да е на избирача на кутията.Възможно е и кутията да има изместване от скъсани тампони или друго.


    Те така е.Парен каша духа.
    За първото съм съгласен ма за последното - няма как механизъм на жила да спре да работи дори със свалена от колата кутия - помисли и ще се сетиш какво имам предвид - те затва са жила да може като се мести мотора да не влияе на превключването
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  4. #34
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    За първото съм съгласен ма за последното - няма как механизъм на жила да спре да работи дори със свалена от колата кутия - помисли и ще се сетиш какво имам предвид - те затва са жила да може като се мести мотора да не влияе на превключването
    Да допълня - имам едни хуууубави жила

  5. #35
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by NightRider View Post
    Да допълня - имам едни хуууубави жила
    Едва ли, проблема почти сигурно е в основата на лоста или в планката на скоростите
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #36
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Едва ли, проблема почти сигурно е в основата на лоста или в планката на скоростите
    Надеждата крепи човека, бря

  7. #37
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    За първото съм съгласен ма за последното - няма как механизъм на жила да спре да работи дори със свалена от колата кутия - помисли и ще се сетиш какво имам предвид - те затва са жила да може като се мести мотора да не влияе на превключването
    Това за тампоните го споменавам,защото си спомням,че преди време имаше колега,който не можеше да включва 1 и 2-ра и се оказа,че заради тампоните е усукана кутията и не му стига хода на лоста,за да компенсира.На колегата също не му стига хода,но в обратна посока и като се вдигне "предпазителя" за задна и освобождава още малко ход.
    Иначе принципно си абсолютно прав.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •