Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Интерес към закупуване на 159

  1. #1
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default Интерес към закупуване на 159

    Здравейте колеги,

    от има няма половин година се замислям да си сменя колата с една 3-4 годишна Алфа Ромео 159. Насочил съм се към 1.9 JTDm версията. Въпреки общественото мнение за отчайващата надеждност на тези автомобили, аз все пак продължавам да си се замислям, особено след като чувам, че 159 са доста по-измислени и здрави от 156 - например.

    Прегледах форума и събрах доста информация за 159-ките и се навивам все повече. Впечатлен съм от външния вид и след като един път се возих в една 156 усетих нещо, което супер много ми хареса и си казах, че и половината на това да го има в една 159ка - пак бих си я взел.

    Имам възможност да пътувам до Германия или Австрия, за да си взема колата, но преди да направя каквото и да е решение, бих искал да ви задам няколко въпроса, които ме интересуват:

    1. Какви са основните неща, за които трябва да гледам при покупката на една Алфа 159?
    2. Според тези от вас, които имат такива автомобили, какви са най-честите проблеми и за какво трябва да внимавам при един тест-драйв?
    3. Какво ви е мнението за закупуване на такъв автомобил от Милано Моторс - втора ръка?

    Благодаря предварително за отговорите!

    Поздрави

  2. #2
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Радвам се че си се насочил към тази марка, ето една подобна тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=64584. Поздрави и успех с покупката!
    Alfa 166jtd,1999

  3. #3
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Здрасти!

    Мерси за отговора. Да, наистина бая съм се запалил и колата не ми излиза от ума. Ще се опитам да направя някакъв тест драйв в Милано Моторс може би, за да видя наистина дали ще е моята кола това. Засега външния вид е основният фактор, който ме спечели.

    Иначе темата за дизелите я прочетох и общо взето оставам с впечатление, че всичко опира до лични предпочитания и избор. Най-добре ще е да тествам и двата вида двигатели, за да разбера какви са разликите и да преценя какво искам аз.

    Въпросът ми обаче е свързан и с това на какво трябва да обърна внимание, когато например ми се наложи да разгледам кола втора ръка и да я покарам. Тука повечето хора имат впечатление какви проблеми най-често изникват и евентуално дали тези проблеми могат да се преценят още при закупуването.

    Благодаря за информацията!

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Гледаш това,което се гледа при покупка на който и да е автомобил,демек-нищо да не свети по таблото/като лампи имам предвид/.шумове от окачването,следи от тежки удари в предния кош,свеж интериор.Ако досега никога не си имал Алфа,се замисли хубаво,но ако сърцето ти тупти всеки при който видиш 159,скачай,така е най-добре....................
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Алфа никога не съм имал. Досега съм карал все японски автомобили на една марка - Нисан. Свикнал съм да сменям само консумативи. Алфата със сигурност ми разтуптява сърцето. Интериорът, екстериорът - всичко. Просто някак си супер добре се асоциирам с тази кола, когато я гледам. Със сигурност преходът от Нисан към Алфа е странен и съм сигурен, че крие много изненади.

  6. #6
    метален Член на клуба bager's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    София
    Age
    50
    Posts
    1,028

    Default

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    Алфа никога не съм имал. Досега съм карал все японски автомобили на една марка - Нисан. Свикнал съм да сменям само консумативи. Алфата със сигурност ми разтуптява сърцето. Интериорът, екстериорът - всичко. Просто някак си супер добре се асоциирам с тази кола, когато я гледам. Със сигурност преходът от Нисан към Алфа е странен и съм сигурен, че крие много изненади.
    Поддържаната кола си личи, независимо от коя марка е.
    Покарай някоя 159-ка ако имаш възможност. По възможност с различни двигатели. Може пък и да не ти допадне.
    Има само два изхода от тая ситуация- или ставаш фен и не ти пука за разходите, или я намразваш задето ти е извъртяла някой номер...но в никакъв случай не оставаш равнодушен. С Алфа винаги има емоция, положителна или отрицателна, няма просто возене-това е.
    При колите е както при хората, познаваш някой стабилен, сериозен и верен човек, но някак си не става за компания, друг пък е леко хаймана, пийва, пуши и не е много по работата, но компанията с него ти е приятна, разтоварваща и винаги има емоции. The choice is yours, както казват някъде!
    Успех!
    ALFA ROMEO 156 SW SELESPEED - EX
    ALFA ROMEO 159 SW 1.9 Mjet - EX
    ALFA ROMEO 156 2.4 JTD-EX
    ALFA ROMEO 33 1.8TD -R.I.P.

  7. #7
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by bager View Post
    Поддържаната кола си личи, независимо от коя марка е.
    Покарай някоя 159-ка ако имаш възможност. По възможност с различни двигатели. Може пък и да не ти допадне.
    Има само два изхода от тая ситуация- или ставаш фен и не ти пука за разходите, или я намразваш задето ти е извъртяла някой номер...но в никакъв случай не оставаш равнодушен. С Алфа винаги има емоция, положителна или отрицателна, няма просто возене-това е.
    При колите е както при хората, познаваш някой стабилен, сериозен и верен човек, но някак си не става за компания, друг пък е леко хаймана, пийва, пуши и не е много по работата, но компанията с него ти е приятна, разтоварваща и винаги има емоции. The choice is yours, както казват някъде!
    Успех!
    Вярно е, че поддържаната кола си личи, но и за този, който има набито око. Първата ми кола изглеждаше супер, когато я оглеждах. Всъщност се оказа, обаче, че италианецът, който я е карал, е решил да не сменя масло. Карал я е на метан доста време и точно няколко седмици, след като я купих, разбрах, че трябва да сменям сегменти и клапани. След това колата си заспа и досега 3 години просто си служи послушно, но пак имаше първоначална изненада. Нещо, което при тестването в началото никак не забелязах. Вярно, че в един сервиз с измерване на налягане на цилиндри например можеше да се разбере доста...

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    Алфа никога не съм имал. Досега съм карал все японски автомобили на една марка - Нисан. Свикнал съм да сменям само консумативи. Алфата със сигурност ми разтуптява сърцето. Интериорът, екстериорът - всичко. Просто някак си супер добре се асоциирам с тази кола, когато я гледам. Със сигурност преходът от Нисан към Алфа е странен и съм сигурен, че крие много изненади.
    Определено алфата няма да е като нисана само за консумативи, ноо кефа цена няма...
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #9
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Колега, отделих малко парички и започнах да се чудя да обновя авто-парка...гледах доста колици за докъм 25-30к лв...гледах, чудех се. Един авер има шеви круз вс екстри и ме навива...ма знаеш ли какво му казах: Искам колата като я погледна да ме жегне там в ляво, да ми стане хубаво само при вида й.
    Не ми пука за ремонтите.. е вярно търся нещо на 3-4 години , че да не прави проблеми. Ма вс си е късмет преди вс! Аз затова отворих тема, за да имам някои насоки...

    Gulfstream G650 with Italian design...

  10. #10
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Колега, отделих малко парички и започнах да се чудя да обновя авто-парка...гледах доста колици за докъм 25-30к лв...гледах, чудех се. Един авер има шеви круз вс екстри и ме навива...ма знаеш ли какво му казах: Искам колата като я погледна да ме жегне там в ляво, да ми стане хубаво само при вида й.
    Не ми пука за ремонтите.. е вярно търся нещо на 3-4 години , че да не прави проблеми. Ма вс си е късмет преди вс! Аз затова отворих тема, за да имам някои насоки...
    Така е, колега, всичко си опира до емоциите

    Аз засега се спрях на тази обява и се надявам да мога да погледна колата наживо и да се повозя. Колата е 2007 година, 2.4 дизел, автоматик:

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...587&f1=details

    Как ви се струва? Трябва ли да имам някакви притеснения по отношение на автоматика? Доколкото знам е японски и няма проблеми с него.

  11. #11
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Тази кола я гледах когато се продаваше в една автокъща. И сега ми е чудно, защо две седмици след като е продадена се продава пак. Колата хващаше окото.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  12. #12
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by fnt View Post
    Тази кола я гледах когато се продаваше в една автокъща. И сега ми е чудно, защо две седмици след като е продадена се продава пак. Колата хващаше окото.
    Ти па си гоелм философ,колата е много хубава,взе я един познат,покара я малко,и сега му трябват пари,затова я продава.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  13. #13
    Болен алфист fnt's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    BG
    Posts
    1,120

    Default

    Аз да съм казал че е лоша? И аз това си помислих. Може да споделиш нещо за колата като си запознат. Аз докато се чудя дали да я взема и беше купена.

    SCUDERIA ITALIA
    BMW 5-er
    BMW 7-er
    Fiat GP

  14. #14
    Запален алфист Mirwais's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by fnt View Post
    Аз да съм казал че е лоша? И аз това си помислих. Може да споделиш нещо за колата като си запознат. Аз докато се чудя дали да я взема и беше купена.
    Да, наистина, ако има някой впечатления, ще съм благодарен да ги сподели. Човекът беше отзивчив по телефона и каза, че има сервизна история и е в идеално състояние, но това всеки може да го каже ... Надявам утре да мога да я погледна.

  15. #15
    The same cool guy DJ Vladic's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Русе
    Age
    35
    Posts
    499

    Default

    Quote Originally Posted by Mirwais View Post
    Така е, колега, всичко си опира до емоциите

    Аз засега се спрях на тази обява и се надявам да мога да погледна колата наживо и да се повозя. Колата е 2007 година, 2.4 дизел, автоматик:

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...587&f1=details

    Как ви се струва? Трябва ли да имам някакви притеснения по отношение на автоматика? Доколкото знам е японски и няма проблеми с него.
    Колега, аз ако съм, веднага я отнасям и няма да се чудя. Автомобила направо смъква очите. Пък и щом казват благи думи за нея-не е мятана, раждала или т.н. значи като цяло е добра. Наистина си заслужава много пък и цялата конфигурация с цвят, двигател, салон, трансмися е страхотен.
    Alfa 155 1.8 TS 8V 129 hp '95 ....ех

    Alfa 156 SW 2.4 M-Jet '04

Page 1 of 3 123 LastLast

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •