Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35

Thread: Fiat coupe project- styling + performance

  1. #1
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default Fiat coupe project- styling + performance

    Реших да направя тема за фиатчето и промените, които претърпя за последните 3 години ... така изглеждаше като го взех !


    Внос, карана от една мацка за кратко, след като я чукнала докато паркира решила, че не е за нея(лепенка Motul помага в такива случай)



    След това махнах емблемата от предния капак, лепенката мотул и пръснах черните ленти по брониите и праговете !



    нещо леко да лумка ...



    В Купе Клуб ЮК прочетох вариант за махане на гумената слуз на централната конзола, която лично на мен ми беше чак гнусна, ето какво се получи -











    След това исках рекаро от Lancia Delta II, което е същото като на купетата LE и Turbo Plus. Но попаднах на този салон от английско купе и го отнесох ...





    стоповете преди и след като реших да ги боядисам !



    страничните мигачи преди и след ....




    Купетата преди фейса имат проблем с избеляването на бутона за аварийните и реших да го оправя ... найстина нещо толкова дребно оказва огромно влияние ...





    След около година търсене взех от Бобо джанти от 20VT след доста труд по тях и боя добиха уникален вид, направих им и хоум мейд капачки стил абарт. От момента в който имах колата знаех, че всичко трябва да е черно/червено и да не остават други цветове по колата





    Капачката за бензина !




    Сдобих се и с пакет лимитед едишън !


    Но скоро след това пое щети ...



    И така се започна началото на края, надявам се В началото на 2011 реших да направя всичко по външността на колата, което исках на един път, като започнем с поправка на пакета, черен таван, феисовия волан, още малко подобрение по звука на колата, претапициране на топката за скоростния лост, маншоните за ръчната и т.н., подлакътник (от Алфа 147/166) и цялостно пребоядисване !





    Започвайки с бодилърка ... на снимките се вижда и новото гърненце, мъфлър на 63мм после ще дойде ред и на самата генерация !








    Колата е готова някой са я виждали, даже е започнат пърформанс проекта, но ще стигна и до там ето снимки на интериора,подлакътника претапициран в цвета на кожата - от алфа 166 е, претапицирана топка за скоростния лост+маншоните на ръчната и скоростния лост. После екстериора и ще обясня и какво се прави по нея с цел да живне ...






    Снимки отвън скоро ...
    Last edited by nastybg; 04-05-2012 at 12:21.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Thumbs up

    Колата е много красива, това е любимия ми Фиат Отвътре е без забележки, отвън не мога да преглътна заигравката със светлините и капачката на резервоара, джантите също според мен са били по-хубави преди да станат черни, но това си е мое виждане. Поздравления за ентусиазма

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Колата е много красива, това е любимия ми Фиат Отвътре е без забележки, отвън не мога да преглътна заигравката със светлините и капачката на резервоара, джантите също според мен са били по-хубави преди да станат черни, но това си е мое виждане. Поздравления за ентусиазма
    Едно е на снимка, друго на живо - колата изглежда милиони пъти по-красива като я зърнеш

    п.с Сори за цапането, но ...
    Arena Coast Customs

  4. #4

    Default

    Прекрасна е от вътре...
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #5

    Default

    Колата е супер. Аз ако я имах бих се нервил само на едно - понеже салона ти е от англичанка, на лумбалната опора най-вероятно се радва пасажера а не ти (което за мен е ужас § косми)... Иначе е белла макина

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by badmadafaka View Post
    Колата е супер. Аз ако я имах бих се нервил само на едно - понеже салона ти е от англичанка, на лумбалната опора най-вероятно се радва пасажера а не ти (което за мен е ужас § косми)... Иначе е белла макина
    Даа, но пък неговата седалка ще е доста по запазена щото в Англия е била пасажерска...
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    браво колега ! истински фен !!!!! евала !!!
    доста труд си положил
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  8. #8
    Запален алфист a1----'s Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София
    Posts
    175

    Default

    Браво,поздравления за колата и за положения труд
    Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK '99 selespeed
    Създадена, за да впечатлява

  9. #9
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Благодаря за мненията ... ето и продължение

    Quote Originally Posted by code View Post
    не мога да преглътна заигравката със светлините ...
    Така е това със светлините и на мен не ми допадаше (да не говоря, че не светеха много) и вече проблема е решен ще стигна и до там ...



    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    п.с Сори за цапането, но ...
    Какво цапане ти имаш специално благодарности за помоща, която оказа при лепенето на липовете ...


    Така ето и другата промяна, която реших да направя по интериора, началото на лятото карбоновото фолио дойде на мода и реших да си поиграя с топлия въздух и малко фолио ... взе че ми хареса, въпреки че бях предубеден ...


    Ето и малко снимки, като отидохме на почивка с нея, подлакътника от 166 го видяхте, а сега и другото нововъведение - лип на задния капак - от бмв с малко преправяния














    Следва продължение по стаилинга и после как се опитах да съживя атмосферка !
    Last edited by nastybg; 04-05-2012 at 12:23.
    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    София
    Posts
    160

    Default

    Евала Марио - колата е "чук"!!! Убеден съм че и до истинския двигател за нея - 4.16 Турбо ще стигнеш един ден!!!
    Само не те ли дразни леко как стоят чистачките и няма ли да стои по-добре колата с черен кож. салон?

    П.С. Искам такива капачки за джантите!

  11. #11
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Даа, но пък неговата седалка ще е доста по запазена щото в Англия е била пасажерска...
    Нещата се оправят лесно. Като гледам колегата доста се е заиграл, така че едва ли ще е проблем да се оправи и със салона. Малко тапицерски умения и е готов .... щом аз с двете леви го оправих едва ли на него ще се опъне
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  12. #12
    Старши алфист nastybg's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    566

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill View Post
    Нещата се оправят лесно. Като гледам колегата доста се е заиграл, така че едва ли ще е проблем да се оправи и със салона. Малко тапицерски умения и е готов .... щом аз с двете леви го оправих едва ли на него ще се опъне
    Салона си е перфектен не са ми нужни тапицерски услуги

    Quote Originally Posted by Tie View Post
    Евала Марио - колата е "чук"!!! Убеден съм че и до истинския двигател за нея - 4.16 Турбо ще стигнеш един ден!!!
    Само не те ли дразни леко как стоят чистачките и няма ли да стои по-добре колата с черен кож. салон?

    П.С. Искам такива капачки за джантите!
    Черен салон за нищо на света чистачките исках да съм моден с чистачки банани при първя който намеря да ги му ги изчезват обикновените са си 100% по-добри ... за капачките, давай заводски фиатови капачки и за час ги правя абарт едишън ... 4.16Т ще има ама след като покажа колко може да върви читав 4.16 N/A на 1300 купе :P

    Ето и как започнахме играта там ... последни дни на слънце, махнах брони и други боядисвани части, които може да пречат и да се драскат и се почна ...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0207.jpg   IMAG0208.jpg   IMAG0209.jpg   IMAG0214.jpg   IMAG0215.jpg  

    ---Alfa 147 1.9JTD ---Fiat Coupe 2.0 16V EX ---Alfa GT 1.9 JTDm EX---BMW E90

  13. #13
    започва да се пристрастява kaci73's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    39

    Default

    Една снимка (от вчера) на Купето на колегата в семейна обстановка Както винаги - измито и в добър вид.

  14. #14

    Default

    Чак се замислям като гледам тавана, като боядисвам моето дали да не се заиграя някак.....
    П.П - Каци как мое ти да си баш с най - мръсното Купе, а уж Ле, ала - бала.....гледам май не случайно са те оставили на заден план на снимките.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    започва да се пристрастява kaci73's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    39

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    П.П - Каци как мое ти да си баш с най - мръсното Купе, а уж Ле, ала - бала.....гледам май не случайно са те оставили на заден план на снимките.....
    За пореден път се убеждавам че си един от малкото които четат между редовете (и единствения който се обади с пожелание към всички за приятно прекарване на срещата).
    За съжаление, причината да не измия Купето преди срещата, беше трагична . При по хубавите снимки ще се види защо не трябва да се паркира около бояджии!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •