Здравейте колеги,

от има няма половин година се замислям да си сменя колата с една 3-4 годишна Алфа Ромео 159. Насочил съм се към 1.9 JTDm версията. Въпреки общественото мнение за отчайващата надеждност на тези автомобили, аз все пак продължавам да си се замислям, особено след като чувам, че 159 са доста по-измислени и здрави от 156 - например.

Прегледах форума и събрах доста информация за 159-ките и се навивам все повече. Впечатлен съм от външния вид и след като един път се возих в една 156 усетих нещо, което супер много ми хареса и си казах, че и половината на това да го има в една 159ка - пак бих си я взел.

Имам възможност да пътувам до Германия или Австрия, за да си взема колата, но преди да направя каквото и да е решение, бих искал да ви задам няколко въпроса, които ме интересуват:

1. Какви са основните неща, за които трябва да гледам при покупката на една Алфа 159?
2. Според тези от вас, които имат такива автомобили, какви са най-честите проблеми и за какво трябва да внимавам при един тест-драйв?
3. Какво ви е мнението за закупуване на такъв автомобил от Милано Моторс - втора ръка?

Благодаря предварително за отговорите!

Поздрави